Kynutá bábovka tvrdne příliš brzo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

otaznik
43 příspěvků 28.10.03 21:42
Kynutá bábovka tvrdne příliš brzo

Kynutá bábovka mi příliš brzo začíná tvrdnout.
Poradíte mi někdo? Je to v uchovávání?

Reklama

Reklama

Reakce:

Pampeliska191
1075 příspěvků 29.10.03 05:10
Otaznik

Proc kynuta babovka brzy zacina tvrdnout, to je nepresne urceny pojem. Samozrejme, ze zalezi i na uchovani a taky ingrediencich pouzitych na babovku. Co Ti muzu poradit, zkus si poridit plastikovy nebo skleneny poklop na dorty a babovky. Mam s tim dobre zkusenosti. Obvykle babovku po vychladnuti timto poklopem prikryji a dam ji do chladna, kde ji klidne necham nekolik dni. Babovka naopak pod timto poklopem zmekne. Ja to delam tak, ze pokud vim, ze babovku nesnime behem par dnu, tak ji rozkrojim na nekolik casti a vlozim do mrazaku-pak nema sanci vyschnout. Pak vecer, den pred tim, nez ji chceme treba posnidat, tak ji z mrazaku vydelam.
Pokud ma nekdo lepsi zkusenosti, verim, ze Ti urcite rad poradi.
Mej se moc hezky

otaznik
43 příspěvků 30.10.03 00:13
Dodatek

Pempeliško, díky za radu. Možná jsem měla uvést, že se to týkalo receptů Dobrá nakynutá bábovka a Kugelhoupf z Labužníka.
První případ dopadl hůře, makový kugelhoupf není až tak hrozný, ale stále to není ono. Používám poklop do mikrovlnky s otvorem. Příště bábovku určitě strčím do naší studené spíže. Ať si rozmyslí, jestli hodlá znovu tvrdnout

glama  30.10.03 01:53
Můj způsob...

…je trošku jiný. Používám ty šikovné mikrotenové pytlíky ze supermarketu. Bábovka a veškeré pečivo je hezky usazené na velkém talíři a a ten talíř šoupnu do mikroténu. Zabírá to bezvadně. Pečivo netvrdne a když dávám na stůl, sáček bleskově stáhnu a estetika nedostane na zadek.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz