květinová voda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
gmp
1603 příspěvků 18.07.09 10:51
květinová voda

čim víc jsem vyrovnanější s „krizí středního věku“ si začínám připomínat věci dávno zapomenuté. A tak jsem si vzpomněl i na květovou vodu.
Když jsme chodili na sena, maminka první co udělala, šla za sekáčema a do bandasky natrhala květy - hlavičky, pak na to nalila ze studánky vodu a nechala u studánky stát. Druhý den, se šlo obracet, přecedila přes šátek a to jsme pili. Tak to dělala každý den, dokaváde se sena nesvezla. A pokud si pamatuju, tak ten šátek i s tím kvítím používala jako žínku. Bylo to moc dobré pití. A nikdá jsme neměli úpal.
Stejně dělala i růžovou vodu, když skončilo růžekvetení, šla a sesbírala květy, zalila vodou a bylo. To se pilo celé léto, květová voda. Když jsem potom u sousedů dostal napít vodu se šťávou - až zle se mi z toho udělalo- cukr to bylo otcovo kafe - černý - a to nebylo dobrý. Dneska to piju po litrech - ale bez cukru. Včera jsem stříhal růže, tak jsem založil na růžovou vodu - sám jsem zvědav. Miloš

Reakce:
blamamka
292 příspěvků 18.07.09 11:12
Květinová voda

Jo, jo, to jsou nádherné vzpomínky. Ale letos jsou růže od každodenního deště omoklé a nevzkhledné.

gmp
1603 příspěvků 21.07.09 14:00
Nějak jsem za ta leta....

Nějak jsem za ta leta zparchantěl, nebo, že bych potřeboval větší kus na sekání? Ta voda mi přišla jako voda, těžko si pomoci. Zato pivo do mně spadlo jak „němcí do krytu“. To budou, leta, určitě, jináč tomu bejt nemůže, to dá rozum. Miloš

mrtvola
1394 příspěvků 21.07.09 14:17
Milošu,

to nejsou leta, to je tou maminkou. Všechno od maminky chutnalo jinak a líp, než když si to uděláme sami .

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.09 17:21
mrtvolo,

a co teprve od babičky! To byly i brambory na loupačku mana nebeská!

di
2451 příspěvků 21.07.09 22:32
mrtvolko

od mojí maminky né - kvůli ní jsem se naučila vařit, péct a zavařovat snad ve 12 letech, když jsem se chtěla pořádně najíst. Dcera (15) u ní minulý týden obědvala (tzv. jídlo na přání) a naznala, že už mě chápe.
Jo, babička jo, ta vařit uměla výborně (absolventka Světlé ve V.M.), máti nikdy.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz