Kvalitní hrnce za rozumnou cenu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
panales
1 příspěvek 03.11.10 09:33
Kvalitní hrnce za rozumnou cenu

Zdravím všechny labužníky,mám v úmyslu zakoupit nové nádobí a to hrnce.Pokukuji po litinových,ale odrazuje mě cena. Chtěl bych Vás poprosit o Vaše názory nebo tipy na hrnce,kde mi po určité době neupadnou držáky na pokličkách :-) atd.Jaké máte zkušenosti třeba s TEFALEM,TESCOMOU atd.Předem děkuji za odpovědi.

Reakce:
ocal
31 příspěvků 05.11.10 16:19
Moje rada ohledně nádobí.

V prvé řadě zdravím všechny labužnice a labužníky.
Před několika lety jsem řešil podobný problém s nákupem nádobí.Samozřej­mostí byl i ten názor že se dají sehnat hrnce kvalitní a za rozumnou cenu.Dnes už vím že to není až tak jednoduché.Po několika nezdarech,kdy jsem reklamoval jeden hrnec za druhým,jsem upustil od jakoby levného nádobí a začal jsem sezajímat o jiné.Náhoda mě přivedla k nádobí titanovému.Teť se přiznám že jsem šel málem do kolen,když jsem se od prodejce dozvěděl cenu jednoho hrnce.Ale když jsem viděl co to všechno dovede,rozhodl jsem se nějakou kačku nastřádat a po čase jsem si jeden titanový hrnec koupil.Vzpomínám si že jsem tenkrát ani manželce neřekl kolik to stálo,ta by to asi nerozchodila.Dnes už máme čtyři kousky a vůbec si bez nich nedovedu vaření představit.Tak že pokud chceš mít jednou pro vždy při vaření pohodu tak zvol titanové nadobí.Hodně zdaru při výběru.

PS.Pokud bys chtěl konkrétnější informace ozvi se přes e-mail.Ahoj Ocal

bocianka
528 příspěvků 05.11.10 18:13

Titanové nádobí je moc fajn. Je sice drahé ale zase je kvalitní. Vyrábí ho také ETA. Je o něco málo levnější, ale stejně kvalitní.

Knedlíček
3 příspěvky 28.12.10 09:54
Titanové nádobí

Musím tě vyvést z omylu firma ETA nikdy nevyráběla titanové nádobí ani žádné jiné.Prodávala titanové nádobí značky guss kterou výhradně zastupuje firma Top Moravia.Je to titanové nádobí niší kvality.Nyní prodává nádobí nějaké italské firmy jméno jsem zapoměl ale když jsem si ho v ETa prohlížel byl jsem jím zklamán víc než gussem.Co se týká nádobí TEFAL tak to je hliník s teflonem a do toho bych nešel vůbec.

http://search.seznam.cz/?…

http://ekonomika.idnes.cz/…onomika.aspx?…

A co se týká firmy tescoma no at žije čína.

rabbit
29 příspěvků 29.12.10 18:55
A co měděné nádobí?

Ahoj všem,
zdejší diskuse mě přivádí k dotazu - co si myslíte o měděném nádobí? Třeba Emanuel (S Italem v kuchyni) vaří jenom na tom. Ovšem cena je také naprosto luxusní… 8-o

Knedlíček
3 příspěvky 03.01.11 10:29

Myslíte asi MAUVIEL no nádobí vypadá hezky :-) ale cena za leštící pastu vypadá také skvěle.To znamená že udržet ty hrnce v lesku a pořádku stojí zase nějaké kačky a chudák hospodyňka co to musí leštit.Zajímalo by mne čím ty hrnce mají upravené zevnitř protože na čisté mědi se vařit nedá.Každopádně si myslím že to bude nějaký kov který není netečný třeba jako titan a tudíž bude způsobovat oxidaci potravin jako to funguje u kovových viz keramických nožů.Také nemají antiadhézní povrchy jako kvalitní titanové nádobí takže tuky se budou přepalovat.Měd má asi největší výhodu v tom že převádí rychle teplo a hezky vypadá víc výhod nevidím.
S pozdravem knedlíček :-)

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz