Kurat - Sýrie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zdenda Flanderka
5 příspěvků 12.05.12 11:57
Kurat - Sýrie

Včera ve škole vařila holka ze Sýrie ¨kurat¨ (nevim jak se to píše) a bylo to strašně dobrý, byl v tom pórek, česnek, kuře, tak se chci zeptat jestli nevíte jak se to píše, popřípadě jak se to dělá?

Reklama

Reklama

Reakce:

Manana
1515 příspěvků 12.05.12 12:23
Kurat

Zděndo, hledal jsem to, asi by se to mohlo psát qourat nebo qurat, ale nic jsem nenašel. Házelo mi to taky kastrol o americkým objemu quart, ale to je z cesty. Nejlepší by bylo se zeptat tý holky.

Zdraví Mañana

Zdenda Flanderka
5 příspěvků 12.05.12 13:20

Tak děkuju, na qourat mi to hází nějakýho chlapa a na qurat nějakou hospodu v Karáčí… :,(

zébulon 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.12 19:10

Zdendo, nemohlo to byt „koret“? Corète je neco jako spenat, pouziva se v alepinske kuchyni a rika se tak i jidlu s ryzi a ragu z masa s cesnekem a timhle „spenatem“. Treba ho nahradila porkem? Maso (hovezi, skopove, kure) se dusi s cibuli, rajcaty, skorici, koriandrem a cesnekem, pak se prida corete nebo porek (?) a necha se jeste dusit, az do uplneho zmeknuti. Nakonec se jeste osmazi par strouzku cesneku v oleji a prida se k masu. Podava se s pilafem - ryzi dusenou s cibuli.

Zdenda Flanderka
5 příspěvků 12.05.12 19:33

Děkuju, ale to nebude ono, tam cibule nebyla a podávala to s pita chlebem.

jolana
5065 příspěvků 12.05.12 20:47

Zdendo, dobru chut : )…korat/kurat ئnamena gulky ..no a tak prve co ma napadlo je Daud basha ale z kuracieho masa..hm?!…ak nie, popis lepsie..malo omacku, nemalo, bolo to oprazene a potom uvarene… :mavam:

http://www.labuznik.com/recept/hledani/?…

..arabsky sa pise gulicky kuracie takto..كرات دجاج

Zdenda Flanderka
5 příspěvků 12.05.12 21:37

Jolano, do hlubší pánve, něco jako mělčí wok, nalila olej, na něm osmažila nakolečka porek, přidala kousky nakrájeného česneku, na malý kousky nakrájené kuře bez kůže asi prsa, na to dala máslo, dělala to než bylo maso měkký. Při servírování to polila citronovou šťávou a jedli jsme k tomu měkký vlažný pita chleba.
Já přišel až dýl, tak jsem to neviděl, tohle mi říkala kamarádka, ale bylo to strašně dobrý, jsem to chtěl zítra k obědu, ale máma neví co chci :-(
Zeptám se v pondělí učitelky jestli by nesehnala recept. Ale dík všem!
Jo, na ty recepty sem koukal, ale to není ono. Ta holka co to vařila říkala, že je to tradiční syrský pokrm. Ona má tátu Syřana a mámu Češku.
Omáčku to vpodstatě nemělo, utrhnul se kus chleba, vzal se do 3 prstů jako takové kleště a tím se to jedlo.

jolana
5065 příspěvků 12.05.12 22:44

..no ano…kurat by malo byt s q..cize qurat a potom to je por a s porom sa vari syrske jedlo Barasyje..tady..len toto je s masom a vy ste mali s kuratom..
 http://www.syriancooking.com/…ya-leek-stew

..a ked pridas tarragon/estra­gon/pelynek tak to bude este lepsie a snad aj echtovnejsie..jedlo je armenske povodom..

Tak! hm?! je to ono? Zdendo? :* …nech sa mama cini a navari uz daco co sa da jest konecne :mrgreen: :P :mavam:

jolana
5065 příspěvků 13.05.12 20:17

Zdendo,vsetky tie kastroliky z oblasti blizkeho vychodu su zalozene na tomto principe..
 http://www.labuznik.com/…natove-maso/

:mavam:

zébulon 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.12 20:47

jolano, to jsem presne myslela :- ). Ty vis vsechno. Zdravim!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz