krtinôžky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alena45
588 příspěvků 29.04.09 18:13
krtinôžky

Ahojte, nechcete zbohatnúť ? Myslím, že ten, kto by dokázal geneticky modifikovať krtinôžky (medvedíky) tak, aby likvidovali burinu a nie kultúry, tak by bol veľkým prínosom pre nás záhradkárov. Ale vážne, máte aj vy také problémy ? U nás po poslednej návšteve a rýľovaní mínus 10 kusov. Ale už sme vykopali 17 kusov asi z 3m2. Za chvíľu sa budú :,-(iť paradajky a papriky a to zasa bude boj. Po:,–(ím 60 kusov, o týždeň budem mať 15 a takto budem s nimi súperiť, kým sa nedostanem aspoň na číslo 40 kusov prie:,–(. Sused mi poradil ovinúť prie:,–(u igelitom, pomohlo, ale nie na 100 percent. Susede vycvakali skoro všetku cibuľu. A čo robia so semiačkami petržlenu a mrkvy netuším, ale to tiež podsádzam niekoľkokrát, kým ich to omrzí. A kukurica, to je pre nich bašta.
Je to fakt zúfalstvo, tak prosím poraďte.

Reakce:

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.09 20:57
aleno,

jak na ně sice nevím, ale radu bych přece jenom měl. Zkus je nachytat a prodávat rybářům jako návnadu na sumce. Třeba si pak za stržený peníz budeš moci koupit rajčata od někoho šťastnějšího, kdo je na zahradě nemá!

alena45
588 příspěvků 29.04.09 21:37
...

Manku, to som skúšala, ja mám okolo seba síce rybárov, ale akýkchsi ľaknutých. Oni sa ich fakt boja. Dokonca keď som jednému podávala jeho vlastnú žabu z jazierka, tak sa zľakol, ja som ešte nevidela chlapa sa tak zľaknúť. No veď si to predstav, chytiť krtinôžku a zavesiť ju na háčik. Fuj.

anickav
2904 příspěvků 29.04.09 22:15
Ali,

ty si chytila do ruky žabu?

alena45
588 příspěvků 30.04.09 07:50
...

S tým nemám problém, veď mu utiekla z jazierka k nám. Žabu nedokopeš, musíš chytiť.

anickav
2904 příspěvků 30.04.09 08:05
Fajn,

ale si si istá, že to bola jeho súkromná žaba? Reagovala na meno, alebo bola nejaká extra? Vydrhla si si ruky potom?

anickav
2904 příspěvků 30.04.09 08:28
Alenka,

ešte ma napadá, že to mohol byť zakliaty princ. Možno si prepásla šancu.

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.09 10:23
co to je?

krtinôžky
Jsou to čolci? Nebo nějaká jiná havěť? Žába to zřejmě není.

HelcaK
960 příspěvků 30.04.09 10:25
Krtinožka?

To je krtonožka? Takový ten brouk s lopatama místo předních nožiček? Mate mě ten medvedík. Já snad ve volné přírodě tohohle brouka nikdy neviděla.

HelcaK
960 příspěvků 30.04.09 10:43
Tak už jsem si to našla,

česky krtonožka obecná, po slovensky medvedík obyčajný, latinsky Gryllotalpa gryllotalpa

alena45
588 příspěvků 30.04.09 11:11
...

Myslím, že sa im hovorí aj šťúr. Ale neviem, či tí čo to hovoria myslia krtinôžku. No ten čo ich má na záhrade vie o čom hovorím. Ony žijú pod zemou a vraj na večer vyliezajú von, ale ja som ich nevidela, hoci zvyknem polievať aj do deviatej večer. Naše sú pekne vypapané, majú aj 8-9 cm. Ale zatiaľ žiadna rada…

HelcaK
960 příspěvků 30.04.09 11:40
Něco jsem našla

na www.skudci.com:
Narazil jsem však na návod v podobě pasti. Vzal jsem si několik zavařovacích sklenic omnia a zakopal tak aby hrdlo bylo zároveň se zemí a do nich jsem nachystal různé pochoutky, salám, sýr, kousek jater atd. Druhej den při kontrole těchto pastí jsem se nestačil divit každá měla pro mě překvapení, od brouků různých druhů až po Krtonožky. Pokud se do pasti chytil Střevlík a zároveň krtonožka byl její osud zpečetěn proto jsem střevlíky nechával ve skleníku a krtonožky odnášel pryč. Mj. tyto pasti právě Střevlíky přitahovali vůní své návnady stejně tak jako Krtonožky. Mohu toto vřele doporučit, tímto totiž jen přírodě pomůžete vyvážit rozdíl mezi škůdcem a predátorem a to bez použití jakékoliv chemie. Přeji pěknej den. Lubomír Š.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz