Krem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rabbit
29 příspěvků 22.04.05 07:05
Krem

Chtela bych udelat ovocny dort k narozeninam - piskot, na to krem, cerstve jahody a zelatinu. Shanim nejakej osvedcenej dobrej recept na ten krem - vim, ze ho nekdo nastavuje pudinkem, kasi apod. Predesilam, ze bytostne nesnasim kremy z margarinu, hodlam ho v kazdem pripade delat z masla. Poradite mi nekdo, prosim?

Reakce:

daga
30 příspěvků 22.04.05 09:10
Rabit

Uvař z 1/4 litru mléka 1pudinku a trošky cukru hustý puding.
Máslo našlehej s cukrem a po částech zašlehej studený puding.
Na kostku másla 1puding.Můžeš přidat kapku rumu.

Eleeen
1127 příspěvků 22.04.05 09:05
moje rada

U nás doma milujeme různé piškoty s ovocem a želatinou a tak je dělám často, nejoblíbenější krém u nás je tento: buď tvaroh ve vaničce (ten měkký) anebo zakysaná smetana, k tomu cukr moučka a jeden vanilkový cukr a řádně promíchat. Výsledkem je něco podobného pribiňáčku, který má snad každý rád. Výhodou tohoto „krému“ je jeho lehkost a je čistě bílý, takže „neničí“ ostatní barvy.
Zkoušeli jsme máslový krém s pudinkem i moukou, taky jen máslo s cukrem a troškou džemu, ale tvaroh na způsob pribiňáčku jednoznačně už několik let vyhrává.
Nedávno jsem se tady naučila nový krém (dělala jsem místní recept na Tiramisu), kde se smíchá pomazánkové máslo s vanilkovým pudinkem se šlehačkou (koupený kelímek) a s troškou rumu nebo mandlového likéru a moc nám tento krém zachutnal, takže na příští oslavu vyzkouším tento krém…

rabbit
29 příspěvků 22.04.05 18:10
vsem

mockrat dekuju

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz