Králík a losos

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.07 04:46
Králík a losos

Interspar má v rámci oslavy svých „narozenin“ právě v akci „50% sleva“ mraženého lososa za 47.- Kč a mraženého porcovaného králíka za 70.- Kč.

Reklama

Reklama

Reakce:

buraci
1136 příspěvků 02.03.07 05:36
Diky za tip

Uz nam tri lososici odpocivaji v mrazaku.

Ivo
1045 příspěvků 02.03.07 09:45
Přátelé...

…nedávno byl na (tuším) ČT1 pořad o mražených rybách (a pozor - velmi slušným způsobem udělaný - málokdy bývá něco tak NEtendenčně ukuchtěno - většinou se PŘEHRÁVÁ) a velmi jsem litoval, že jsem nebyl připraven - rád bych si to nahrál. Dost často si z takových pořadů zapamatují pouze polovinu důležitých informací. Zde se celým pořadem jako červená niť nesl obsah vody v mražených rybách, jakožto regulérní a na obalu uváděný údaj. Tato skutečnost Vám ve finále také míchá s cenou - ne vše levné je současně laciné (nic proti akční slevě). Nehněvejte se, prosím, na mě za můj názor, ale koupit LOSOSA za cenu odpovídající lepším bramborám a která je současně poloviční od ceny tlustomasých paprik - to mi přijde hóóódně podezřelé......já osobně bych se obával, že budu papat bláto.....ale třeba se ošklivě mýlím :-)))

V každém případě Vám přeji dobrou chuť a pokud jsem byl pouze škarohlíd, tak mi to tu nandejte :-) - Váš, oba Vás mající rád, Ivo :-))

buraci
1136 příspěvků 02.03.07 10:02
Ivo

Ivo, taky jsem to videla, ale ja tohohle losuska kupuju pravidelne a vzdycky se dal jist, jsou to takove mensi rybicky cca 3/4 kila az kilo (losos stribrny), moc vody z nich nikdy nebylo. Jsou moc dobre na grilovani venku, a tak v predtuse, ze uz se nam grilovaci sezona blizi, mam prave ty tri macky v zaloze. No a kdyz by nechutnali nam, tak nasi pejsci urcite rybickou nepohrdnou.Zdravim a preji pekny podvecer.

tea63
935 příspěvků 02.03.07 21:07
Mražené ryby na ČT

Také jsem viděla Testoviny a měla zrovna u sebe tužku a papír:1) Pokud je na obalu éčko E452 nebo 451,je to polyfosfát,který váže vodu.Tj. ,že rybář uloví rybu,hned zamrazí,dodá zpracovateli,který ji zase rozmrazí a nadělá z ní filety,které promasíruje tím polyfosfátem a znovu zamrazí. A pak si koupíme místo ryby blátíčko.Rybička je nacpaná vodou a ještě 2× zmrazená.Číst poctivě obal!! 2)Kupovat raději vakuované ryby.Každá mražená rybka je potažena glazurou proti výmrazu.Ty vakuované ji tolik nepotřebují,možná žádnou. 3)Nekupovat „zaoblené“ filety. Takové s tím hrbem.To nejsou filety,jen na sobě mají velké množství glazury a po tepelné úpravě nám zase nic nezbyde. …Tak to jsou moje poznámky a
myslím,že to po mých zkušenostech asi bude pravda.Zbytečně neplaťme za něco,co je pod úrovní nás labužníků,že?…:-)) Ahoj

Tasma
415 příspěvků 02.03.07 21:57
Pro opětovné shlédnutí pořadu :

ČT1 - Testoviny - 12.2. - 17:40
ZDE

tea63
935 příspěvků 02.03.07 22:06
...

Já jsem ale trdlo.Založila jsem nový příspěvek. Tak ještě jednou. Testoviny o mražených rybách můžete zkouknout na webu ČT ( www.ceskatelevize.cz) Vysílání on line. A je to z pořad z 12.2…A už jdu raději spinkat…Ahoj..

buraci
1136 příspěvků 02.03.07 22:19
Vyprava do mrazaku

Tak jsem se koukla na ty rybky a ecka tam napsana nejsou, ryba je zavakuovana. Jak jsem psala, normalne byvaji tihle lososi k jidlu.

sim
293 příspěvků 03.03.07 00:30
...

ahoj
o mrazenych rybach plnych vody bol povodne od iDnes a mozno od COI? nieco je aj tu
 http://www.qmagazin.cz/index.php?…

ked je akcia na mrazenu rybu, tak najskor sa im rozmrazila, mozno aj viackrat, a chcu sa toho rychlo zbavit. predsa nepredaju jedlo lacnejsie ako ho kupili len preto, ze maju narodeniny

dufam vsak, ze sa mylim a vsetkym dobru chut

esmeralda
4813 příspěvků 03.03.07 03:11
Mánku, teď jsem si teprve všimla....

…losos za 47 korun? Za kilo?
To bych se asi neodvážila dát ani kočce.
Dej si pozor. Byla by tě moc škoda.

Ivo
1045 příspěvků 03.03.07 10:13
Hm...

…kromě toho, že brzo budu muset k očnímu, tak asi budu současně muset vyhledat odborníka, který mi poradí, jak lépe zvládat své emoce…hihi. Když s odstupem jednoho dne čtu po sobě svůj příspěvek, tak zjišťuji, že jsem byl zbytečně poněkud expresívní. Buraci a Mánku…já to nemyslel zle a jestli to tak vyznívá, tak se omlouvám. Mi se hlavně jednalo upozornit na ten zajímavý pořad, na který šikovnější soulabužníci mají dokonce i webové odkazy (prima a děkuji) a současně vyjádřit obavu z tak podceněného zboží......velmi rád se budu mýlit.....

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.07 08:35
Losos

Na test obsahu vody v mražených rybách jsem dával odkaz již loni: Test obsahu vody v mražených filetech .
Co se týče oněch lososů, jejich cena se běžně v marketech pohybuje kolem 75-85,– Kč za kilo, protože se jedná o ryby chované na rybích farmách. Jejich cena je tedy podstatně nižší, než u ryb chytaných na volném moři. Při zpracování tedy nedochází k jejich opětnému zmrazení, protože jsou hned po odlovení pouze vykuchány, zbaveny hlavy, zavakuovány a zmraženy. Tak je dostanete i koupit, je ale pravda, že pokud je v obchodě špatně skladují, k rozmražení dojít může (jednou se mi takovou rybu koupit podařilo, ale zatím pouze jednou). Strach ze slevy nemám, protože nebyla omezena na jediný obchod, ale byla poskytnuta ve všech prodejnách Intersparu. Tolik „zkažených“ ryb by si nikdo prodávat nedovolil ani u nás!
Kdybych věděl, že se nejedná o slušné zboží, nikdy bych na to neupozornil. Sám mám koupené čtyři kousky, jaro je tady a gril se už sám nedočkavě žhaví!!!
Ostatně, marketům se tyto „slevy“ několikanásobně vyplatí, nebojte se, že se nezahojí na jiném zboží. Nějak lidi nalákat musí, to už za ty roky přece všichni známe!!!

esmeralda
4813 příspěvků 05.03.07 11:04
Losos....

…teď jsem z toho úplně zmatená.
Nedovedu si vysvětlit proč se v Oz čerstvý losos prodává za pětinásobek než v ČR.

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.07 12:33
Esme,

ne čerstvý, zmražený a z farmových chovů. Chlazený je tak za 250.- a víc.

Labužník handula02
634 příspěvků 05.03.07 14:14
Esme,

v Hypernově měli v pátek chlazeného lososa za 359,–Kč., Ale v Makru " jen " za 219,–Kč.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz