Krájení čokoládové polevy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Daku
1 příspěvek 13.06.06 09:37

Poradí mi někdo jak nakrájet moučník s čokoládovou polevou, aby poleva nepopraskala ? Díky

Reakce:
marmelada
1643 příspěvků 13.06.06 10:13
Horký nůž

je asi nejspolehlivější. Tzn. ke krájení si připravím kromě ostrého nože misku s horkou vodou a utěrku. Nůž prohřeju ve vodě, utřu, rozkrojím - opakuji na každý řez.
Jako další jsem vypozorovala (když se mi nechtělo krájet dle výšeuvedeného postupu), že poleva se dobře krájí hodně ostrým nožem kolmo postaveným k řezanému moučníku. Moučník tak tolik nezmáčkneš. Nůž postav a tahem krájej.

DanaJ
1136 příspěvků 13.06.06 11:20
Měkká poleva nepraská.

Používám k polévání čokoládovou polevu od Dr.Oetkera v pytlíčku, který poleješ horkou vodou, necháš změknout a ustříhneš roh pytlíčku a opatrně vymačkáš na buchtu, bábovku atd. Když pak buchtu nebo bábovku krájím, tak poleva nepraská, protože je vláčná a měkká. Měkká tak akorát, aby vypadala dobře, netekla a dobře se krájela.
Jiného výrobce polev nedoporučuji, nejsou tak chutné.

jau
457 příspěvků 13.06.06 13:49
...

Když jako tuk do polevy použijete sádlo ve vaničce, bude se krájet lépe

Zuza¨
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.06 11:01

Tohle všechno funguje u polev. Když se použije na polevu čokoláda ( klasická hořká, rozpuštěná v lázni ), tak mi to taky nejde i s tím kolmým nože. Vyzkoušela jsem i jemné pilkové nože.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz