Krájení cibule a slzy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pepicek
1309 příspěvků 23.08.02 01:18
Krájení cibule

Pořád mi nešlo do hlavy, že všichni nad cibulí slzí, nasazují si potapěčské brýle apod. a já nic.
Až dneska jsem se v jednom časopise dočetl, že pokud se cibule 30 minut před použitím dá do lednice, tak je po slzách … no a já ji tam bezelstně skladuju celý rok . Doporučuju, fakt to funguje.

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník Zuzik
286 příspěvků 27.08.02 04:38
někde

jsem se dočetla, že oči jsou nějak spojeny s čichovými buňkami, takže když se při krájení cibule dýchá ústy a ne nosem, oči neslzí - mám to odzkoušené, funguje to ale musí si na to člověk vzpomenout už ve chvíli, kdy cibuli loupá.

babi
6360 příspěvků 08.06.03 21:33
Ještě jeden fígl.

Máte-li plynový sporák, tak zapalte jeden hořák a krájejte cibuli v jeho blízkosti. Plynové sírové sloučeniny, které cibule uvolňuje do vzduch se spálí dřive, než mohou podráždit Vaše oči. Máte-li však sporák elektrický, tak v blízkosti destičky zkuste zapálit svíčku.

Avšak Pepíčkův trik pracuje.

babi
6360 příspěvků 03.09.11 01:17
A dalsi rada...

Kdyz se cibule oloupe, ale nechaji se ji vsechny korinky, tak pri krajeni nedrazdi oci a oci neslzi…

wydra  03.09.11 01:52

Jenze nemuzu nechat korinky, prtoze cibuli nejdriv rozkrojim napul (od stopky ke korinkum) aby se lip loupala.
A kdyz se kraji cibule dostatecne rychle, nestipe. Ja s tim nijak zasadni problem nemam. Vetsinou ani nedelam drobne kosticky, ale tenoucke nudlicky ze ctvrtek.

glama  03.09.11 10:00

Když oloupanou cibuli před krájením vhodíte na chvíli do misky s vodou, neslzíte.. Mně to zabírá :-D

Frantiska
925 příspěvků 03.09.11 10:14

me nezabira vubec nic :) ani oplachovani nebo maceni studenou vodou (to mam pocit, ze je to jeste horsi), cibuli skladaji v lednicce … a porad brecim a brecim

esmeralda
4812 příspěvků 03.09.11 21:46

Potápěčské brýle nejsou při krájení cibule opravdu k ničemu.
Jak podotýká Zuzik, je to tím že dráždivé látky se dostanou do nosu.
Pepíček neslzí, ale možná neví proč.

Nejspolehlivější fígl je pořádně ostrý nůž který cibuli krájí, nikoliv drtí. Látky se ostrým řezem nemají šanci rozprášit moc daleko po okolí.

jolana
5060 příspěvků 04.09.11 00:04

..cibulu nasolit (ak je velka mozno prekrojit), nechat oddychnut zopar minut a krajat (to robili uz v starom iraku)..navyse pri prazeni skor zmakne a aj zozlatavie.. alebo jedna moja znama si kusok slupky z cibule dava navrch hlavy aby neslzila…s tou slupkou som to skusila :mrgreen:..mozete si to predstavit alebo skusit..a dajte vediet.. :lol:

babi
6360 příspěvků 13.09.11 21:39

jolanko, jakakoliv starodavna rada, ktera preziva tisicileti zajiste pracuje. Ono opravdu nejde o to ma-li clovek ostry nuz, coz je naprosta samozrejmost a predpoklad uspesne a bezpecne kuchyne, ale jak ostra je cibule. Vesmes nemam potiz, avsak jednou za cas se mi stane, ze cibule je silnejsi nez ja :cry:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz