Kousíček k tématu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jarka7
208 příspěvků 03.03.06 16:55
Kousíček k tématu

Vladko, musím s tebou v podstatě souhlasit, i když tvoje srovnání s klasickou literaturou dle mého kulhá. Muliji svoji mateřštinu a mám ráda autory, kteří psát umí. Ale Labužník není žádný vysoce odborný vědecký server, neměl by mít tak přísná pravidla, ale-dle mého- by měl nabídnout náruč všem, bez ohledu na ukončené vzdělání či známek z JČ.
Podívejme se do médií a poslouchejme, tak hanebnou a cizími termíny prošpikovanou mateřštinu, to aby jeden pohledal. Mnozí starší lidé ani nevědí, o čem pořad byl, viz různá zábavná show.
Ale zpět k problému. Myslím, že vydané knihy, ať klasika či obyčejná kuchařka, má mít vždy svou úroveň a nad vším bdí korektoři. (Vím o tom své, vydala jsem několik knih a stále mám smlouvy na nové).
To však by mělo platit i pro časopisy od seriózních až po bulvár.
Ale vrátím se k Labužníkovi, myslím, že server je hlavně pro lidi s vášní vařit a najít kamarády se stejným koníčkem. Ne všichni byli ve škole premianti. Nezapomeňme na dyslektiky s obrovským problémem psát (je jich mezi námi 20%) a jejich inteligence je přesto vysoká! Ty na Labužníka nesmí? Budou hledat ve slovnících, pravidlech, vytáčet Ústav pro jazyk český AV a nebo se po prvním pokusu s velkým šrámem na svém sebevědomí vzdají a ještě s velikou hořkostí na duši, že se chtěli podělit o vynikající recept, postřeh, zkušenost?A zdarma. Věřte, trpělivost s nováčky i chybujícími se jistě vrátí.
Přimlouvám se, nechejme je přijít a dbejme, aby byli mezi námi rádi. To, že neumí gramatiku, ještě neznamená, že nám všem nemají co říct. Važme si každého člověka a věřme, že to, co dělají, dělají pro všechny a jistě bezelstně. Pomozme jim na začátku a jistě budou šťastní, že našli hodné a hlavně tolerantní lidi.
Věřím, že každý rozumný člověk je za věcnou kritiku vděčen, ale lidé s problémy a s nízkým sebevědomím potřebují spíše podat pomocnou ruku.
Omlouvám se, že jsem vás zdržela svojí úvahou.

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 03.03.06 20:00
Jarko,

…ale já už jsem tady mockrát říkala, že kdo něco neumí nebo něčemu nerozumí, tak se stačí zeptat. Přijmout pomoc od druhých a netvářit se tak, že všechno umím sám a pak nesnést kritiku nebo upozornění na to, že mám někde chybičku. Proto je nás tady tolik, abychom si vzájemně pomohli.

Za starých časů na Labužníku bylo pravidlem, že se na hrubky či chybičky upozorňovalo přes ICQ nebo mailem tak, aby se nenarušovaly komentáře zbytečnostma. Pak se od toho nějak ustoupilo. Dnes je tu ta výhoda, že máme k dispozici soukromou poštu. Nevidím žádný problém v tom, když na mne přes PM (privat message) kdokoli houkne a napíše, že tam a tam mám kiks nebo nesrovnalost či hrubku. Tak jakmile to přečtu, jdu to opravit se zarděnou tvářičkou, jaká že to jsem hanba…Myslím si, že taková nějaká pomoc je naprosto normální. Nikdo nejsme dokonalý, nikdo nemůžeme umět všechno.

Jen si prostě myslím, že víc jak polovina „nedokonalých“ receptů by vymizela, kdyby každý věnoval čas na přečtení pepíčkova článku a vzal si ho k srdci. Vím, co dá práce udělat takovýhle web a kolik času pepíček věnoval tomu, aby to k něčemu vypadalo. Když si tu každý bude dělat co chce, všechna jeho práce byla zbytečná, protože nebude mít čas na to, aby to všechno po všech opravoval. A stačí bohatě jeden pohled na recept kohokoliv a hned poznáš, zda ten dotyčný návod četl či ne. A to mají nováčci daleko jednodušší, protože teprve psát recepty začínají. Já si opravovala zpětně víc jak 500 receptů a to ještě v některých nemám přesně to, co pepíček požaduje, vím o tom a až bude čas nazbyt, vrátím se a postupně to napravím.

Omlouvám se, že skáču od druhého k prvnímu, jsem unavená, dávala jsem dokupy recepty pro bezlepkovou dietu, bolí mě oči a celkově jsem akorát tak na hupsnutí do postele.
Takže přeji pěkný večer a mizím.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz