Kousání nehtů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vali
1326 příspěvků 15.09.04 15:44
Kousání nehtů

potřebuji poradit, jak odnaučit 3 leté dítě okusování nehtů.

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 15.09.04 16:03
...

:-))) a patří tenhle příspěvek do rubriky ZDRAVÁ VÝŽIVA :-))) mňam…

Vali
1326 příspěvků 15.09.04 16:55
...lucianko

bezva připomínka, asi to mělo být mimo mísu, no už se stalo,alespoň se zasmějeme, dík za upozornění, už jsem se radovala, že mi někdo poradí, takhle se asi nedočkám.

1irena
593 příspěvků 15.09.04 17:11
Vali

občas nakukuju k Dědkovi kořenáři zde a na horní liště klikni na Poradna a pak v levém menu najdi Kousání nehtů. Ale je to drastické!!!

pavlasek
18 příspěvků 15.09.04 17:16
Take potrebuji radu

Vali ja bych zase potrebovala odnaucit 12 dite kousani nehtu.
Je to holka a tak jsem myslela, ze ji to prejde kvuli parade, a zatim nic. Kdyz byla mensi tak jsem zkousela vsechno mozne, domlouvani, lakovani nehtu cervenym lakem to pry ma deti zastavit jako semafor, haha ne moji holku. Pak jsem ji dokonce koupila specialni pripravek na zastaveni kousani nehtu a nic. Namaceni prstu do pepre, nebo neceho ostreho take nic.
Tak nevim, doufam, ze take nekdo poradi.
Vali, ale Ty nezoufej vsechny deti jsou jine hodne stesti.

1irena
593 příspěvků 15.09.04 17:17
Pepřením

mi vyhrožovali, když jsem byla malá.

penda
4752 příspěvků 15.09.04 17:38
Pavlásku,

vydrž ještě tak 2 roky a pak jí nech udělat umělé nehty…klidně jen jednou bez obnovení, i když jakmile je bude mít jednou na ruce, horko těžko se s nima rozloučí…a do těch bude moct kousat jak chce a nikdy je neukousne…a navíc zjistí, že do takové krásy kousat je holý nesmysl…:-))

pavlasek
18 příspěvků 15.09.04 17:51
...umele nehty

Diky Pendo, o umelich nechtech vim, (jsem manikerka) jen vaham vim jak to hrozne nici nehty.

penda
4752 příspěvků 15.09.04 18:07
to víš asi líp jak já...

…ale já je měla 4 roky, jen jednou mi udělaly zle, když jsem je měla špatně udělané a odnesla to plíseň pod nehty, kterou jsem vyléčila díky brněnské kožní lékařce…a protože jsem si nedala říct, umělé nehty jsem hned po zotavení zopakovala…dnes již je nemám, pro práci doma je nepotřebuji, ale má kvalita nehtů je tak o 200 % lepší, než před první aplikací umělých nehtů…mám je pevné, dlouhé…bez problémů

esk
124 příspěvků 15.09.04 20:31
Morde-X

Nevím, jestli se ještě vyrábí, ale byl to výtažek z paprik, který se jmenoval Morde-X. Dal se koupit v lékárně a byl určen speciálně na kousané nechtíky.
Pamatuji si, že když byl bratr malý, nosil na rukou rukavice, i v létě, a bylo po kousání.

Labužník Sarka
433 příspěvků 15.09.04 22:46
pepr

Moje spoluzacka si taky kousala nehty, ale pani uc. ji je namacela v mletem pepri. Brzo ji to kousani prestalo bavit.

Labužník Denda02
213 příspěvků 16.09.04 09:57
...

Vzpominam si na radu s mydlem… ale zda se mi to pro 3 lete dite docela brutalni. Proste se nehty „skrabne“ mydlo tak, aby se dostalo pod nehty. I kdyz jsem to nikdy nezkousela, tak si umim predstavit, ze to moc velka dobrota neni…

Vali
1326 příspěvků 16.09.04 22:11
díky všem co radili.....

Dendo, s tím mýdlem se mi to docela líbí, asi by to vnoučkovi moc nechutnalo. Snacha koupila nějakou vodičku na potření nehtů, ale naš Lukášek prý chtěl natřít znova. Někde jsem četla, že je to určitá nervozita v konečcích prstů a okusováním je přenášena do zubů. Bylo doporučováno si v té chvíli oplachovat ruce pod tekoucí vodou - prý se to vypláchne. Toto by však mohl vyzkoušet dospělý člověk, aby poznal jaký to má účinek, u dítěte je to těžké. Určitě by mu nechutnal třeba naředěný Tea Tre (nevím jestli to je správně napsané) olejíček, ale mohl by si ho zanést třeba do očí, zrovna tak při použití pepře. Ještě jednou všem za rady děkuji, i když bylo legrační, kam jsem to zařadila.

Kari
545 příspěvků 17.09.04 09:54
Také jsem své kamarádce

chtěla pomoci zbavit se okusování nehtů. Kousala i tužky, propisky, všechno bylo od ní okousané a rozžvejkané. Nehtíky si vykusovala šílený způsobem a nemohla se toho ani ve 21 letech zbavit. Pak se mi do rukou dostal katalog Avonu, ne že bych tuhle firmu nějak propagovala, ale měli tam bezbarvý lak proti okusování nehtů asi za stovku. Tak jsem ji to koupila a pomohlo to. Už jsem ji od té doby neviděla nehty ohlodávat. Ten lak je zřejmě hodně hořký a nedobrý a není přitom vzhledově výrazný, takže by s tím šlo nalakovat i nehtíky 3letého dítěte… Ale dítě vožužlá lecos, i když je to hořký…tak nevím..

LuciiK
29 příspěvků 14.10.04 13:11
A co kůžička ?

Teprve dneska jsem narazila na tohle téma o kousání nehtů.Moje neteř má ale problém s kousáním ne nehtů,ale kůžičky kolem nehtů Už jsme snad celá rodina zkoušeli různé odnaučovací metody,ale bezúspěšně…Po­radíte ????

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Další témata z kategorie

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz