Kosmetická chybička při řazení vyhledaných receptů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

oldsoft
682 příspěvků 09.04.05 18:47
Kosmetická chybička při řazení vyhledaných receptů

Jak to vyvolat: stačí nechat vyhledat slovo „hermelín“, vypíše se několik receptů, z nichž první dva začínají písmenem B, až pak následuje „Alpská pomazánka“.
(Ve skutečnosti první recepty nezačínají na „B“, nýbrž na HTML tag pro kurzívu - na druhou stranu je to způsob, jak si zajistit, že při vyhledávání bude zrovna takovýto recept mezi prvními…)
Je to ovšem drobnůstka. Hezký den.

Reakce:

penda
4752 příspěvků 09.04.05 19:53
zkus...

si k tomu hermelínu dole vpravo ještě nastavit, že chceš hermelín jen v nadpisech, protože když ho necháš v celém receptu, zobrazí se všude tam, kde je použit..

pepicek
1309 příspěvků 09.04.05 22:34
máš pravdu oldsofte

v podstatě by se mělo odfiltrovat veškeré HTML z nadpisů, protože potom není první písmeno A nýbrž začátek tagu <
Asi se nad tím budu muset zamyslet …

oldsoft
682 příspěvků 09.04.05 22:47
...

Jo, nějak tak jsem to myslel.
Díky a hezký večer.

penda
4752 příspěvků 10.04.05 01:06
a jak to, že já...

tam ten tag nevidím? to je díky jinému prohlížeči?.....já tam vidím jen kurzívou psaný nadpis, ale tagy nikoli…

oldsoft
682 příspěvků 10.04.05 12:59
Tagy taky nevidím.

Jasně, tagy taky přímo nevidím, tagy jenom ovlivní řazení. Browserem to není, včera jsem zrovna užíval Operu a je to stejné. Čili pokud vyhledávám slovo „hermelín“ v celém receptu, tak to dopadne takhle:

1. Briečko v listovém župánku
2. Brusinkové kompoty z rybízu
3. Alpská pomazánka
4. Bramborák s rajčatovým salátem
 atd.

Doufám, že jsem správně pochopil otázku

penda
4752 příspěvků 10.04.05 13:34
ano,

tak to vidíme stejně.........já už myslela, že jsou někde přímo vidět tagy, což mi připadalo divné…ale nemůžete po mně chtít, abych projížděla skoro 800 receptů a vyhazovala kurzívu z nadpisů..to vznáším protest!…nebyla tam vnášena za účelem nadřazenosti ve vyhledávači, ale za účelem odlišnosti v názvu receptu, něco jako náhražka uvozovek (ani přehlasováním, které používá např. babi místo uvozovek, se mi to teda nahrazovat nechce, to radši prásknu heslo nějakýmu dobrotinci, který by to chtěl upravovat za mě..hahaha)

oldsoft
682 příspěvků 11.04.05 20:11
Zvěstuji,

že to heslo nechci , tolik práce kvůli takové drobnosti nestojí za to.

pepicek
1309 příspěvků 11.04.05 21:41
na práci máme stroje

napsat skript, který odfiltruje tagy z názvů receptů je práce na dvacet minut, jen pořád přemýšlím jak to převést na nějaký zástupný tvar, který by neovlivnil řazení receptů … zatím mě napadá jenom vytvořit ještě jeden sloupec tabulky s alternativním názvem převedeným do ASCII k použití pro řazení receptů, ale to mi zase přijde jako použít atomovku k zabití komára … nenapadá někoho něco?

penda
4752 příspěvků 11.04.05 21:58
pepíčku,

možná, až si ten Tvůj komentář přečtu tak 50× za sebou, tak i pochopím, cos nám tím chtěl sdělit, ale na to, aby mne něco v tomto směru napadlo, bych to mohla číst každých 5 s a nenapadlo by mne stejně nic.....takže to nechávám jen a jen na Tobě a jsem ráda, že to nemusím dělat ručně… ;-)
P.S. hodila jsem si na mého labužníka window.open (na detail fotek), doufám, že nejsi proti, abych to šířila dál… ;-)
P.S. 2 pořád nejde ta kontrola u receptů…

pepicek
1309 příspěvků 12.04.05 07:10
pendo

ad P.S. otevírání nového okna rozhodně šiř, já to snad do budoucna přidám i do editoru, jen to bude chvilku trvat.

ad P.S.2 chyba opravena, v podstatě nechápu, jak to mohlo předtím fungovat

penda
4752 příspěvků 12.04.05 07:35
pepíčku,

děkuji…
Kdo tedy máte zájem, aby se Vám malá fotka po kliknutí na ni otevřela ve větším provedení (na vizitce či deníčku)-viz má fotka či deníček, ozvěte se přes vnitřní poštu…kdo mě nemáte rád, můžete napsat Ivovi, Vali nebo Florentýně, kteří tento návod mají též :o)

penda
4752 příspěvků 12.04.05 10:33
P.S.

Do soukromé zprávy, prosím, napište rovnou mail, pokud Vás neznám, návod je napsán v poznámkovém bloku, když to okopčím do vnitřní pošty, budu muset v ostrých závorkách udělat hvězdičky a zapomenutím jejich odmazání se nasekají zbytečné chyby..takže Vám to pošlu jako přílohu mailu přímo v poznámkovém bloku. Snažila jsem se to umístit v poznámkovém bloku na web, ale stejně jako v poště nejsou vidět tagy, čili byste si museli nechat zobrazit zdrojový kod a kdo tomu moc nerozumí, je to zbytečně komplikované a když to zararuju, zase hodně labužníků nezná WinRAR, čili tohle je asi nejjednodušší řešení…;-)

oldsoft
682 příspěvků 12.04.05 17:59
Pepíčku, otázka bývalého amatérského programátora:

Nelze napsat funkci, která prostě seřadí recepty dle abecedy za současného ignorování HTML tagů? Třeba se ptám jak poloblb, ale v php jsem zatím ve stádiu listování učebnicí PHP5 - učíme se programovat od Jiřího Brázy.
Nebo kdyby se dělal extra sloupec v tabulce, tak by se pro jednou seřadily abecedně všechny recepty, očíslovaly by se ne s krokem 1, ale třeba 100, ať je rezerva, čímž by se eliminovala nutnost často všechno přečíslovávat při každém vložení receptu… Ale ne, asi píšu ptákoviny. Rozhodně nechci nikomu přidělávat práci. Hezký den.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz