Koření Cummul, 4 Epices, Sex vitamine

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

HelcaK
960 příspěvků 30.10.08 21:06
CUMMUL, 4 EPICES, SEX VITAMINE...

Mám problém, dostala jsem od kamarádky jako dárek z dovolené sedm balíčků koření z Tunisu, ale nějak se v tom neorientuju. Kromě Safranu, Curry, Harissy a Coriendre - což bych ještě identifikovala, je tam taky Cummul, Sex vitamine a 4 epices… Poradí mi někdo, co to je, případně do čeho to dát? Ještě pořád nemám kuchyni, tak jsem to nerozbalovala a neočuchávala…

Reklama

Reklama

Reakce:

HelcaK
960 příspěvků 30.10.08 21:26
Tak o jeden bod v dotazu méně,

Babi na Labu nezklamala, aspoň to Quatre epices jsem u ní v receptech našla, je to prý koření do paštik.

HelcaK
960 příspěvků 30.10.08 21:35
Nemohl by být Cummul Cumin?

tady má totiž někdo stejný problém jako já, ale s tím sexem asi taky nehnuli, rozumím-li tomu dobře…
 http://forum.holidaywatchdog.com/…d-14661.html

esmeralda
4813 příspěvků 30.10.08 21:57
Helčo,

hledala jsem až jsem našla:

O Cummul(u) sice není nikde zmínka, možná že se jedná o Cummun, strom rostoucí v Arábii. Má mírné aroma a sladkou chuť a používá se běžně místo cukru. Název znamená ve staré arabštině Vůně podzimu.

Vitaminu E (D-Alpha Tocopheryl) se někdy také říká Sex vitamin.

4 épices je směs koření - muškátový oříšek, zázvor, hřebíček a bílý pepř.

Sama s tím zkušenosti nemám, veškeré informace jsou z webu, tak to ber s rezervou.

HelcaK
960 příspěvků 31.10.08 09:59
Dík

co se týče Cummulu, tak snad budu chytřejší, až to otevřu - cumin poznám, a když to bude sladké, tak je to ten strom… Ale vitamin E? To jsem na netu taky viděla, jen nevim, jak by z něj udělali prášek vyhlížející jako mletý bílý pepř, nebo možná bílý smíchaný s trochou černého… takové šedobéžové to je. Třeba mě to taky trkne, až to bude otevřené…

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.08 17:08
žiaden strach

v oriente kvôli kšeftu sú schopní označiť ako libidopovzbudzujúce každé druhé korenie.
Tipujem na niečo ostrejšie, ale určite žiadna extrariziková špecilita ;o)

lg
1 příspěvek 27.08.11 20:03
cummul

Tuto sadu koření jsem také dostala…co se týče 4Epices, tak jak již někdo zmínil je to směs pepře, hřebíčku, zázvoru a muškátového oříšku, nač se ale dá použít přesně nevím, ale na internetu jsem našla že se používá ve francouzské kuchyni a to do paštik, polévek, ragů, masa, párků. Je náhražkou pepře, skořice či zázvoru. Co se týče koření s označením Cummul, tak na německých stránkách jsme našli, že se jedná o druh kmínu, konkrétně by mělo jít o egyptský kmín, který je jemnější než ten nám známý, český.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz