Korejské kimči

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jantar
170 příspěvků 16.4.10 21:31
Korejské kimči

Ví někdo jak se to dělá??
dá se to v čechách ochutnat?

Reakce:
esmeralda
4812 příspěvků 16.4.10 22:28
Kim chi - Jantare

Tady je jich hned několik.
Mám vyzkoušený ten první podle Kosíka. Doufám že máš rád ostré.
Já z něho dělám i polévku.
Kde se dá koupit v ČR ti jistě poradí některý z domácích Labužníků.

di
2453 příspěvků 16.4.10 23:05
Jantare,

docela obsáhlá diskuse s mnoha tipy je tady: http://www.cuketka.cz/?…

Manana
1512 příspěvků 17.4.10 00:35
Jantare

takovej expert na internet a čekáš, až se ti podívají do vyhledávače holky?

Alice_G
505 příspěvků 17.4.10 07:40
Jantare,

jsi Pražák, tak zkus ten cuketkou zmíněný obchůdek na Kladenské. Je možné, že pak už kim-či nebudeš chtít dělat . Ale spolu s tebou se ptám labužníků - kde v Praze jste si pochutnali na kim-či?
AG

Davas
2 příspěvky 5.3.21 17:38

Kim-chi jsem si už koupil z jednoho obchodu v Praze, ale docela mě to zklamalo, protože mi to přišlo takové nekvalitní a prostě ne to pravé kim-chi. Máte někdo tip, kde bych ho mohl koupit?

Jindrichvacek
2 příspěvky 7.3.21 18:15

Máte pravdu, že není jednoduché koupit si domů kvalitní a chutné kim-chi. Proto ho často i doma vyrábím. Když ale není čas, tak si ho objednávám z obzkoušeného internetového obchodu, u kterého vím, že ho přímo vyrábí z lokálních surovin.

Davas
2 příspěvky 9.3.21 15:09

Na domácí výrobu se necítím, asi bych byl opět zklamaný. Můžete mi prosím doporučit ten internetový obchod, kde ho kupujete vy?

Jindrichvacek
2 příspěvky 11.3.21 13:42

Já ho kupuji ze stránky https://www.kimchiclub.cz/ . Můžete tam koupit jak produkty samostatně, tak se můžete zaregistrovat do kim-chi klubu a oni vám budou posílat v pravidelných intervalech zásobu kim-chi. Je super, že na stránkách mají i recepty, takže vždycky u nich načerpám inspiraci. Kim-chi jsem začal vyhledávat hlavně z důvodu dobré prevence proti rakovině tlustého střeva, ze které mám díky naší rodinné anamnéze dost velký strach.

Kikinka01
21 příspěvků 20.3.21 21:08

U nás je to taky k dostání a když bych měla chuťově porovnat kdo se nejvíce kimči přiblížil k tomu, co jsem měla v Koreji, tak je to určitě ten eshop co tu o něm píše Jindřich.

Příspěvek upraven 26.03.21 v 11:49

Leussika
6 příspěvků 23.3.21 16:43

No já nevím jestli to vyzkoušet. Je fakt že s imunitou to prý dělá divy a je to dobré na spoustu dalších věcí, ale bojím se toho aroma :(.

Kikinka01
21 příspěvků 26.3.21 12:01

@Leussika Není to nic šíleného. Má to prostě svoje specifické aroma, ale chuťově je opravdu vynikající. Za zkoušku bych řekla, že rozhodně stojí.

Fojelkovailca
2 příspěvky 25.4.22 01:19

Nikdy bych tento typ pokrmu sam od sebe asi neochutnala, ale na dovolene jsem to mela nekolikrat a musim rict, ze kvasena zelenina ma opravdu neco do sebe. Kde u nas lze koupit takove vyrobky?

Cizekmila
2 příspěvky 26.4.22 01:01

Ono hodně záleží, co přesně vlastně chcete. Já jsem se doslova zamiloval do miso polévek. Kupuji je od české firmy, stačí v podstatě jen zalít teplou vodou a člověk má uvařeno. Beru to tak hodně na cesty nebo do kanceláře. Stačí k tomu tepllá voda v termosce.

Fojelkovailca
2 příspěvky 27.4.22 23:47

O miso jsem popravde jen cetla. Mohla bych se zeptat, kde si miso polevky kupujete?? Rozhodne bych rad vyzkousela neco noveho..

Julča88
4 příspěvky 28.4.22 14:15

Na miso polevku bych zasla jen do kvalitni restaurace, nic jinyho nema moc smysl

Cizekmila
2 příspěvky 28.4.22 22:45

Moje nejoblíbenější je kari https://eshop.kojibakers.cz/…olevka-kari/ , ale mají tam i například česnekovou a další, takže určitě doporučuji stránky pořádně prozkoumat a vyzkoušet. Miso polévky obsahují sacharidy, bílkoviny a přírodní enzymy vše v bio kvalitě. Dobré je do toho přidaz kuskus nebo třeba i nudle. Dělám si polévku i jako rychlou snídani když nestíhám.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz