Koprová omáčka bez mléka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lejla35
15 příspěvků 07.06.09 17:25
Koprová omáčka bez mléka

Hledám recept na koprovou omáčku bez mléka,prý to jde jen s trochou smetany?Poraďte prosím-děkuji L.

Reklama

Reklama

Reakce:

Alis
2617 příspěvků 07.06.09 22:41
lejl35...

nějak nerozumím problému, proč nechceš mléko a nevadí ti smetana? Určitě lze nahradit mléko menším množstvím smetany, dokonce, pokud to uděláš, bude omáčka jistojistě lepší. Pokud upřesníš důvody, možná najdeme řešení.

Zdravím
Alis

lvice
148 příspěvků 08.06.09 10:11
Jde to

Z másla nebo rostlinného tuku a hladké mouky udělat světlou jíšku, zalít studenou vodou, osolit, chvíli provařit, přidat nasekaný kopr, nechat ještě chvilku, aby se kopr spíš spařil než převařil.
Dochutit solí, cukrem, octem. Možno zjemnit trochou smetany. Takhle se vaří u známých na Vysočině. Já dávám přednost verzi s mlékem.

lejla35
15 příspěvků 08.06.09 17:16
koprovka bez mléka

Důvody-prostě mi mléko dělá těžko,právě proto se ptám-zkusím mléko nahradit trochou vody,nebo zkusím recept který poradili předešlí.L

Labužník housenka02
609 příspěvků 09.06.09 09:45
lejlo,

uvař koprovku tak jak ti radí lvice, jde to a je dobrá. Také ji takto vařím a vlastně všechny omáčky, kam by se mělo dávat mléko nebo smetana. Je fakt, že jsou trochu chuťově odlišné než ty smetanové, ale zase na druhou stranu riskovat pak poblémy se žaludkem se nechce ani mě. Mám stejné problémy jako ty - po sice celkem úspěšné léčbě jiných zdravotních problémů mi zase zůstal jiný problém - nesnáším mléko a mléčné výrobky všeobecně a tak jsem je prostě vyřadila z jídelníčku , a na ty omáčky bez smetany a mléka si rodinka celkem rychle zvykla ( ono jim stejně nic jiného nezbylo - vařit si sami se jim moc nechce).

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz