Konzervování leča s uzeninou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nmatahari
2 příspěvky 3.4.13 21:51
Konzervování leča s uzeninou

Prosím o radu. Jak sterilizovat lečo s uzeninou - něco na ten způsob konzervy. Moc nám chutná ta klobása, co je v konzervě. Zkoušela jsem to loni, ale začalo mi to kysat. Pak mi někdo poradil, že když je to s uzeninou, musím to zavařovat alespoň 1-1,5 hodiny. Vydrželo to cca 14 dní (jedno jsme asi po týdnu snědli - bylo výborné) a zbytek jsem zase vyhodila. Děkuji všem, kdo mi poradí. Marie (nmatahari)

Reakce:
birkana
1739 příspěvků 10.12.20 14:14

Reaguji na starší příspěvek, ale snad někomu pomůže :kytka:.
Lečo i klobásu plním do sklenic horké; klobásu před vložením dobře prohřeji, aby byla i uvnitř dobře provařená. Jemně ji propíchám (jako jitrnice) a dám na pařák. Zničím tak většinu nežádoucích mikroorganismů a o zbytek se postará následná důkladná sterilizace při bodu varu. Raději tepelně upravovat déle, než pak nepovedenou konzervu vyhodit.

Ruku na srdce, klobásu v leču už dnes nezavařuji. Tepelná úprava se zbytečně prodlužuje a zničí se téměř všechny prospěšné látky v zelenině. Takže raději domácí zavařované lečo samotné (s olejem) a dobrou klobásu jako přílohu (+ domácí celozrnný chléb) :potlesk: :mavam:.

nmatahari
2 příspěvky 13.12.20 21:33

Moc děkuji za Vaši odpověď, zkusím to. Nám se jedná o chuť té klobásy v leču.

birkana
1739 příspěvků 14.12.20 09:33

@nmatahari, ještě jedna důležitá poznámka. Kdykoli zavařuji konzervu obsahující maso, vejce nebo luštěniny (předem řádně provařené a za horka plněné), vždy sterilizuji při bodu varu minimálně 40 minut. Nikdy méně!

Určitě vyzkoušejte, třeba jen na 2 sklenicích. Držím palce, ať se podaří! :mavam:

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz