Konečně dobrá rada

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bocianka
528 příspěvků 22.01.10 10:23
Konečně dobrá rada

Miluji tohoto lékaře!

Otázka: Doktore, slyšel jsem, že kardiovaskulární cvičení může prodloužit život.Je to pravda?
Lékař:: Vaše srdce je přesně určeno pro určitý počet tepů a tím to končí…neplýtvejte jimi na cvičení. Všechno se jednou opotřebuje. Zatěžování srdce Vám život neprodlouží, to je jako kdybyste si myslel, že když budete autem jezdit rychleji, tak Vám déle vydrží… Chcete žít déle? Dejte si šlofíka.

Otázka: Měl bych jíst méně masa a více ovoce a zeleniny?
Lékař: : Musíte tento problém uchopit s logistickým efektem. Co jí kráva? Seno a zrní. A co to vlastně je? Zelenina. Takže steak není nic než efektivní mechanismus jak dostat zeleninu do Vašeho systému. Potřebuje zrní? Jezte drůbež. Hovězí je také dobrým zdrojem listové zeleniny (neboť kráva žere trávu). A vepřové žebírko Vám dodá 100% doporučené denní dávky zeleniny.

Otázka: Mám snížit denní přísun alkoholu?
Lékař: V žádném případě. Víno se vyrábí z ovoce. Brandy je destilované víno, tj. kromě ovoce se do těla dostane ve zhuštěné podobě. Pivo se vyrábí z obilí – klidně pokračujte v jeho konzumaci!!

Otázka: Jak si mám spočítat podíl tuku v těle?
Lékař: Máš tělo a máš tuk: podíl je jedna ku jedné. Ve dvou tělech je to dvě ku dvěma atd.

Otázka: Jaké jsou výhody pravidelného tělesného cvičení?
Lékař: Bohužel mne nenapadá ani jedna. Moje filosofie je: když mne nic nebolí – je to dobré!

Otázka: Jsou smažená jídla špatná?
Lékař: To neposlouchej! Dnes už se smaží na rostlinných olejích. Takže jak by to mohl ublížit další přísun zdravé zeleniny?

Otázka: Pomůže cvičení sedy-lehy posílit břišní svaly?
Lékař: Určitě ne. Když procvičuješ sval, jenom se ti zvětší. Takže jestli chceš větší břicho, pak ano.
Otázka: Je pro mne čokoláda dobrá?
Lékař: Jste blázen? Kakaové boby! Další zelenina! Je to nejlepší pohodové jídlo v dosahu!

Otázka: Je plavání dobré na figuru?
Lékař: Pokud je plavání dobré na figur, pak mi vysvětlete velrybu….

Otázka: Jsou pro můj životní styl nezbytné hezké tvary?
Lékař: Ano, ale zaoblené..

Takže, doufám, že toto vysvětlilo všechny pochybnosti, které máte o jídle a dietách.

A pamatujte si: Život by neměl být cestou do hrobu s cílem dorazit tam v atraktivním a dobře opečovaném těle, ale raději občas uhnout z hlavní: v jedné ruce Chardonnay a v druhé čokoládu – tělo opotřebované, vyčerpané, ale s pokřikem „Páni, to byla jízda!!“

a.....
těm, kteří stále sledují co snědli, je zde poslední slovo o výživě a zdraví. Je to úleva znát pravdu po všech těch konfliktních nutričních studiích.

1. Japonci jedí méně tučného než my a netrpí tolik srdečními kolapsy jako my.

2. Mexičané jedí mnohem víc tučného než my a netrpí tolik srdečními kolapsy jako my.

3. Číňané pijí velmi málo červené víno a netrpí tolik srdečními kolapsy jako my.

4. Italové pijí mnoho červeného vína a netrpí tolik srdečními kolapsy jako my.

5. Němci pijí hodně piva a jedí spoustu uzenin a tučných jídel a netrpí tolik srdečními kolapsy jako my.

ROZUZLENÍ:

Jezte a pijte co chcete.
Přílišné přemýšlení a obavy jsou to, co Vás zabíjí.

Reakce:

Manana
1515 příspěvků 22.01.10 10:52
Bocianko,

kde jsi? Pojď se honem přivinout na má prsa (no, břicho je větší), ať tě mohu zulíbat za tvá krásná a moudrá slova.
Takhle pěkně jsem to ještě neslyšel, a že jsem už leccos slyšel (a už slyším, jak jsem zase moudrej a jak se chlubím).
Mluvíš mi z duše a já tě za to chválím!

Bohužel tyhle kampaně á la „jogurt -2% tuku“ se netýkají jen jídla, vzpomeňme na prasečí chřipku a tání ledovců v Himálajích jako důsledek globálního oteplování. Je třeba se ptát Cui bono? Protože vždycky jde o kšeft a kdo naletí, platí.

Zachovejme si zdravý selský rozum, dejme si pěkně vyuzený špek a pivo na to.

gabi
551 příspěvků 22.01.10 11:57
bocianka

vtipne…len keby to bolo naozaj aj pravdive :)

bocianka
528 příspěvků 22.01.10 13:58
Manano a Gabi,

tohle je mail, který jsem dneska dostala a tak jsem si řekla, že se s tím musím podělit i s ostatními. Labužníci mi přišli jako nejlepší.
Manano, Tvé pozvání na Tvoji hruď mi vrátila kus ztraceného sebevědomí, díky za to…

borekt
3 příspěvky 24.01.10 21:07
Jez co ti chutna

Sohlasim,jezto co Vam chutna ,ale i ovoce a zeleninu,nejlepsi ze sve zahradky.Takovy zensky,ktery v obchodaku koukaji na low fat,a umely sladidla,a jiny nesmysly,ktery doporucujou v reklamach tak tem rikam ,chces mit rakovinu tak si to kup,a to mate videt jak na me koukaji.Na Vanoce jsem napekl podle starych receptu,udelal domaci klobasy ,dobrej ceskej bramborovej salat, a co vic chybi k dobry pohode,kdyz je laska bliznich.
Zadna dieta nefunguje akorat pohyb na cersvym vzduchu,jak zili nasi predkove?Chleba se :,-(lem,skvarky ,knedliky ,brambory,kus dobreho masa,ovoce azelenina,a dozili se spokojenyho stari ve zdravi. Heslo je :JEZ CO TI CHUTNA,zadnej doktor ti nepomuze a kdyz tak akorat od penez
Srdecne zdravim Borek Canada

bocianka
528 příspěvků 25.01.10 09:18
Jez co ti chutna - Borekt

Mluvíš mi z duše. Jediná správná dieta je - nepřejídat se a hlavně se hýbat.
Můj švagr má v Kanadě bratra, už od roku 1969. Když za ním přijede, musí mu vařit naše česká jídla. Třeba švestkové knedlíky, kucmoch (škubánky) s mákem, cmundu (bramborák) a podobně. Jeho manželka, ač češka to neumí. Zdravím do daleké ciziny a přeji krásný den.

anickav
2904 příspěvků 26.01.10 16:01
Bocianka,

veľmi podarené, ďakujem, prečítala som si a zamyslela sa…
Veľa pozdravov!

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz