Kombinovaná MW - prosba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sonoio
7 příspěvků 10.08.08 07:26
Kombinovaná MW - prosba

Vím, že to sem nepatří, ale potřebovala bych poradit. Objednala jsem si novou kuchyň a její součástí bude kombinovaná mikrovlnná trouba Whirlpool AMW 520 IX. Má MW 900 W, gril 1600 W, horkovzduch 1400 W, crisp a funkci rozmrazování. Nemáte s tím některá zkušenosti? Nevím jestli jsem udělala dobře - jestli v ní upeču maso, koláč … Nabídli mi to v kuchyňském studiu místo klasické trouby + mikrovlnky, a teď nevím, jestli to nemám ještě změnit.

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 10.08.08 09:35
Kombinovaná MW - Sonoio,

opravdu ti nechci brát vítr z plachet…
Před skoro 30 lety jsem stála před podobným problémem.
Rozhodla jsem se pro kombinovanou MW.
Podruhé jsem chybu již neopakovala. Kombinovaná MW ti sice pěkně upeče jak maso, tak koláč, ale v čem upečeš třeba o vánocích krůtu? Nebo celou jehněčí nebo vepřovou kýtu? Prostě se tam nevejdou.
Po použití horkovzduchu musíš počkat až vychladne abys ji mohla použít jako MW, což je někdy zbytečné zdržování.
Navíc když byly děti malé a něco do MW rozlily a já si toho nevšimla a dala něco péct, pěkně se to napeklo a nezbylo mi nic jiného než to čistit drátěnkou.
Dnes mám normální horkovzdušnou troubu a MW zcela odděleně.
A pro dobrou míru ještě jednu MW v prádelně. Moc se to hodí když se dostaví davy a musí se vařit nebo ohřívat více věcí najednou.

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.08 12:42
sonoio,

mám opačnou zkušenost než Esmeralda a na tuto trojkombinaci, (i když mám Panasonic) nedám dopustit. Ale pravda je, že velká horkovzdušná trouba měla skončit v prádelně, a nakonec zůstala v kuchyni a je docela často v provozu. Třeba kynutý koláč s ovocem a drobenkou z malé troubičky bych dělala naněkolikrát, nebo by ho bylo málo Možná by byla lepší velká trouba, která má v sobě i funkci mikrovln. Někde jsem ji viděla, myslím, že je to Bosch.

kamilio
551 příspěvků 11.08.08 08:59
sonoio

Mám odzkoušeno a funguje to: elektrická trouba s grilem, horkovzduchem atd. a k tomu mikrovlnka bez grilu, bez horkuvzduchu (rozmrazování je v základní nabídce).

Sonoio
7 příspěvků 24.08.08 14:51
Děkuji všem

Díky za všechny rady. Jedná se o vybavení kuchyně ve víkendovém bytě na horách, takže jsem po přečtení příspěvků a dlouhém zvažování usoudila, že mi ta kombi MW bude stačit. Jídelníček přizpůsobíme rozměrům trouby

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.08 20:41
sonoio,

tak v tomto případě ti asi opravdu bude stačit. Jen se podívej, jestli má funkci vypnutí otočného talíře. Tu mají teď nové modely Panasonicu a zdá se mi to užitečné, když chceš použít horkovzduch nebo kombinaci s grilem. Moje starší MW mne totiž nutí při nákupu nového nádobí nosit s sebou metr a přeměřovat, zda při otáčení nebude drhnout o stěny trouby.

clivia
2 příspěvky 08.09.08 15:40
...

Ahoj sonoio, ničeho se neboj, udělala jsi nejlepší volbu. Crisp je zázrak. Není to normální kombinovaná trouba, Crisp peče rychle a bez připalování - koláče, pěkně křupavou pizzu z jakéhokoli těsta, škvarkové placky, papriky, vánočku vánoční pečivo, ryby, vše na co si jen vzpomeneš, co děláš na plechu v klasické troubě. Neboj se a experimentuj.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz