Kolik čeho se vejde do hrnečku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

DanaJ
1136 příspěvků 13.12.06 09:24
Kolik čeho se vejde do hrnečku?

Zajímalo by mě, když vařím bez váhy, kolik čeho vychází do jednoho hrnečku. Poradíte mi někdo?
Př. 1 hrnek je čtvrt kila hladké mouky atd.

Předem móc děkuji.
PS: Možná jsem to tu už řešili, ale já to nemůžu najít.

Reklama

Reklama

Reakce:

Manana
1515 příspěvků 13.12.06 10:37
Do hrnečku se vejde:

250 ml tekutiny,
125 g strouhanky,
125 g strouhaného sýra,
155 g strouhaného taveného sýra nebo blaťáckého zlata,
125 g mouky,
200 g čočky,
155 g kolínek nebo mušliček,
200 g suché rýže basmati,
155 g suché rýže dlouhozrné.

babi
6360 příspěvků 13.12.06 15:32
Dano,

máš pravdu, už se to zde řešilo a můžeš se podívat ZDE

Dobrou noc!

sim
293 příspěvků 13.12.06 18:15
finta

Dani, zober tu odmerku, co je na nej kopec rysiek, najdi si 250ml a mozes ist porade a precitat si kopu dalsich surovin. ja som teraz lenivy ale ak to nenajdes, napis cez profil a zdvihnem sa…

DanaJ
1136 příspěvků 14.12.06 00:44
Všem moc děkuji za rady kolem hrnkování

Babi přesně to jsem hledala, ale nevěděla, jak to zadat to vyhledávače, aby se to našlo. Prosím Tě, jak jsi to udělala? Jak na to vyhledávání?

marmelada
1643 příspěvků 14.12.06 04:12
Vyhledání

Já vyhledávám dole pod diskusí (i tuto) - vyhledat v diskusi. A pak zkouším různá slova a části slov, která by se mohla tématu týkat. Tady třeba „hrne hrneček odměr odměrka… atd“. Mám dojem, že tenhle vyhledávač nevyhledává v diskusi o receptech, ale to nevím jistě.

DanaJ
1136 příspěvků 14.12.06 04:18
Marmelado, přesně tak vyhledávám

..v tom druhém vyhledávači, ale holt asi nemám tak velkou fantazii pro ta slova, protože to porád nešlo. Jinak díky, jsem ráda, že jdu na to aspoň dobře.

babi
6360 příspěvků 14.12.06 10:38
Dano,

bylo to pro mě jednoduché, mám to totiž permanentně v oblíbených, zároveň s převodem vah z liber na kila a také hrnečky, teplot z °F do °C, měr z imperiálních do metrických, obsahové míry jako jsou galony (a které) atd. do litrů atd. No jednoduše vše co potřebuji mít po ruce pro překládání receptů z jiných zemí

Ahoj a pěkný večer!

buraci
1136 příspěvků 14.12.06 11:08
Odmerka

Tohle jsem taky porad resila a ted jsem si nechala z US dovezt odmerku o velikosti 1 cup (je to trochu min nez 250 ml), zaroven meri ml a unce a to je moc uzitecna vec, obvzlast kdyz clovek vari podle cizojazycnych (zejmena americkych receptu). Vrele doporucuji, mozna, ze to pujde koupit i u nas (IKEA?).

Labužník Triss
160 příspěvků 15.12.06 04:21
odměrka IKEA

mají na šálek, i s označením ml po cca 50 ml, nerezová, nerozbitna

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz