Koláčky z celozrnné mouky-chlebové?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jARKA77
141 příspěvků 26.11.08 13:33
Koláčky z celozrnné mouky-chlebové?

Vážení labužníci, zase se na vás obracím s prosbou. V naší pekárně jsem zcela náhodou koupila jeden koláček z vícezrnné mouky, možná ze žitné či smíšené. Recept prodavačka neznala. Vím jen, že těsto bylo jako na tmavý chléb vícezrnný, velmi tmavé a výborně vazké. Nahoře byla jablečná klevera a z rybízové marmelády bobánek. Bylo to super a ať hledám, jak hledám-asi špatně, nic nenacházím. Můžete mi prosím poradit? Od té doby jsem v kšeftu na tento supr výrobek nenarazila. Neznáte recept? Díky předem. Pekárnu mám.

Reakce:

jARKA77
141 příspěvků 27.11.08 09:54
Ještě podrobnější popis

Milí labužníci, tak jsem náhodou sehnala znovu onen výrobek a pokusím se ho lépe popsat. Název má vícezrnný koláček. Těsto je tmavé, plné sezamových semínek. Podle struktury asi ze žitné mouky, jistě s kvasnicemi.Těsto není sladké, připomíná spíše chléb. Na koláčku je vrstva dušených jablek, mírně oslazených a pikantní rybízová marmeláda na ozdobu. Celý koláček není moc sladký, ale ke snídani super.-Vy zkušenější, nezkoušeli jste zadělat vícezrnný chléb a po vykynutí udělat na plech s folií bochánky? Šlo by to? Já moc machr na těsta nejsem, ale nějak mi do nedá spát. Možná, že s tím dělám vědu, dokonce jsem teď kousla v těstě do kousku kmínu.-Vlastně jíme chléb s marmeládou, tak proč by to nešlo,že? Prosím, pokud s tím máte nějakou zkušenost, dejte mi prosím vědět. Děkuji a všem držím palce v předvánočním plánování dobrot.

jARKA77
141 příspěvků 27.11.08 09:55
Vladko, prosím

Věřím, že se tu orientuješ nejlépe. Nic Tě nenapadá? Díky Jarka

Bali
1254 příspěvků 27.11.08 10:07
Jarko,

možná si vybereš TADY

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz