koláč na chalupu,

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rosnicka
262 příspěvků 13.10.04 11:54
koláč na chalupu,

prosím o pomoc zkušene labužníky „chalupáře“. Potřebuji upéci ( doma ) na chalupu na víkend nejméně dva plechy moučníků. Na Labužníků je receptů plno, i já mám své vlastní ozkoušené „standarty“, ale chtěla bych přijít s něčím novým…co se dobře převáží ( nerozsype, nepatlá ) a strávníci v sychravych dnech k teplé káviččce či čaji ocení. Ráda bych zkusila třeba i mrkvovou buchtu ( samože mému drahému hned neprozradím, proč je to tak dobré ), kdysi jsem zkoušela i výbornou kefírovou…jen bych potřebovala holt zaručeně vyzkoušený ( Koppretinu „pekně blbou“..atd. milujeme ) receptík, protože moučník musím upéci ve čtvrtek v noci a není čas na pokus-omyl.
Stačil by mi i odkaz na příslušný receptík v Labužníku.
Díky všem

Reakce:

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.04 12:32
Akční buchta

pro velmi zaměstnanou ženu:
300g polohrubé
300g strouhaných jablek
150g cukru
2 vejce
1 prdopeč
5 lžic oleje
hrozinky (v rumu)
skořice
Všechno promíchat, nelekat se, že je těsto tužší (jsou-li jablka sušší, dej 6 lžic oleje
Těsto rozprostřít na VV plech (vymazaný, vysypaný) a upéci.
Je to velice dobré, vláčné, rychlé a chutné. Zkus.

Vali
1326 příspěvků 13.10.04 22:28
Rosničko

co takhle vyzkoušet nějaký můj recept? Drobenkový koláč trochu jinak, Mrkvové řezy z Lanžhotu nebo Meruňkové řezy s kokosovou pěnou. Dají se převážet na plechu a krájet a baštit na chalupě. Meruňkové řezy s kokosovou peřinou jsou choulostivější, protože je navrchu zapečený sníh, ale jsou moc dobré. Ještě jsem z receptu Labužníka zkoušela Povidlovou bábovku, byla vynikající, tak dobrá, že by to chtělo udělat z dvojí dávky a na plech, protože ta bábovka by se dala sníst na posezení. Byla dost sladká, možná dát trochu méně cukru nebo navrch rozetřít pikantní marmeládu a posypat buď strouhanými ořechy nebo kokosem.

Yvette
704 příspěvků 14.10.04 02:42
...

Glamo, ja vim, ze jsem nezadala o recept na chalupu, ale Tvoje „akcni buchta“ se mi moc zalibila, ze ji urcite na vikend upecu. Dekuji Ti moc za prima rychly recept. Takove recepty ja miluji. Glamo, jeste jednou mocky diky .

alouch
56 příspěvků 14.10.04 09:06
akční buchta

Glaminu Akční buchtu znám a dělám často. Připojuju svou vychytávku: když zavařuju strouhaná jablka ve vlastní šťávě, do několika sklenic dám přesně 300g a při pečení buchty neloupu, nekrájím, nestrouhám a nevážím, jen vyklopím do mísy.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz