Kokosové mléko a smetana

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

esmeralda
4813 příspěvků 09.11.07 06:32
Kokosové mléko a smetana

Ráda bych věděla zda je v ČR k dostání běžně kokosové mléko a smetana. Nemyslím tím jenom v Praze ale i na venkově.

Reakce:

HelcaK
960 příspěvků 09.11.07 08:41
Různé

konzervy s kokosovým mlékem - vevnitř je většinou hustá bílá hmota, nikoli čirá tekutina jako v kokosovém ořechu - jsou k dostání ve všech supermarketech a ve vietnamských prodejnách. Jestli je to tedy mléko či smetana nevím. Ale v běžné sámošce na vsi k dostání převážně nebude.

karminek
757 příspěvků 09.11.07 08:48
douhlasím s Helčou

tyhle výrobky budou maximálně v marketech nebo specializovanejch prodejnách ve velkejch městech,nebo na netu.

karminek
757 příspěvků 09.11.07 08:50
d-s

souhlasím s douhlasením

KUHTIK
39 příspěvků 09.11.07 12:14
Kokosové mléko a smetana

Běžně se dají koupit ve větších marketech, stejně jako na vietnamských tržnicích,určitě však nejsou k dostání v obchůdcích na vesnici. Jen malá informace pro HelcuK. Kokosové mléko není kokosová voda, která je obsažena v dutině čerstvého kokosového ořechu, jak se mylně mnozí lidé domnívají, ale je to extrakt dužiny. Kokosová voda je průzračná a osvěžující tekutina. Kokosová smetana se připravuje vymačkáním dužniny kokosových ořechů. Obojí si snadno můžeme připravit doma.

HelcaK
960 příspěvků 09.11.07 12:36
Kuhtik,

díky za osvětu

esmeralda
4813 příspěvků 14.11.07 05:55
Kokosové mléko a smetana

Dík všem za informace.

Renee
93 příspěvků 15.11.07 19:38
...

Já jsem objevila naprosto geniální řešení pro recepty s kokosovým mlékem, resp. spíš krémem. Občas se dá ve zdravé výživě nebo v nějakém marketu koupit taková cihlička, je to jakoby slisovaná dužnina kokosu, má to konzistenci asi jako čokoláda. Tam, kde je do receptu potřeba celá piksla krému, stačí sotva čtvrt cihličky. Je to krásně koncentrované a dlouho to v ledničce vydrží, narozdíl od krému v plechovce. Stojí asi pajcku. Jmenuje se to třeba RENUKA - coconut cream a dováží to sem firma FW Tandoori z Vonoklas. Ale dá se koupit i od jiných výrobců.

Taanka
107 příspěvků 29.01.12 21:22
Renee

Tak to jsem ještě nikdy neviděla.. Myslíte tohle??? http://www.renukagroup.com/…cription.php?…

Takový tip by se mi hodil, protože kokosového mléka spotřebuju opravdu hodně :) Jinak nyní objeveno v holešovické tržnici - v akci 1 litr za 69 Kč :lol:

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.12 21:37

Renuka mě veelmi zaujala!!!
Našla jsem toto. Určitě si objednávám!!!
Díky za tip!
:mrgreen:

Manana
1515 příspěvků 29.01.12 22:09

Dostane se kokosové mléko i kokosový krém. Mléko je řidší, někdy bývá u dna usazené hustější, krém je hustý a lepší. Já kupuji na vaření krém, výsledek je výborný. Doporučuji.

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.12 23:34
kokosové mleko, smetana a prasek

Pravdu ma Manana, kdyz dobre jidlo s kokosovým mlékem, chce to koupit mléko nebo smetanu v konzerve nebo v krabicce. Tyhle pytlicky kokosoveho prasku jsou skvele, za tu cenu ovsem uz moc na velke pouziti ne. Ty pouzivam kdyz chci dat necemu jen kokosovy smrnc. Treba do spenatu na indicky zpusob, do dynove (i jine) polevky kremove smicham s cucinou, vyborny je prasek do neskafe i do cerneho caje.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz