Kniha moderních pohádek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník bobysud02
15 příspěvků 21.06.06 20:33
Kniha moderních pohádek

Velmi prosímo radu. Před lety jsem četla knihu moderních pohádek. Autor je muž, Čech asi. Pohádky se odehrávají ve východních Čechách. Příběhy jsou neotřelé, pamatuji si např, jak se piloti aerolinek seznámili s čarodějnicemi, které viděli z kokpitu, jak čert jezdil jako spolujezdec s automobilovou závodnicí, o vojákovi, který padl v bitvě u Sadové. Na obale (formát a5) byl trpaslík na letišti . Jméno autora ani nakladatele neznám. Kniha vyšla asi kolem roku 1995. Možná tu knížku někdo z vás zná. Děkuji Elen

Reklama

Reklama

Reakce:

meisje
580 příspěvků 23.06.06 07:34
...

Nejsem si jista, ale mozna je to ona - je to modra obalka, myslim, ze autorem je Pavel Grym a kniha se jmenuje CARY MARY FUC a zkusila bych kontaktovat Albatros - mozna, ze ji maji na sklade nebo by se uz mozna dala najit v on-line antikvariatech - at se zadari, zdravim meisje.

penda
4752 příspěvků 23.06.06 10:50
Zkus se zeptat

tady ;o)

penda
4752 příspěvků 23.06.06 11:11
Našla jsem obrázek obálky...

…to asi nebude ta pravá knížka, kterou Elen hledá:

penda
4752 příspěvků 23.06.06 11:14
I když...Elen,

zřejmě jsem našla i Tvůj dotaz na jiném serveru a tam Ti odpovídají totéž:

Dotaz:
Hledám knihu moderních pohádek, kniha vyšla v 90. letech, pravděpod. vydavatel Albatros, jedná se o moderní pohádky z východních Čech, na obalu byl trpaslík stojící na letišti. Pamatuju si pohádku o tom, jak čert pomohl automobilové závodnici nebo jak se čarodějnice seznámily s piloty, o duchu vojáka z Náchoda. Ráda bych si knihu znovu přečetla.

Odpověď:
Podle informaci z nakladatelstvi Albatros se s nejvetsi pravdepodobnosti jedna o knihu
Grym, Pavel Čáry máry fuč. - Praha: Albatros,
2000.
Ilustr. Olina Franzova, cena 160 Kc

/jeste je na sklade, tel. 234633261/

Na modre obalce jsou vily, vodnik a trpaslici na nejakych hradbach. Doufame, ze Vam tato informace bude k uzitku.

Labužník bobysud02
15 příspěvků 23.06.06 18:28
Bohužel ČÁRY MÁRY to není

Děkuji za tip, ale tato kniha to není. Určitě vyšla před rokem 2000, spíš tak kolem roku 1994. Měla jsem jí půjčenou v knihovně, tam ji ukradli a už jsem autora ani název nedohledala. Elen

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz