Knedlíky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dominik
3 příspěvky 14.03.07 17:33
Knedlíky

Prosím Vás je tady spousta receptů na knedlíky,ale zajímalo by mě který je ten pravý na takový ten krásný " nadýchaný"kne­dlík,který byl vždycky tak heboučký a dřív se dal koupit v každém obchodě a teď už se koupit nedá.

Reakce:
bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.07 19:23
Knedlíky....

nevím, který je ten pravý, jen mohu poradit, protože knedlíky dělám od oka…neznám váhu…neboj se přidat o něco více droždí, než bývá uváděno v receptech (hlavně v Kuchařkách), a těsto musí být tak pěkné a vláčné jako je na buchty, žádné tuhé. Rohlíky na kostečky přidat až po úplném zpracování. Ihned vyválet knedlíky, protože dělám z celého kilogramu…jsou 4 a po uvaření o něco větší, než se prodávají. Vařit 12-13 minut po jedné i druhé straně, ale to poznáš po kontrole špejlí, ale to již nepoužívám, mám to v oku. Tak ať se povede…naučila jsem se to od své maminky a vše zpracovávám v robotu, který byl v naší rodině od 50-tých let minulého století.

esmeralda
4813 příspěvků 15.03.07 01:47
Knedlíky - Dominiku,

znám hodně lidí kteří si nemyslí že nadýchaný knedlík je ten „pravý“. Nedávno jsme u známých dostali knedlíky které vážily snad tunu. Říkali jim „hospodské“. Nic se jim nedalo vyčíst.
Vždyť právě v občasné změně je to pravé kouzlo.
Každý má rád něco jiného. To snad už dokazuje fakt, že když si do hledače naťukáš „knedlík“ otevře se ti 206 receptů .

DanaJ
1136 příspěvků 15.03.07 09:35
Já mám nejraději kynuté.
Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz