Knedlík ke svíčkové

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alice
104 příspěvků 15.03.05 09:18
Knedlík ke svíčkové

Budeme mít rodinnou oslavu a byla vyžádána moje svíčková :o))) Chtěla bych se vytáhnout a místo pytlíkových knedlíků udělat poctivé, domácí. Máte někdo nějaký ověřený tip na recept ? Pokud možno i s radou, čeho se vyvarovat, abysme nakonec neměli svíčkovou s chlebem :o)))

Reakce:

Cuso
345 příspěvků 15.03.05 10:14
...

Ja osobne by som spravil tento Jemný, karlovarský knedlík alebo tento Domácí houskový knedlík

brenda
51 příspěvků 15.03.05 12:14
Knedlík

Na knedlíky zadělávám v domácí pekárně. Za hoďku a půl mám umíchané a vykynuté těsto, pak jen ušmoulám knedlíky a šup s nimi do vody . V ruce bych to tak nikdy neumíchala.

Jenofefa
1315 příspěvků 15.03.05 13:43
Knedlíky nemusím

a ani je moc neumím vařit. Ale když se chci vytáhnout, tak ke svíčkové vařím hrnkové knedlíky podle obdobného receptu.

alouch
56 příspěvků 16.03.05 09:37
Knedlíky

Přidávám se k Jenoféfě, od koupení kuchařky Petra Novotného jsem už jiné knedlíky nikdy nedělala, tyto hrnkové se vždy povedou a jsou výborné. Jediný problém je, že z této dávky je asi 6 porcí a na dvojnásobek nemám dost nádobí.

Sněhurka
446 příspěvků 16.03.05 10:08
A co kdyby ...

Možná by šlo udělat víc těsta a naplnit bábovkovou formu Ale to jsem nezkoušela! Je to jenom nápad inspirovaný skvělým filmem „Společnice“, kde Táňa Wilhelmová uvařila pro Jaroslavu Adamovou speciální knedlíky. No, třeba by to šlo …

esmeralda
4813 příspěvků 16.03.05 22:06
Knedlíky

Připojuji se k Brendě. Taky na knedne zadělávám v domácí pekárně. Žádné patlání. Nemám na to ani sílu ani trpělivost.
Hrníčkové knedlíky dělala moje maminka. Jsou výborné, ale na nás zbytečně nöbl. Moje celá rodina má kachní žaludky a ty kynuté víc zasytí.

Alice
104 příspěvků 17.03.05 09:34
Moc diky vsem,

jdu koupit hrnky na knedliky :o)))) Asi si je jednou vyzkousim predem, abych pak z nervozity neudelala nejaky ten kopanec. Ale urcite dam vedet, jak to dopadlo :o)))

esmeralda
4813 příspěvků 17.03.05 20:09
Knedlík ke svíčkové - Terko

Nebuď nervózní, dopadne to dobře. A až budeš kupovat ty hrnky, vyber takové co se směrem nahoru nezužují (někdy to není ani moc patrné). Špatně se knedlíky potom vyklápí. A vymaž ty hrnky máslem nebo sádlem. Pak knedlíky vyklouznou úplně samy.

alouch
56 příspěvků 18.03.05 08:40
Terko, ještě k hrnkům

Když jsem tyhle knedle dělala poprvé, použila jsem normální hrnky na kafe ( jednoduché, rovné, asi čtvrtlitrové). Ale po vaření ve vodě na nich zvenku zůstal vodní kámen. Tak jsem na to šla vědecky a vyrazila do zdravotnických potřeb pro chemické kádinky. Tam jsem málem upadla, protože chemické sklo je velmi drahé ( jedna kádinka přes stovku). Takže jsem koupila v Tesku v akci čtyři úplně nejobyčejnější hrnky a používám je jen na knedlíky a zveku je nečistím!

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz