kdyz uz jsme u tech jerabin:-)))

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

airan
652 příspěvků 24.08.05 09:37
kdyz uz jsme u tech jerabin:-)))

Poradi mi nekdo recept na liker z cernych jerabin???? Nasla jsem same kompoty, stavy a dzemy:-((

Reklama

Reklama

Reakce:

Jaara
25 příspěvků 24.08.05 11:34
Hm, další kořalečnice...

Tak tedy:
Do lahve od okurek nasypeme přezrálé plody do jedné poloviny, přidáme celý pokrájený citron, 10 hřebíčků, 10cm slabší skořice a lžičku puškvorce. To vše zalijeme jemným lihem (vodkou, slivovicí). Povážeme a na slunném místě necháme za občasného promíchání macerovat nejméně 4 týdny. Pak přecedit, přidat 500g cukru, dolít lihem a nechat odpočinout další 3 týdny. Poté přefiltrovat a stočit do lahví.

Vali
1326 příspěvků 24.08.05 11:37
malý dotaz - Jaaro
  • dalo by se to udělat i s ostružinama? Nebylo by marné je proměnit do tekutého stavu, víno se bojím dělat, abych to potom komplet nevyhodila. :-)))

airan
652 příspěvků 24.08.05 12:01
Proc dalsi???

Jaaro, dekuji za recept…jednou jsem ten liker zkusila, bylo lepsi nez grotka, bohuzel tenkrat me zajimala jen chut-ted, kdyz jsem starsi i recept:-))))

airan
652 příspěvků 24.08.05 12:05
Jaaro, ty mi davas!!!

Zacala jsem si recept opisovat a chybi mi tam mnozstvi vodky…pullitra, litr??? Okurkovou sklenici mas na mysli 3litrovou??? Prosim o rychle doplneni, jerabiny uz mam natrhane, dekuji.

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.05 13:37
arian

Zalej je tak, aby bylo všechno ponořené, tak půl centimetru nad to. Stejně to budeš ještě dolévat!

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.05 13:38
a ještě!!!

sklenici použij takovou, jakou máš, doporučuji raději větší - strašně rychle to pak mizne, aby bylo víc!

airan
652 příspěvků 24.08.05 14:17
MANKU,DEKUJI

Jestli jsem dobre pochopila, tak dolivat pak podle chuti Uz jdu na to

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz