Kdo to ví, odpoví...

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.02.12 21:03
Kdo to ví, odpoví ,

odpoví mi na otázku : co je to ?
Roste to ve střední a latinské Americe, prý se to používá jen ke kosmetickým účelům. Víc o tom nevím ale věděla bych ráda !
Pozná někdo z labužníků ?

Reklama

Reklama

Reakce:

zébulon 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.02.12 22:40

Spondias dulcis, kedondong, pomme cythere? Ale to se ji :-). Nebo je to neco uplne jinyho…

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.02.12 22:54
snaha se cení,

to není ono !Tenhle mega plod ma na delku klidne 30 cm ! Ale uz „lovim“ v latinoamerickych vodach ! Diky Zebule !

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.12 13:50
vím co to je!

calabacero" nebo „totumo“, přinejhorším „güira“. Česky je to poněkud nepřesně „kalabašový strom“, latinsky Crescentia cujete. Plody se používají jednak jako nádobí, v nikaraguji jsem z nich viděl moc hezké cedníky, ale běžně se s nimi setkáváme jako s „rumbakoulemi“. Strom moc hezky kvete (patří do čeledi trubačovitých, Bignoniaceae), ale květy značně zapáchají. Stejné je to s dužninou plodů - údajně je po tepelné úpravě jedlá, ale jaký hlad musí ti lidé mít… Skutečné kalabaše jsou taky plody, ale tykvovité liány Lagenaria siceraria - bývají velké, dřevnaté a často v polovině zaškrcené a jsou to nejčastější tropické „čutory“.

Odpoved mi prisla z botanicke zahrady v Teplicích.
Treba i zaujalo nekoho jineho nez jenom me.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz