Kdo mně pomůže?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bedla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.06 22:10
Kdo mně pomůže?

Našla jsem ručně psaný recept po mamince. Chtěla bych ho vyzkoušet, jen si nevím rady, protože popiska je v ingrediencích, není celý postup. Díky za rady.

Řezy
6 vajec (ušupeme bílky), pak žloutky
15 dkg cukru
15 dkg mouky hrubé

1/4 l mléko
3 lžíce kakao
rozmíchat a svařit

20 dkg piškotů, pokapat hodně rumem
15 dkg cukru moučky
30 dkg másla
máslo, cukr třeme, smícháme s piškoty

krémem potřeme buchtu a polijeme čokoládovou polevou:
10 dkg tuku
1 čokoláda

Vlastně nevím co se svařeným mlékem s kakaem.

Ještě jednou díky bedla
30 dkg

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník housenka02
609 příspěvků 23.07.06 22:25
...

Já bych řekla, že se to svařené mléko má dát do základního těsta, asi vychlazené, nějak mi v té první části chybí tekutiny.

bedla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.06 07:30
...

Housenko, na ten poměr vajec a mouky si myslím, že by to bylo příliš řídké, nad tím jsem také dumala, díky za odpověď.

Yavanna
87 příspěvků 24.07.06 12:11
Nugátové řezy?

Bedlo,

připomíná mi to variantu na nugátové řezy; přesný recept bych musela dohledat doma. Princip: piškotové těsto, na něj se natře směs rozdrcených/nas­trouhaných piškotů + kakaa + cukru + másla + mléka a rumu, polít čokopolevou.

Tipuju tedy, že mléko přijde do „krému“ a piškoty se v něm rozmočí. A mléko s kakaem se pravděpodobně svařuje kvůli bezproblémovému rozpuštění…

Kdybys chtěla přesný recept, dej vědět.

bedla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.06 13:42
Nugátové řezy

určitě, budu ráda. Pokud nejsou tady v receptech, napiš ho prosím jako recept, nebo přímo sem. Děkuji moc

Yavanna
87 příspěvků 24.07.06 21:26
Bedli,

recept jsem právě uložila. Od toho Tvého se liší jen maličko, těsto je skoro stejné. Ale „moje“ náplň bude určitě lepší , protože je jí víc a v poměru k té Tvojí bude nejspíš i míň sladká. Přeju příjemné pečení!

bedla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.06 21:29
Nugátové řezy

Yavannko, díky Tvé nápovědě, jsem šla do receptů a řídila se receptem Třešinky, řezy už se chladí…děkuji za vše..bedla

Yavanna
87 příspěvků 25.07.06 10:11
Bedli,

tak jak chutnají?

bedla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.06 13:46
nugátové řezy

Yavannko…už nejsou, ani jsem je nestačila vyfotit, dělala jsem recept mamky za pomoci receptu třešinky, a teprve pak jsem si je vybavila v mysli…mamka je dělávala často, ale to mě to vaření tak nebralo, jo a přidávala tam ořechy, protože na zahradě jsme měly 5 stromů. Příště vyzkouším ten Tvůj, máš pravdu, že tam bude více náplně. Ještě jednou díky.

Yavanna
87 příspěvků 25.07.06 18:25
Mňam, ořechy,

určitě to s nimi bylo výborné! Příště je zkusím přidat taky. Díky za tip

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz