Kde si pochutnat v Brně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jenofefa
1315 příspěvků 07.05.04 12:56
Kde si pochutnat v Brně?

Prosím o typy na nějaké dobré restaurace v centru Brna - vyrážíme na služební cestu a potřebovali bychom vědět o vyzkoušené a solidní restauraci či hospodě, kde bychom se mohli služně najíst za přijatelné ceny. A pak by nás zajímalo nějaké labužnické doporučení, kam bychom mohli vyrazit za něčím mimořádně zajímavým a dobrým. Děkuji.

Reklama

Reklama

Reakce:

Bradicka
163 příspěvků 08.05.04 18:54
Jenoféfo,

sice bydlím v Brně, ale do restaurací nechodím, tak moc nevím, co Ti doporučit. Třeba se ozve někdo zasvěcenější, já Ti zkusím dát aspoň tip: mrkni na www.fajsmekr.cz a zadej si ve vyhledávání podniky v Brně, nejlíp třeba omezení Top Ten.
Vím, že většinou bývá velice vychválená retaurace U Kastelána (www.ukastelana.cz), ta asi vyhovuje těm nejnáročnějším měřítkům, ovšem levno tam tedy opravdu není.
A pokud jde o zajímavosti, pak tedy druhá znalci často doporučovaná restaurace je Brabander (www.brabander.cz) nabízí prý velmi dobrou (a velmi drahou) kávu Hausbrandt. Restaurace je prý kvalitou srovnatelná s tou U kastelána, a je o něco levnější.
Jo, a teď jsem si vzpomněla, že známí vzali své pracovní partnery do restaurace Aura (bývalá Spirála) a byli spokojeni (www.aurabrno.cz).
V Auře jsem sama několikrát byla, ale to už je tak tři roky zpátky.. a bylo tam fajn.
Ty další dvě bohužel vyzkoušené nemám.
Tak si zkus přečíst aspoň ta hodnocení, co jsou na fajsmekr.cz, třeba Ti to pomůže v rozhodování.
A rozhodně dej vědět, jak se Ti v Brně líbilo a kde jste se najedli :o)

penda
4752 příspěvků 08.05.04 21:59
Jenoféfko,

my jsme se v Brně stravovali na rychlo jen v asijském fast foodu u tzv. myší díry (je to u průchodu z vlakového nádraží k bývalému Prioru), kde jsem si s oblibou dávala gyros se zeleninovou oblohou..a potom většinou v Olympii (nákupním centru), kde starší šel do kina, mladší do dětského koutku a já s partnerem jsme zamířili do samoobslužné restaurace hned vedle hypermarketu…vý­borné americké brambory, bohatý výběr zeleninových salátů…a já byla spokojená…ale v centru nic moc neznám…akorát tak McDonalda na Svoboďáku…jestli tam ještě je…:-))

Labužník Lili02
28 příspěvků 09.05.04 00:11
Brnoooo

má spoustu hospůdek, jedna lepší jak druhá. Bezvadný je Nebeský mlýn v Králově poli na Palackého ulici a na Dobrovského Hacienda Mexikana…tam se člověk opravdu nesplete a od centra to není zase tak daleko a stojí to za to. V centru moc nebývám ale na náměstí Svobody je kromě mekáče i bezvadná hospůdka na steaky, vedle Bontonlanu, a nad Velkým Špalíčkem na Dominikánském náměstí je taky bezva hospůdka, ale názvy si moc nepamatuju. Velice příjemné to je i v Indické restauraci Taj na Běhounské ulici. A na Pekařské výborně vaří v restauraci Puszta, jsou to zajímavé specialitky z Maďarska a opravdu mě příjemě překvapili. Doufám že ti to pomohlo a že si něco vybereš. Ahoj

Bradicka
163 příspěvků 09.05.04 17:50
PUSZTA

Tak před chvílí jsme se s mužem vrátili z oběda, vyjímečně jsme zašli do restaurace a byla to právě Puszta na Pekařské. Už jsem na ni slyšela doporučení předtím, a mohu potvrdit, že jsou prima. Manžel si dal gulášovou polívku a já maďarskou rybí Halaszlé - plavala v ní půlka kapří podkovy a bylo to moc dobrý, a bylo toho dost. Pak si manžel objednal gulášek (jmenoval se Csárdáguláš, nebo tak podobně, samozřejme ten název byl celý maďarsky, to jen pro orientaci ), který byl prý vynikající, a já jsem měla langoše s chřestem a lilkem a kořením a bylo toho na mě moc, zase jsem jednou měla velký voči, no… A tak jsem je poprosila, jestli by mi to nezabalili s sebou, že je to moc dobrý (a to teda bylo!), ale že už nemůžu, a oni že samozřejmě, že to běžně dělávají (což zas myslím ještě není ve všech restauracích samozřejmost… a měla by být…). Tak teď doma odfukuju a těším se na maďarskou večeři, až mi trochu slehne. Obsluha moc příjemná, takže doporučuju. A celý květen tam mají Rybí dny!

mazy
19 příspěvků 10.05.04 13:40
...

muzu doporucit jednu novou pizzerii, jednu zastavku saliny od ceske smerem na kralovo pole (tramvaj 12, 13 apod):

pizzerie mediterrane
smetanova 3
tel 541 242 412

byli jsme tam zatim dvakrat, ale moc se nam tam libilo - dobra kuchyne, prijemne ceny a jeste lepsi, utulne prostredi.

Labužník paraplicko03
359 příspěvků 12.05.04 20:56
Jenoféfo,

do restaurací zas tak často nechodím, ale mohu doporučit už zmíněnou Haciendu Mexicanu, tam jsem byli vždy spokojení a rádi zajdeme do pizzerie Al Capone na Hrnčířské ulici (je to kousek od centra směrem do Králova Pole) nebo pizzerie Zakki na Antonínské ulici (roh ulic Lidická - Antonínská … je to kouek od Moravského náměstí - tedy téměř v centru) a i zmíněná Taj stojí za vyzkoušení, nabízí speciality indické kuchyně.

Jenofefa
1315 příspěvků 17.05.04 12:40
Zpráva ze služební cesty

Tak abych Vás poinformovala o výsledcích naší služební cesty do Brna: byli jsme tam od pondělka do pátku. To tedy obnáší pět obědů a čtyři večeře. V poledne jsme vyráželi po restauracích, které skoro všechny nabízejí polední menu za cenu 55 – 65 Kč byla k mání polévka a hlavní jídlo. Poněkud nás zklamala restaurace zvaná „Čtrnáctka“ v Jánské ulici, kam jsme na obědy chodili před několika lety – dušené maso v omáčce načervenalé barvy vydávali za guláš, zkrátka nebylo to ono. Poslední den jsme objevili „Thalii“ v Rooseveltově ulici proti divadlu, pochutnali jsme si a byli jsme obslouženi bleskově. Vadou byla skutečnost, že zřejmě všichni v okolí věděli o dobré úrovni této restaurace a je tedy hojně navštěvovaná a tedy plná. Jako chybičku rovněž možno hodnotit častý omyl jídelního lístku, tj. „Gordon blue“ místo „Cordon bleu“. Večer jsme nechodili každý den na večeři, ale jednou jsme byli velmi spokojeni v doporučované „Pusztě“ na Pekařské, využila jsem rybích dnů a dala si candáta po maďarsku – výborně kořeněná ryba, kde však koření nepřehlušilo jemnou chuť ryby, perfektní příloha – brambory se zeleninou a smetanou, kolegové byli také spokojen. Dobrý výběr vína (já jsem zvolila 2 dl zeleného veltlína), ale rozhodně kdybych si vybírala celou lahev, tak byl výběr obrovský. Poněkud nás zklamalo to, že dezert byl evidentně rozehříván v mikrovlnné troubě – moje kaštanové pyré bylo teplé, naopak čokoládový řez s višněmi nebyl zcela rozmrazen. Káva po maďarsku velmi kvalitní. Ve čtvrtek jsme navštívili „pravý „TEXAS“ restaurant „U starýho Billa“, Kudelova 5. Tak jsem dělala průzkum mexické kuchyně v texaském podání v pojetí brněnského kuchaře – ale enchilada byla velmi dobrá, plná jemné zeleniny a masa, k tomu kysaná smetana a guacamole – já jsem si pochutnala moc. Připomínám, že za všemi těmito pochoutkami jsme chodili výhradně pěšky, takže jsem se snažili eliminovat jejich kalorickou hodnotu. Děkuji všem za rady, zbývající vyzkouším příště.

Olha
1 příspěvek 12.02.13 11:50

Často chodíme do klubu cestovatelů, vynikající jídlo, přijatelné ceny, pěkné prostředí to vše v Králově Poli jedničkou nebo šestkou z České za 10 minut. http://www.hedvabnastezka.cz/…oledni-menu/ :) Na menu se vyplatí jít nejlépe v 11, protože je to oblíbený podnik a je to tam během deseti minut plné. :) Vaří především, libanonskou a indickou kuchyni

di
2450 příspěvků 12.02.13 13:24

Olha: mrkněte na datum, kdy byl dotaz položen. Dneska se gastronomická mapa brna podstatně změnila, takže i odpovědi by byly úplně jiné. I ten Klub cestovatelů býval ještě před pár lety (za Tashiho) úplně jiný, díky vašemu odkazu jsme mrkla na jejich stránky a bylo mi z toho smutno (tím myslím „meníčka“, stálý jídelní lístek je OK).

di
2450 příspěvků 28.03.13 21:36

Prosím všechny, kteří tu i jinde opakovaně vychvalují Kaskádu, aby toho nechali. Tohle není reklamní server, tady se bavíme o dobrém jídle. Zkoušíte to všude, pořád a dokola, všude vás mažou, už toho nechte.
Pokud by měl někdo z ostatních diskutérů zájem, seznam aspoň trochu věrohodných místních restaurací ráda doplním.

Evžaaa
5 příspěvků 13.10.14 21:02

Ahojte..=) Prosím o radu, kde by jsme se s přítelem mohli v Brně slušně najist? =) A také by bodl nejaky rozvoz jidla, když uz se nechce vubec nic..=) =D

MAka.K8
6 příspěvků 16.11.14 12:54

Mě třeba přijde Kaskáda neskutečně drahá ku tomu jak mi to jejich jidlo moc nechutna… Rád chodim na Orlí do Baroka mam to kousek od bytu a mají moc dobrá vína. Ale když chci třeba pořádnej burger tak si zajdu k Giraffy. Je to těžky vybrat jednu, zaleži od toho na co maš zrovna chuť

Karel rebel
1 příspěvek 29.03.15 14:01
LUCULLUS

Ahoj, tak já jsem se sem šel podívat na něajé tipy kamvzít moji polovičku nejdražší na nějakou další mŇamku, protože si gurmánské zážitky nenecháme nikdy ujít. Nejvíc u nás zatím zabodovalo brazilské ambiente v praze na staromáku a cose týká Brna tak určitě restaurace Lucilus a odpovídá i požadavku aby byla v centru Brna. Jinak nejraději bych tu moji vzal na nějaké ty cvrčky nebo něco takového exotického, je něco takového vBrně? Asi ne co? Ono by tam moc lidí asi nechodilo…

Richardec
22 příspěvků 14.04.15 10:27

@Karel rebel Občas jsem viděl hmyzí menu v Noemově Arše v Kr.poli. Ale jestli to dělají ještě, tak to nevím. Jinak jsem byl na kole a narazil jsem na Kadlcův Mlýn. Jen jsem nakoukl a vypadá to zajímavě. Je to v Mariánským Údolí teda, ale zajímavé. Kousek jsou jezera. Hezká kompozice.

Editováno administrátorem dne 14.4.2015 ve 12:01 - smazání odkazu

di
2450 příspěvků 15.04.15 20:02

@Richardec V Noem Arch už hmyzí menu nevaří, změnil se šéfkuchař. Podle jídelníčku, který mají na stránkách, to vypadá celkem dobře (až na ty ceny), ale stejně bych do té spleti dálnic, podjezdů, nadjezdů a příjezdů ke Královopolskému tunelu a několika supermarketů nikdy nešla, je to hodně nešťastné místo (najděte si to na mapě, nejlíp letecké). Na hmyz se teď dali v Klubu cestovatelů, který je od Noem Arch nedaleko, což mě naopak přimělo, abych tam už nechodila - kdysi to byla naše oblíbená rodinná restaurace zaměřená na blízkovýchodní kuchyni, jedna z mála, kde se výborně najedl jak vegetarián, tak masožrout, kam jsme chodívali opravdu rádi, škoda.

Richardec
22 příspěvků 17.04.15 09:37

AHA, no tak to pak nevím. Klub Cestovatelů mě teda vůbec nenadchl jako restaurace. Ta koncepce je o ničem.. aspoň pro mě teda.

di
2450 příspěvků 17.04.15 09:52

@Richardec No, já vím, interiér nic moc, ale koncepce mi přijde poměrně jasná a lákavá (Blízký východ plus z legrace pár turistických „specialit“, které si beztak nikdo nedává), o jiné podobné restauraci zde nevím. Navíc výborně a plus mínus autenticky vaří; teď už tam holt kvůli těm broukům nepůjdem, no.

Richardec
22 příspěvků 20.04.15 10:39

Tak snad se někde objeví již brzy :). Nezním moc lidí co si v tom libuje :), ale každého věc

sarkanova
8 příspěvků 29.04.16 16:37

Ja mam dobrou zkusenost s restauraci kralovska cesta, je to v krpoli neni to tam moc dlouho, ale vari dobre a prostredi taky hezky

VěrkaVe
29 příspěvků 06.05.16 17:18

@sarkanova A dá se vybrat i s týdenní nabídky? Dá se sedět i venku?

Kaculka10
26 příspěvků 07.05.16 21:40

Mají terasu a z týdenních meníček se vybrat dá, i ta cena je v pohodě. Navíc je to tam všechno nové a čísté :potlesk:

Kališová Luss
8 příspěvků 19.09.16 18:08
Brno a jídlo

Ahoj lidi. Musím říct, že mám odzkoušenou opravdu širokou škálu brněnských restaurací. Někde je problémem kvalita, někde zase obsluha a někde samotný výtvor pana šéfkuchaře. Říká se, že co člověk to jiná chuť, nebo jak se to říká:-) Teď nevím.. Každopádně stím souhlasím. Já osobně preferuji klid a kvalitní jídlo, klidně si za ně připlatím, ale požaduji také aby obsluha měla nějakou tu úroveň, protože když jdete do nóbl restaurace a obsluhuje vás tam borec co neumí ani nosit talíře, podnik to opravdu sníží…

PanLabuznicek
12 příspěvků 19.09.16 19:08

To: Kališová Luss: Ve vetsine stebou souhlasim, ale ten cisnik proste taky nekdy nemá naladu a tak. Kdo si to zkusil vi. Ja napr. Mam jen kladne zkusenosti s cisnikama, a to jsem navstivil taky nejmene sto restauracnich zarizeni, tady u nas v Brne.

Kališová Luss
8 příspěvků 19.09.16 19:15

@PanLabuznicek Dobře, ale v mé práci já kdybych byla nepříjemná, tak jak oni někdy bývají tak bych se hodně rychle pakovala:-) A páni, 100 restauraček:-P To je slušný.

PanLabuznicek
12 příspěvků 19.09.16 19:16

To: Kališová Luss: Ono je to hodne dane i tim, ze jsem byl obchodni zastupce a jezdil po zakaznicich a tim padem hodne na menicka, pokazde jinde vis.

Kališová Luss
8 příspěvků 19.09.16 19:19

@PanLabuznicek Ahá takkhlé. Tak to už chápu.

PanLabuznicek
12 příspěvků 19.09.16 19:21

To: Kališová Luss: Tuhle posledne jsem se prezral jako pr… Fakt vyborny jidlo, skvela obsluha, prostredi presne pro me, jak jsi psala klid, tak ja jsem taky tady ten typ. Uz se tesim az si tam zase s rodinkou zajdeme.

Kališová Luss
8 příspěvků 19.09.16 19:31

@PanLabuznicek Kde jsi byl? Jestli se můžu zeptat?:-) A co sis dával?:-)

PanLabuznicek
12 příspěvků 19.09.16 19:38

To: Kališová Luss: Já si dával burger, jsem strasnej zavislak tady na to jidlo, myslim samozrejme ten velkej. Manzelka je vegetarianka, takze si vybrala vyborny podle ni pry salatek, no toho bych si ja nikdy nevybral. Ale tak chapu ji. Burger byl vytecnej.

Kališová Luss
8 příspěvků 19.09.16 19:45

@PanLabuznicek Aháá. Tak to je jasný, že si ona burger nedá;-) No a kde jste teda byli???

PanLabuznicek
12 příspěvků 19.09.16 19:57

To: Kališová Luss: Hele jestli ti to něco říká tak Kralovska cesta. Koukám, že nademnou je to zmíněno.. To je fakt nahoda jako, ja do te doby o tehle restauraci vůbec neslysel

Kališová Luss
8 příspěvků 19.09.16 20:12

@PanLabuznicek No neříká, kde to je? Jo to je dobrý:-DD Mají web stránky? Že bych si tam s přítelem taky zašla:-P

PanLabuznicek
12 příspěvků 19.09.16 20:19

To: Kališová Luss: Jasny zkusim najit stranku jestli mají. Je to restaurace v Kr.poli

PanLabuznicek
12 příspěvků 19.09.16 20:24

To: Kališová Luss: Jo tady: ***

Edit admin - odkaz

Kališová Luss
8 příspěvků 19.09.16 20:40

@PanLabuznicek Děkuji mrknu a asi určitě zajdu;-) A ještě se zeptám manžel je pivař, mají tam dobrý pivo???:-) Dával sis?

PanLabuznicek
12 příspěvků 19.09.16 20:54

To: Kališová Luss: Samo. Pivo mají dobrre. Daval jsem moji oblivenouu 12 Plzen ale měli tusim ještě kozla nebo něco takovyho, vyber měli a pivo bylo dobrree,

Kališová Luss
8 příspěvků 19.09.16 21:03

@PanLabuznicek Tak ti děkuji za poznatky a rady, podíváme se tam s přítelem co nejblíž a kdyžtak dám echo:-) Měj se hezky:-)

PanLabuznicek
12 příspěvků 19.09.16 21:05

To: Kališová Luss: Jojo cau cau

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz