Kde sehnat cerstve cilantro / koriandr?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník marus02
58 příspěvků 21.07.04 04:07

Nevite nekdo, da-li se v Cechach sehnat cerstve cilantro (koriandr)? Anebo si mam radeji privezt do Cech seminka? Mate nekdo zkusenost s jeho pestovanim? Dekuji moc za radu / brzy se totiz vracim do Cech a nedokazu si predstavit obcasne vecery bez guacamolle nebo jinych salsicek

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 21.07.04 09:23

Marus, kde sehnat v ČR koriandr ti neporadím, neboť tam také nežiji. To ti jistě poradí někdo jiný z Labužníků. Bohužel ani s radou o pěstování tě asi nepotěším. Zkoušela jsem to mnohokrát a vždy se to hned hnalo do květů. Poradila jsem se s odborníky a ti mi prozradili, aby to mělo úspěch, musí to mít přísné klimatické podmínky. Je to zřejmě tropická rostlina. Až si koupíš někde na trhu svazeček, vezmi si co potřebuješ a zbytek zabal do papírového ubrousku a trochu navlhči. To celé dej do plastikového sáčku a skladuj v ledničce. Takto mi vydrží i tři týdny. Jenom otázka mimo: Ty dáváš koriandr do guacamole?

leisha02
8 příspěvků 22.07.04 15:23
...

Nikdy jsem nevidela, ze by se tu prodaval cerstvy, ale seminka se prodavaji celkem bezne a za oknem mi taky vyrostl v pohode. Myslim, ze do kvetu jde hlavne kdyz ma moc sucha, a pak samozrejme kdyz uz je pestovanej druhej rok.

Labužník marus02
58 příspěvků 22.07.04 21:41
esmeraldo,

predevsim diky za radu, jak cilantro skladovat! Jinak vzdy zbytek cilantra leti po dvou trech do kose :-( a k tomu guacamolle: jasne, ze se cilantrem! mam to z mexicke kucharky: 2 rajcatka, 2 avokada, stava z pul limetky, 1/4 male cibulky, strouzek cesneku (ale jen maly), „small bunch of cilantro“ (ale ja davam na toto mnozstvi vazne jen tak 8 listku, nasekat), 1,5 cerstvych cervenych fresno chiles (davam klidne i zelene), spetka soli. A je to. Dobre je taky kombinovat guacamolle s klasickou Tomato Salsa - ale to ty jiste vis

Labužník marus02
58 příspěvků 22.07.04 21:49
Leisha,

díky. Seminka tedy koupim v Cechach, a jak se zda, jsou tam i ty prave tropicke podminky, o kterych pise esmeralda Mozna bydlis v prijemnem byte, nepresusenem klimatizaci - a to je mozna zaklad uspechu.

esmeralda
4813 příspěvků 22.07.04 23:37
Marus

teď už to vím. Nikdy jsem koriandr do guacamole nedávala, ale zkusím to, protože oboje miluji. A Leisha má asi opravdu štěstí, že jí tak pěkně roste. Jestli to také nechce, jak se tady říká, „zelené palce“ které mi chybí. Já totiž dokážu utrápit i kytku z plastické hmoty.

meisje
580 příspěvků 23.07.04 11:26
...

Ja skladuji koriandr takto: svazek koriandru zabalim do tmaveho vlhkeho klucku - vlhkeho nesmi to byt mokre, balicek vlozim do mikrotenoveho sacku a to pak do spodniho suplete v ledni a vydrzi 7-10 dni v pohode. Ale nejlepsi je mit ho neustale v korenacku na parapetu nebo podobnem miste, vydrzi po nekolik mesicu, ma snad jen to nevyhodu, ze kdyz se mu dari az moc tak ma tendenci rust do velikosti ruskeho zita a to jak vime vsichni.....to roste az do nadmorskych vysek.

meisje
580 příspěvků 23.07.04 11:34
...

Jsem hlava - ted jsem si precetla ze, ze uz rada jak skladovat koriandr tam je a skoro stejna jako ta moje - omlouvam se.
Tak aspon hodim do receptu svoji koriandrovou omacku, ktera se dela v Indii.

Palice
4 příspěvky 23.07.04 14:17
A přece by to mohlo jít

Marus, zkus buď Carrefour nebo Albert - já jsem v pražských supermarketech koriandr viděla už několikrát, i když pořád ho nemají. Možná i Makro, pokud máš přístup, tam se taky dá leccos zajímavého sehnat (třeba jamon serrano a opravdové chorizo, mňam mňam - to když mívají „španělské dny“ - promiň, trochu mimo téma). Ale v pražském Albertovi i Carrefouru mívají bylinky předpěstované v kelímcích - kvalita bohužel není úplně jako ze zahrádky, ale je to „hotové“ a nikterak extra přemrštěně drahé (určitě do 50 Kč)

Labužník Andry02
121 příspěvků 01.08.04 12:33
Fruit de France

myslim, ze tam jsem ho parkrat videla, i v zime. Nebo jsem ho taky obcas koupila v sobotu rano na holesovicke trznici, je tam stanek s relativne dobrym vyberem cerstvych bylinek, vzdycky nakoupim a zamrazim. Dokonce i stovik tam meli :-))

Labužník cat02
22 příspěvků 05.08.04 10:29
...

čerstvý koriandr jsem viděla prodávat na Pankráci na tržnici u metra a i jiné bylinky :o) Řezané ve svazečcích

Sněhurka
446 příspěvků 27.08.04 23:20
Koriandr

jsem tento týden koupila v Globusu. Prodávají širší sortiment bylinek - předpěstovaných, ale koriandr byl mezi nimi jediný kousek. Bylinky prodávají v oddělení zeleniny.

Labužník Liva02
31 příspěvků 29.08.04 01:11
Koriandr v Česku, běžně pěstuji na balkoně.

Manana
1515 příspěvků 16.04.12 17:20

Čerstvé cilantro a jiné bylinky lze v Praze zakoupit na této adrese: http://members.chello.cz/…kontakt.html

gaburiatko
739 příspěvků 17.04.12 10:56
koriadner cerstvy

Tak ja som koriander v Bratislave kupila vzdy v Terne v Auparku baleny vo vanicke, ale taktiez ho obcas mavaju kelimkoch v Tescu aj v Terne. Ale nemaju ho tak casto ako bazalku, petrzlenku, pazitku v kelimkoch.

di
2451 příspěvků 17.04.12 19:23

No, naštěstí se situace oproti roku 2004, ze kterého pochází původní příspěvěk, značně změnila k lepšímu, takže dneska si pro koriandr zajdu klidně do našeho Alberta. Pokud chci lepší kvalitu, zajedu si do našeho oblíbeného obchodu s rybami a jinými mořskými „potvorami“, kde jej prodávají jako doplňkový sortiment. A když je nejhůř, tržnice na Olomoucké a její stánky s potravinami to jistí na 100 %.
P.S. Koriandr jsem se po dva roky pokoušela vypěstovat v truhlíku na balkóně, bohužel nemám „zelené ruce“, chtělo by to záhon. Ale bylinku jako takovou do jídla ráda mám, tak si pro ni holt dojdu/dojedu.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz