Kde sehnat boby ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kikimor
48 příspěvků 03.09.09 21:14
Kde sehnat boby ?

Poradí mi někdo kde se dají u nás sehnat boby?

Reakce:
esmeralda
4813 příspěvků 04.09.09 03:01
Boby

V té samé prodejně kde mají lyže.

Manana
1515 příspěvků 04.09.09 09:57
esmeraldo

já tě müluju (jak říká jeden současný reklamní slogan)!
Genitální odpověď!

Já snad z těch překlepů nevyjdu.

noskovice
1322 příspěvků 04.09.09 12:03
Esme a Manano,

a co když nechtěl bobovat, ale jíst?

kltko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.09 17:06
...

babka to pestovala a občas varila, ale mám pocit, že v žiadnej racio-predajni som ich nevidel, nevidím to zháňanie ružovo. Možno zohnať semená a budúci rok si vypestovať?

kikimor
48 příspěvků 04.09.09 17:07
To jsem trochu čekal

Jen jsem dopsal dotaz, už jsem věděl, že může být legrace. Ale opravdu, sháním bob jedlý, někdo ho označuje jako bob koňský, ale je to základní potravina pro přípravu jednoho z nejzákladnějších arabských jídel.
Ale jestli jsem někoho rozesmál, neva, legrace je v poslední době čím dál méně.

buraci
1136 příspěvků 04.09.09 17:35
Farah

Bob by mohli mít v arabské prodejně Farah - http://www.ita.cz/farah/ .

anickav
2904 příspěvků 04.09.09 17:42
U nás

v Bratislave ho má Billa (tá v mojej blízkosti), ale neviem či jej sortiment je totožný s Vašou Billou…

kikimor
48 příspěvků 04.09.09 18:04
...

Děkuji, prodávají ho jako Foul Harvest, ale viděl jsem přípravu foul, ochutnal podle domácího receptu a byl vynikající. Sháním pouze bob jako suchou luštěninu. Před mnoha a mnoha lety se bob pěstoval i u nás, ale bohužel nyní není k sehnání.

noskovice
1322 příspěvků 04.09.09 19:45
...

Škoda, že jsi nebyl na srazu ve Strachotíně. Já jsem je tam přivezla. Takže až příště.
Ahoj Soňa

kikimor
48 příspěvků 05.09.09 09:39
Soňo děkuji,

ale nevím co se děje ve Strachotíne, jsem tady nováček.

anickav
2904 příspěvků 05.09.09 10:39
Soni,

ty si viezla bob(y) do Strachotína? Niečo mi uniklo?

noskovice
1322 příspěvků 05.09.09 11:40
kikimor

Bohužel se už nic ve Strachotíně neděje. Měli jsme tam letos sraz od 22. do 24. května. My, kamarádi z Labužníka. Bylo to moc pěkné. Já pevně doufám, že tato „tradice“ bude pokračovat i v dalších letech a že se také zůčastníš. Letos to byl Strachotín, vloni Vysočina. Hlídej si zprávy v rubrice Mimo mísu. Tam se to vždycky semele.
Ahoj, Soňa

noskovice
1322 příspěvků 05.09.09 11:46
Aničko,

kde jsi byla, když se rozdávaly boby a fazole? Zase další absence! Že Ty jsi někde soukromničila s Jankem, abychom vás neviděli?

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.09 16:43
Soni,

mimo jiné jsi rozdávala takový malý černý bob(ek). Hledám, sháním, až předevčírem jsem v jedné zdravé výživě objevila cosi, co je tomu hodně podobné (můj slabý zrak praví, že je to shodné) a jmenuje se to „Sojové boby černé“. Je to ono? A nebyl by např. latinský název? Snad by se to lépe našlo.

noskovice
1322 příspěvků 05.09.09 17:22
Ivčo,

já se po tom názvu podívám, ale chtěla bych upozornit ostatní čtenáře, že nejsem ani králík, ani koza. To, co jsem rozdávala, byly bob(ky) jedlé!
Jinak Ti děkuji za pěknou reklamu!
Podívám se a napíšu. Pa, Soňa.

svato
1421 příspěvků 07.09.09 13:11
v Bratislave

sa dá bôb kúpiť v biopotravinách, na trhovisku (suchý aj čerstvý - radím radšej čerstvý), aj v niektorých normálnych samoobsluhách, obyčajne v kútiku zdravej výživy

esmeralda
4813 příspěvků 07.09.09 23:53
Teď ale vážně....

Kikimor nenapsal o jaké boby se jedná, přesto dostal spoustu rad.
Poučte nevědomou Esmeraldu jaký je rozdíl mezi boby a fazolemi (v češtině).

HelcaK
960 příspěvků 08.09.09 07:24
Tady ho mají v Českých Budějovicích

i ho posílají na dobírku:
http://www.zeleninovybar.cz/bob-konsky.html

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.09 08:40
Esme,

jak praví Wikipedia - V lidské stravě se v Čechách bob příliš neobjevuje a ani v minulosti nepatřil k častějším pokrmům. V Německu v 15. a 16. století byl ale tradičním pokrmem selských domácností. Některé alternativní léčebné metody jej doporučují vzhledem k vysokému obsahu bílkovin např. k léčbě kloubů. V anglosaských zemích jsou rozšířené odrůdy s velkými semeny, jejichž využití je podobné jako u fazolí. Čeleď bobovité najdeme široce po celém světě, jsou přizpůsobeny mnoha různým prostředím a podnebím. Mnohé z nich jsou důležité zemědělské rostliny, jako je například sója (Glycine max), fazol (Phaseolus), hrách (Pisum sativum), či tolice vojtěška (Medicago sativa) a arašíd (Arachis hypogaea). Sem patří i Bob obecný (Faba vulgaris), cizrna, čočka, lékořice nebo jetel (http://cs.wikipedia.org/…obovit%C3%A9 ).

esmeralda
4813 příspěvků 08.09.09 11:03
Ivo, díky

teď už vím všechno.
Jen tak mimochodem: Jaký je vlastně rozdíl mezi boby a fazolemi?

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.09 16:27
Esme,

řekla bych, že rozdíl bude asi takový, jako je mezi čočkou, hrachem a fazolemi. Takže chuť a tvar.

anickav
2904 příspěvků 08.09.09 17:00
Esme,

ja ti to poviem lopatisticky: ako medzi jablkami a hruškami.

sveva
751 příspěvků 09.09.09 10:41
...

Viděli jste někde na českém trhu mražené boby? Jsou daleko lepší než sušené.
Zdravím.

kltko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.09 12:19
a predsa ich dostať

aj keď neviem, či v ČR sortiment firmy Marianna predávajú; http://www.marianna.sk/index.php?…
tak dobrú chuť!

honza39
31 příspěvků 29.11.09 16:44
rozdíl mezi boby a fazolemi

Boby jsou buď víceméně kulovité,trochu jakoby s bulkami,o průměru cca 8-12 mm,s hnědou slupkou,nebo naopak ploché,se žlutavou,nebo světlehnědou slupkou,průměr až 15 mm,silné asi 3-5 mm. Tvar fazolí je známý - ledvinkovitý,velikost a barva je různá,podle odrůdy.Boby také,na rozdíl od fazolí,mají mnohem výraznější chuť,trochu podobnou hrachu,nebo cizrně.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz