Kde mají nejlepší nakládaný hermelín?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
danuska1
6 příspěvků 11.12.04 13:05
Kde mají nejlepší nakládaný hermelín?

Ráda bych se zeptala zdejších labužníků, kde mají v Praze nebo okolí nejlepší nakládaný hermelín. Děkuji.

Reakce:
petrunka
102 příspěvků 11.12.04 18:37
joo, hermelinek...

danusko, to je muj nejoblibenejsi pokrm a po praze jsem jich ochutnala uz spousty… abych pravdu rekla, nejradsi mam ty v tech typickych putikach, „ctyrkach“, pekne prolezely, s notnou davkou cibule. ale jinak takovy „decentni“ maji treba v potrefene huse u tanciciho domu - podavany s hroznovym vinem, jablkem-vyborna kombinace. jinak v te restauraci „slunecnice“,v soukenicke ulici ho mam taky velmi oblibeny (minule jsem si po snezeni prvniho objedanala jeste druhy…),je to takovy ten pekne promazly cesnekem.jinak je to predkrm,ktery se objevuje uz temer v kazde restauraci, tak zkus a budu rada, kdyz napises nejakou recenzi a v pripade, ze bude pozitivni, tak ho tam hned nabehnu ochutnat jo,jeste jsem si vzpomnela na jednu velmi smutnou prihodu z restuaurace „bolero“ na rasinove nabrezi, kde mi nakladany hermelin prinesli normalne teplej, celej roztelklej nevim, jestli to hodili do mikrovlnky, ale ja mela po nalade

Eleeen
1127 příspěvků 13.12.04 11:32
Sice nejsem z Prahy,

ale hermelín si dávám všude a ráda (i když občas bývám zklamaná). Při své práci jsem ale narazila na jeden, který nebyl dodneška překonán: v Praze, na Výstavišti je venku spíš stánek než hospoda a jmenuje se to tam, tuším, U Marolda. Tak TAM jsem jedla svůj nejlepší hermelín. A právě jsem na něj dostala chuť.

Labužník TinaH02
46 příspěvků 15.12.04 13:03
Provaznice

My si cas od casu davame nakladany hermelin U provaznice na Mustku - Provaznicka ul. Delaji ho tam s vlasskyma orechama a v 95% pripadu byl i spravne ulezely.

Kari
545 příspěvků 16.12.04 09:08
Nakládaný hermelín v Praze, ale mimo Prahu je stejnak nejlepší..

Ahoj, moc mi vždycky chutnal nakl.hermelín ve Žluté Pumpě, Belgická 11, Praha 2 - kousek od Míráku. Uprostřed hermoše byla vždycky bazalka a česnek, chili papričky, a vždy byl dobře proleželý. Taky chléb k tomu byl pokaždé velmi chutný, měkoučký s křupavou pomoučněnou kůrkou.

A když už je řeč o tom nakládaném hermelínu, nemohu se nezmínit o mimopražské nádherné hospůdce na České kanadě. Když půjdete nahoru lesem od Járou Cimrmanem proslulé zastávky vlakové úzkokolejky Kaproun. Tam mají úplně ten nejskvělejší hermelín. Je s vlašskými ořechy, olej je smíchaný s worchestrem a sójovou omáčkou (asi), což tvoří výýborný sosík. Navíc hospůdka je velmi domácí a opravdu stylová s bezvadnou, kamarádskou obsluhou. Doporučuji všem výletníkům.

trikolka
383 příspěvků 15.2.05 17:46
absolutne nejlepsi hermelin

maji podle me v kavarne Konvikt kousek od Narodni… a i prostredi je super. jen kdybych si tam mohla zajit casteji nez 2× za rok

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz