Kde mají nejlepší nakládaný hermelín?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

danuska1
6 příspěvků 11.12.04 13:05
Kde mají nejlepší nakládaný hermelín?

Ráda bych se zeptala zdejších labužníků, kde mají v Praze nebo okolí nejlepší nakládaný hermelín. Děkuji.

Reklama

Reklama

Reakce:

petrunka
102 příspěvků 11.12.04 18:37
joo, hermelinek...

danusko, to je muj nejoblibenejsi pokrm a po praze jsem jich ochutnala uz spousty… abych pravdu rekla, nejradsi mam ty v tech typickych putikach, „ctyrkach“, pekne prolezely, s notnou davkou cibule. ale jinak takovy „decentni“ maji treba v potrefene huse u tanciciho domu - podavany s hroznovym vinem, jablkem-vyborna kombinace. jinak v te restauraci „slunecnice“,v sou­kenicke ulici ho mam taky velmi oblibeny (minule jsem si po snezeni prvniho objedanala jeste druhy…),je to takovy ten pekne promazly cesnekem.jinak je to predkrm,ktery se objevuje uz temer v kazde restauraci, tak zkus a budu rada, kdyz napises nejakou recenzi a v pripade, ze bude pozitivni, tak ho tam hned nabehnu ochutnat jo,jeste jsem si vzpomnela na jednu velmi smutnou prihodu z restuaurace „bolero“ na rasinove nabrezi, kde mi nakladany hermelin prinesli normalne teplej, celej roztelklej nevim, jestli to hodili do mikrovlnky, ale ja mela po nalade

Eleeen
1127 příspěvků 13.12.04 11:32
Sice nejsem z Prahy,

ale hermelín si dávám všude a ráda (i když občas bývám zklamaná). Při své práci jsem ale narazila na jeden, který nebyl dodneška překonán: v Praze, na Výstavišti je venku spíš stánek než hospoda a jmenuje se to tam, tuším, U Marolda. Tak TAM jsem jedla svůj nejlepší hermelín. A právě jsem na něj dostala chuť.

Labužník TinaH02
46 příspěvků 15.12.04 13:03
Provaznice

My si cas od casu davame nakladany hermelin U provaznice na Mustku - Provaznicka ul. Delaji ho tam s vlasskyma orechama a v 95% pripadu byl i spravne ulezely.

Kari
545 příspěvků 16.12.04 09:08
Nakládaný hermelín v Praze, ale mimo Prahu je stejnak nejlepší..

Ahoj, moc mi vždycky chutnal nakl.hermelín ve Žluté Pumpě, Belgická 11, Praha 2 - kousek od Míráku. Uprostřed hermoše byla vždycky bazalka a česnek, chili papričky, a vždy byl dobře proleželý. Taky chléb k tomu byl pokaždé velmi chutný, měkoučký s křupavou pomoučněnou kůrkou.

A když už je řeč o tom nakládaném hermelínu, nemohu se nezmínit o mimopražské nádherné hospůdce na České kanadě. Když půjdete nahoru lesem od Járou Cimrmanem proslulé zastávky vlakové úzkokolejky Kaproun. Tam mají úplně ten nejskvělejší hermelín. Je s vlašskými ořechy, olej je smíchaný s worchestrem a sójovou omáčkou (asi), což tvoří výýborný sosík. Navíc hospůdka je velmi domácí a opravdu stylová s bezvadnou, kamarádskou obsluhou. Doporučuji všem výletníkům.

trikolka
383 příspěvků 15.02.05 17:46
absolutne nejlepsi hermelin

maji podle me v kavarne Konvikt kousek od Narodni… a i prostredi je super. jen kdybych si tam mohla zajit casteji nez 2× za rok

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz