Kde koupi opravdový wok????

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Áďa02
3 příspěvky 16.8.05 15:55
Kde koupi opravdový wok????

Prosím pomozte mi kuchyní znalí, kde se dá koupit originál WOK v ČR. Nemám na mysli ty pánvičky s rovným dnem ale opravdový WOK. Děkuji za jakýkoliv typ.

Reakce:
meisje
580 příspěvků 17.8.05 08:39
...

Zkusila bych na Vaclavskem namesti Potten&Pannen a nebo v Praze v Carrefouru je v tez prodejna kvalitniho kuchynskeho nacini

esmeralda
4813 příspěvků 18.8.05 23:57
Kde koupi opravdový wok???? - Ada

Já bych se zkusila zeptat přímo v nějakém tom asijském kiosku nebo restauraci. Oni to také jistě někde kupují. A jak znám Asiaty, budou chtět udělat kšeft na místě a odprodají. A nezapomeň, že zaběhnutý wok je cennejší než nový… …a nezapomeň smlouvat, jsou zvyklí, budou se cítit jako doma.

esmeralda
4813 příspěvků 19.8.05 00:07
Kde koupit opravdový wok???? - Ada

P.S.: …a nenech se ošidit. Je to jen kus vypouklého laciného plechu.

Morland
6 příspěvků 25.8.05 16:25
...

Doporučoval bych vyzkoušet MAKRO.Pokud vím,tak tam klasický wok mají.A není drahý!

marmelada
1642 příspěvků 26.8.05 18:51
Jak vypadá opravdový wok??

To by mě spíš zajímalo. Je litinový, plechový, železný? Vím určitě, že není nerez a nemá teflonový povrch. Ostatní prostě nevím.

Scarlet02
577 příspěvků 28.8.05 18:55
wok ...

koupila jsem ho v menší prodejně kuchyňského nádobí. Je to dovoz z Anglie, plechový není, je těžký a má silnější dno. Nevím, jestli je pravý, ale s úspěchem ho často používám již několit let.

Morland
6 příspěvků 29.8.05 13:00
Jak vypadá opravdový wok

Používá se na to tzv. černá slitina (není ale podmínkou),tudíž tedy pásová ocel,z níž se posléze nádobí formuje (mechanicky,ale samozřejmě i ručně).
Pokud by někdo vyrobil wok z litiny - bylo by to samozřejmě možné - tak by s ním byla dost obtížná práce,hlavně ta váha by byla asi „neúnosná“… :-)

karda
72 příspěvků 30.8.05 14:14
...

v Asii používají opravdu kus pořádného ocelového plechu, žádné litiny, teflony, titany atp. Důležitý je pořádný plamen! Jeden kuchař s wokem tam obslouží plnou restauraci během pár minut, ale je to fakt koncert! A není to ta špína co předvádí tady pár jedinců, po každém použití oleje vypláchnutí, vymetení bambusovou štětkou, vylití vodou - no paráda!

addel
11 příspěvků 2.12.05 16:19
Čínský wok?

Vím, ale nebudu dělat reklamu. Staší poslat dotaz na addel@seznam.cz.

Bunter
457 příspěvků 3.12.05 21:03
...

Opravdový wok ti bude k ničemu, jelikož na něj nemáš uzpůsobenou kuchyň.Originál wok je z černého plechu a má vypouklé dno.Asijští kuchaři mají plynové sporáky s kruhovými tály které odebírají podle potřeby a do té díry proste wok vloží.Poevropštěný wok je tvarem totožný až na to, že má rovné dno. aby se dal postavit na el.nebo plynový sporák.Průměry dna jsou rozdílné a nedoporučuji kupovat wok s malým dnem na malou el. plotýnku.Když v něm děláte jídlo pro více lidí tak se prostě neprohřeje.Woky se vyrábějí jak hliníkové, tak z ocelového plechu a jsou v prodeji i woky potažené teflonem. V prodejnách elektro je možno zakoupit i wok na el.ohřev, něco na způsob remosky.Nový plechový wok se musí zakalit olejem a je to dost procedura.Opakovaně se nechá ve woku přehřát jedlý olej až do kouřivosti a wokem se musí točit jako když se rýžuje zlato, pak se olej vyleje, nalije nový a tak se to dělá třikrát. Poslední olej se nechá ve woku vystydnout a nakonec se vytře papírem. V takto zakaleném woku se nikdy nic nechytne.Woky se nemyjí saponáty, akorát se vypláchnou horkou vodou a vytřou do sucha. Kdo si na wok zvyknul,nechce na ničem jiném dělat. Naposledy jsem je viděl letos v léte v holešovické tržnici.Wok měl dřevěné uši a dodával se za 160Kč.-s dřevěnou špachtlí a :,-(ou jídelních hůlek

Manana
1515 příspěvků 3.12.05 22:11
Wok

Číňani dodávaj wok i s kuželovým nástavcem na plynový sporák, který je možné použít jako wok na litinový sporák s menší nebo větší dírou, podle toho jak se dá nízký plechový kužel na vařič. Je to super, jenže na současném zemním plynu se v něm už nedá po čínsku nic udělat. Kde jsou ty doby, když jsem na blbém svítiplynu dělal kuřecí prsíčka princezny Jang Kuej-Fej, které mi v rozpáleném woku chytaly tak, že celej hořel plamenem, že jsem musel plamen několikrát zadusit pokličkou!! Ale maso bylo neskutečně dobré, jako kdyby se dělalo na ohni, e-e- jako kdyby. Dneska, když tam hodím jen tři kousky masa, tak se mi na novém sporáku pět minut převalijí a dělají, že se dusí, já při tom taky, pak ztvrdnou a nakonec je vyhodím do senkruvny. Od té doby, co nám změnili plyn mám wok jen na ozdobu. A lepší už to nebude!!!

marmelada
1642 příspěvků 4.12.05 12:15
Manano,

tos mě překvapil. plánuju přestavbu kuchyně a hlavním důvodem pro plánované zavedení plynu - plynový sporák bylo to,že podobným způsobem jak píšeš se chová maso smažené na elektrickém sporáku. Teď čtu, že si nepolepším. Tak nevím.

petanpetan
2 příspěvky 13.9.16 11:45

Mrkni sem: www.panev-wok.cz

Moniksis
16 příspěvků 18.2.20 13:06

Zařizujeme si s manželem náš nový domeček, a já sem začala vybírat nádobí, jelikož oba milujeme „jídla z jednoho hrnce“, tak bych si chtěla pořídit kvalitní wok pánev. Kdysi jsem jednu měla, ale tam se mi to pořád připalovalo, tak jsem se chtěla zeptat, zda nemáte někdo zkušenosti s kvalitnější wok pánví?

Peny7
12 příspěvků 19.2.20 12:18

Celkově jestli vybíráte hrnce, tak z vlastní zkušenosti doporučuji titanové nádobí, ze kterého mám i wok pánev, nikdy jsem tam nic nepřipálila, připravuji v ní luxusní čínu, a na začátek když restuji maso, tak tam nemusím cpát moc tuku.

Moniksis
16 příspěvků 20.2.20 10:36

Titanové nádobí bude ale hodně drahé asi co?

Peny7
12 příspěvků 21.2.20 07:39

Záleží s čím to srovnáváte, ale zase nádobí si většinou kupujete na desítky let, podívejte se na eshop zgastro. cz, kde seženete kvalitní titanové nádobí.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz