Kde dělám chybu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kamilio
551 příspěvků 05.12.05 16:31
Kde dělám chybu?

Často vařím v Papinově hrnci. Opět jsem se nechal zlákat receptem, kde je předepsán postup takový, že orestované maso se zasype moukou, zasmaží, přidá se mletá paprika, podleje vařící vodou, promíchá, provaří, uzavře se Papinův hrnec a nechá 40 min. dusit. Ale ouha! Asi po 10-ti minutách se to začalo připalovat (poznám to podle jiné vůně vycházející páry). Po odfouknutí hrnce a po otevření bylo již dno pěkně připečené.
Jsem já tak neschopný nebo kuchaři dávají na Lab něco, co nefunguje? Prosím kuchařské guruy o názor. Moc díky a pěkného Mikuláše všem!

Reakce:
Labužník Triss
160 příspěvků 05.12.05 18:41
...

kde je chyba netusim, ja v papinaku takhle masi delam a pripalila jsem jen jednou a to byly branmbory a to mi bylo asi 12 let…kolik te vody davas?

kltko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.05 19:06
...

hm, keď, tak sa mi pripálilo len minimálne (guláše, držkové prekelty a podobne) aj to keď som neodhadol množstvo vody a času. Skús ubrať po priliatí vody oheň.

Pink
109 příspěvků 05.12.05 19:58
Teda nejsem guru

Já taky dávám zapražit mouku, ale jen asi 1 polévkovou lžíci. Používám polohrubou. Viděla bych to právě na tu mouku (větší množství) nebo málo podlité maso (ale já ho taky moc nepodlévám). Přeju hodně štěstí. Mikuláše jsem už dneska málem přejela - byl společensky dost unaven a chodník mu byl malý, naštěstí měl berlu, ale čert ten byl podvobraz a něco naděloval do popelnice.

Manana
1515 příspěvků 05.12.05 23:43
V papiňáku

vždycky vařím jen na vodě nebo na šťávě z masa, nezahušťuju. Když je maso měkké, vyndám vše z papiňáku, maso dám zvlášť do tepla, a pak pracuji se šťávou v kastrolu a omáčku dělám až na otevřeném vzduchu .

mamula
129 příspěvků 06.12.05 10:13
Kamilio,

já v papiňáku vařím tak jak popisuje Manana. Kdybych vařila s moukou jak popisuješ ty, tak bych taky určitě musela papiňák drhnout. Tento způsob je nejjistější.

possum
464 příspěvků 06.12.05 11:21
...

no ja taky presne jako mamula a manana. Jeste jsem neslysela, ze by se zahustovalo pri vareni.

kamilio
551 příspěvků 06.12.05 16:12
Kde dělám chybu?

Díky všem za názory! Moc si toho vážím. Já normálně používám Papinův hrnec tak, jak popisují Manana, mamula nebo possum. Ale chtěl jsem „vozkusit“ něco jiného. Takže nebudu dál pokusničit, kdo pak má čistit ten hrnec? A to s tou polohr. moukou a vodou to zase někdy v budoucnu zkusím.

AFTIC
122 příspěvků 06.12.05 17:26
CHYBA NENÍ NA VAŠEM PŘIJÍMAČI!

Papinův hrnec je velice užitečné zařízení ale není lékem na všechno. I u toho Papiňáku musíte mít nějakou zkušenost. Rozhodně si nemyslím, že je dobře jídla vařená v Papiňáku zapašovat.

Zaprašování je jen jeden ze způsobů zahušťování u kterého většinou nemáte dostatečnou kontrolu.

Když to jídlo zaprášíte málo, tak vaše šťáva či omáčka bude řídká a pokud ho zaprášíte větším množstvím mouky než je potřeba, a nezalijete to větším množstvím vody nebo vývaru než je potřeba, tak vaše jídlo bude velice husté.

Ideální tudíž je, uvařit vaše jídlo v papiňáku jen na stupeň neúplné měkosti, potom ho teprve zahustit vašim preferovaným zahušťovacím prostředkem ať už je to jíška, kvásek neboli záklechtka a nebo třeba jen beure manié, což je máslo uhnětené se stejným množstvím mouky anglicky zvané kneaded butler.
K tomu ale musíte znát nejenom to jakou zahušťovací schopnost ten který zahušťovací prostředek má, ale také to, jak dlouho se pak to jídlo musí ještě vařit aby z něj nebyla cítit ta mouka.
M. Klima

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz