Kde bych koupil durian, jackfruit a fialkový sirup?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kamil.hanak
2 příspěvky 29.03.08 15:07
Kde bych koupil durian, jackfruit a fialkový sirup?

Nevíenáhou někdo, kde by se dalo v Praze sehnat ovoce durian, jackfruit a fialkový sirup? Díky Kamil

Reakce:

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.08 20:11
Občas...

…tedy, nejspíš ne pravidelně, ale v MAKRU. Jackfruit jsem tam viděl někdy na podzim… Teď po tom moc nekoukám… Nebo Fruit de France…? Ale ten fialkový sirup, to bude těžké…
 P.

jARKA77
141 příspěvků 02.04.08 12:48
Kde kupuji já

Kamile, doporučuji sledovat nabídku Makra, najde se tam opravdu mnohé.
Poněvadž to nemáme daleko na trh do Vídně, tam najdeme vše, co jsi vyjmenoval na jednom tržišti. Slibuji, že se na vše ještě podívám. Myslím, že mám někde v archívu recept na fialkový sirup. Teď balíme na stěhování, tak máme každý sešit v ruce.

jARKA77
141 příspěvků 02.04.08 16:14
Recept na fialkový sirup je na Labužníkovi

Od Vladky:
Fialkový sirup a ocet
kategorie: léčivé recepty
a také zde
Fialkový sirup
Okvětní lístky z čerstvě natrhaných fialek bez zelených lístků přebereme, dáme do kameninové nádoby, zalijeme vařící vodou a necháme do druhého dne vyluhovat. Procedíme a na půl litru výluhu dáme půl kila cukru a šťávu z jednoho citronu. Povaříme, až cukr zpění, a poté sirup slijeme do láhví. Ty můžeme ještě čtvrt hodiny zavařit v páře. Uložíme je v temnu a chladu. Sirup přidáváme do dortů, cukrovinek a koktejlů. Recept je od Marie Řehákové z Jaroměře.http://www­.rozhlas.cz/pra­ha/recepty/_zpra­va/346507

penda
4752 příspěvků 03.04.08 07:35
durian

durian - fruits de france a možná vše komplet i v Makru, loni tu na téma Jackfruit proběhla i diskuze …

merapi
13 příspěvků 04.04.08 16:08
durian a jackfruit

Zdravím.
Durian i chlebovník (jackfruit, breadfruit) mají běžně ve vietnamské tržnici v Libuši (nebo jaká čtvrť to je - Pražáci prominou). Tuhle jsem na durian koukal, chtěli cca 400 za zralý (už pukal), ale co s ním, sám. Oplátkou - kde sehnat listy kari (curry leaves)?

kamil.hanak
2 příspěvky 06.04.08 14:40
ještě jsem sám hledal a našel.....

Zdravím všechny a moc děkuju za rady. Sám jsem na http://www.kosherfoodonline.cz/sekce.php?… našel poměrně velkou nabídku cizokrajného ovoce a zeleniny, včetně durianu, jackfruitu i kary listů.
Hezký víkend Kamil Hanák

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz