kam s nimi -------- ředkvičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jantar
170 příspěvků 13.06.05 19:36
kam s nimi -------- ředkvičky

Tak si mi ředkvičky přemnožily  – v salátech a čerstvé nestíhám jíst
co s nimi…
nemáte nějakej nápad..
musim vyklidit záhon… a je jich tam MOOOOc

Reklama

Reklama

Reakce:

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.05 07:18
ředlvičky

Můžeš z nich (z celých, včetně listů) vylisovat šťávu, která se tedy nemá pít čistá. ale smíchaná půl na půl s karotkovou šťávou - čistí a léčí sliznice.

Nebo:

moje mamka to řešila tak, že z nastrouhaných ředkviček připravila zelí, a bylo po ředkvičkách…

Eleeen
1127 příspěvků 14.06.05 08:41
falešná smaženice

Z červených, kulatých ředkviček jsme si doma dělávali tzv. falešnou smaženici. Ředkvičky nakrájíš na plátky, podusíš na cibulce (+ sůl, černý pepř a drcený kmín), až se šťáva vydusíš a zamícháš s vajíčkama, posypeš petrželkou. Podává se s chlebem, dá se i s bramborem (takový ředkvičkový mozeček místo květákového…)

Kulik
132 příspěvků 14.06.05 10:43
Falešná smaženice

Ano, je to moc dobré, zbyly nám tři žampiony, tak jsem je přidala k ředkvičkám a udělala jako Eleeen.

DanaJ
1136 příspěvků 14.06.05 15:15
Párty..

A co udělat velkou ředkvičkovou párty a pozvat sousedy?

petromil
90 příspěvků 14.06.05 15:27
kdysi

jsem ředvičky a kedlubny nakládala do sojovky,jenže mám spoustu receptú a recept hledám už nějakou dobu,marně.Taky jsou dobrý uvařený a pak je marinovat v oleji a bylinkách.Včera jsem sklidila poslední bílé ředkvičky a docela jsme se doma nasmáli,že tvarově vypadají úplně jako bílé lanýže.

Cuso
345 příspěvků 15.06.05 09:05
petromil,

Môžeš prosím ťa dať recept na tie marinované reďkovky na labu? Máme ich tiež obrovské množstvo a už neviem čo s nimi.

Kulik
132 příspěvků 15.06.05 10:16
Jantar,

to se mi líbí: přemnožené ředkvičky.

lvice
148 příspěvků 16.06.05 14:48
ředkvičky

Jednou jsem měla taky přebytky, nakládala jsem je snad podle Vlasty do sladkokyselého nálevu (jako okurky) celé a proložené
stroužky čeneku s kapkou oleje.Větší kousky by asi bylo potřeba rozkrojit. Minimání čas sterilování. Chutnalo to, pokud si vzpomínám, dost zvláštně, ale zas tak k zahození to nebylo.

Vali
1326 příspěvků 16.06.05 15:40
ředkvičky...jantare

podusit, zamrazit a v zimě dělat jako mozeček nebo přidávat k čemukoliv…

petromil
90 příspěvků 16.06.05 17:08
cuso

jako se dělají marinované cukety,baklažány apod.Uvařené ředkvičky podle velikosti buď nechat vcelku nebo rozpůlit,zalít olivovým olejem,trochu balzamica,drcený pepř,sekané čerstvé bylinky, marinádu dělám podle momentální nálady a druhý den už nevím co jsem tam dala.Při grilování muž zabalil plátky ředkviček do alobalu,posypal hrubým grilovacím kořením a nasekaným estragonem a dal na gril,taky to byla vynikající příloha k masu

Cuso
345 příspěvků 17.06.05 10:47
Petromil

Ďakujem za odpoveď. Mne šlo hlavne o čas varenia. Koľko sa tie redkvičky varia? Po zaliatí olejom sa to nesterilizuje, alebo je lepšie postupovať tak ako keď sa robí kápia v oleji?

petromil
90 příspěvků 17.06.05 22:19
cuso

vařím to odhadem,píchnu nožem,zrovinka dnes při vaření salátové řepy se mi dostalo odborné přednášky o ničení nožů,když jejich špičky namáčím do horké vody,od toho je prý vidlička,ty marinovaný ředkvičky jsou na rychlou spotřebu,pár dní by asi vydržely,ale u nás se to hned sní.Dnes jsem tak dělala tu řepu.Někdo taky zaváří ředvičky do láku na okurky,narovnají se do sklenic,zalejí lákem a zavaří.Taky je dobrý ředkvičku nastrouhat na hrubém struhadle nebo nakrájet na plátky dát trochu sojovky,cukru a oleje,nechat asi hodinku a pak přidat do nějakého salátu.Já jsem dala nakrájený mangold,sterilované žampiony,bílé balzamico , olivový olej a ty ředkvičky nakrájené na plátky.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz