Kam s dětmi ve Vídni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sylvie
2302 příspěvků 27.12.07 15:30
Kam s dětmi ve Vídni

Milí labužníci, v sobotu vyrážíme na výlet do Vídně a nemám potuchy, kam zajít na nákupy a na jídlo. Poradíte mi, prosím?

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 27.12.07 21:07
Napiš Florentýnce,

ta Ti poradí - florentyna@flo­rentyna.cz .

lydia
1226 příspěvků 27.12.07 22:36
Sylvie,

záleží na tom, co chcete nakoupit a co chcete jíst. Přímo ve Vídni je dobrá Mariahilferstrasse. Tam je dost obchodů, také dost lidí,a také dost lokálů. A také málo místa na parkování. Na Brněnské ulici, hned na začátku Vídně je Shopping Center Nord a Donauzentrum. Projedete-li Vídeň směrem na jih, tam je SCS, je to největší nákupní středisko v Evropě. Je to tam na celý den a dostaneš tam skoro všechno. Je to pod střechou. Počasí nemá být zrovna nejlepší, takže je to výhoda.Možností je hodně, záleží na tom, jak daleko chcete jet.
Přeji příjemný pobyt ve Vídni.

lydia
1226 příspěvků 27.12.07 22:54
Sylvie,

tady si můžeš vybrat.
A začíná povánoční výprodej - všude.

Sylvie
2302 příspěvků 28.12.07 06:18
Vladko, Lydie

Děkuji Vám za pomoc. Už v tom nejsem sama. Chtěla jsem napsat Flo, ale je mi to blbý. No, ještě to zkusím.
Nejsme boháči, ale chci, aby si děti užily.

esmeralda
4813 příspěvků 28.12.07 08:13
Kam s dětmi ve Vídni - Sylvie,

vezmi je semhle .
Děti to asi ocení více než běhat po nákupech.

Sylvie
2302 příspěvků 28.12.07 08:32
esme

Esme, víš, že jsem na to taky myslela? Pokud moc nebudeme klepat kosu, určitě se tam podíváme.
Pa pa do daleka

lydia
1226 příspěvků 28.12.07 12:43
Sylvie,

nevím, zda Prater je teď v zimě lákavý. Na to bych si vzala čas na jaře. Jestli nechceš jít nakupovat, tak navštiv s dětmi Haus des Meeres.
Je to tam teď nádherně upravené a určitě velmi zajímavé pro děti. Nebo do ZOO v Schönbrunnu, tam se zrovna ledním medvědům narodila dvojčata. Sice ještě neběhají venku. Také máme malinkého Panda medvídka, na toho už se dá dívat. Nebo Musea, Technisches Museum, Naturwissenschaf­tliches Museum, atd… Toto jsem ti nenavrhla, protože jsem myslela, že chcete jet na nákup.
haus des meeres

Sylvie
2302 příspěvků 28.12.07 12:54
Cestování po Vídni

Lydie, spojíme to i s nákupem. Děti teď mají našetřeno docela dost peněz a chtějí si koupit hračky. No ale, nevím, kolik stojí parkování nebo metro. Co je lepší, prosím

lydia
1226 příspěvků 28.12.07 13:44
Sylvie,

záleží na tom, kde budete parkovat. U SCN, nebo SCS jsou velká parkoviště zdarma. Do SCS se dostaneš přes Vídeň, nebo po dálnici. Na dálnici musíš mít nálepku, teď se to celkem dost kontroluje. Přímo ve městě jsou tzv. Kurzparkzonen, tam smíš parkovat asi 1,5 hod., není to nejlacinější, musím se podívat, co to stojí. Ale místo stejně tak honem neseženeš. Jenom s velkým štěstím. Pohodlnější je jet metrem. Nejlépe je koupit si 8-Tage Karte. Stojí sice 27,20 euro. Ale s touto kartou může jezdit 8 osob celý den, křížem krážem po Vídni. Když ji nespotřebuješ, tak můžeš příště jet zase. Platí do té doby, než zase zvýší ceny. Doufám, že to nebude tak brzo, protože letos na podzim je teprve zvyšovali. Vyplatí se jen, když opravdu chcete jezdit, vystupovat, dívat se a zase jezdit. Normální jízdenka stojí 1,70 euro pro dospělé, pro děti, záleží jak jsou staré méně, ale kolik nevím. Za 1,70 ale můžeš jet jenom jedním směrem, když přestoupíš, máš čas ani jenom 10 minut, jinak musíš platit zase. Do SCS se musí platít za jednu stanici, od hranice Vídně, o 1,70 za osobu více. Je to teď trochu narychlo, ale zeptej se na co chceš, já se budu dnes na labužníka dívat, abych ti mohla odpovědět.

lydia
1226 příspěvků 28.12.07 13:51
...

děti do 6 let jezdí zdarma. Tady je prehled cen jizdenek

lydia
1226 příspěvků 28.12.07 13:55
a tady

jak vypadá a co stojí Kurzparkzone

Sylvie
2302 příspěvků 28.12.07 15:28
Lydie

Tak ty Tvé stránky ještě procházíme s manželem přes Skype a už nám z toho cvaká v hlavě. Já se ještě ozvu, jo? Bojim, bojim :-))

lydia
1226 příspěvků 28.12.07 18:21
a ještě jeden plán

metra
Sylvie, neboj, není to tak hrozné, když budeš vědět kam. Jenom jedno bych chtěla dodat. Jsou prázdniny do 6. ledna, mnoho lidí si vzalo volno do 2.ledna. Kromě toho budou jezdit na nákupy na Silvestra. Tím bych chtěla říct, že to bude určitě hrůza. Na Mariahilferstrasse ses dnes skoro nepohla. O parkovišti nechci ani mluvit. Kurzparkzonen platí v sobotu asi jenom dopoledne. Kromě toho je ve Vídni dostatek garáží, musíš ale asi 4 euro za hodinu počítat. Když to máte naplánované na tuto sobotu, tak vás nechci odrazovat. Ale myslím, že to nebude, zvlášť pro děti, zrovna moc příjemné. Přeji přesto příjemný pobyt

Sylvie
2302 příspěvků 28.12.07 18:34
No nazdar :-))

Lydie, jsi poklad. Flo, kterou mo doporučila Vladka mě navedla na hračkárnu a nějaké kavárničky… no na Mariahilferstras­se …

Sylvie
2302 příspěvků 28.12.07 22:16
Sleva v MHD

Lydie, prosím Tě, mají děti v MHD také slevu? (od 6 do 15)

Sylvie
2302 příspěvků 31.12.07 07:53
Lydie, Flo

Ahoj holky, tak jsme se s Vaší laskavou pomocí dostali bez většich problémů tam kam jsme chtěli. MHD nebylo možné, protože se nám to zdálo drahé. Takže jsme naplánovali garáž poblíž MariahilferStr. - MollardStr. Do hračkárny Jipitoy na Neubaugasse to byla chvilka. Kdybychom zůstali jenom na této třídě, udělali bychom lépe. (zvládly jsem nakonec jseště nákupní centrum na Brněnské - celkem zbytečně). Bohužel dětem brzo bolely nohy, tak jsme zapadli do restaurace a ještě nakoupili nějaké drobnosti domů. Byla ale veliká zima, takže k radnici jsme už jsme neměli sílu dojít. Takže výlet tak akorát pro děti. Památky necháme na léto.
Lydie, Flo, moc děkuji za navigaci, bylo to mnohem mnohem jednodušší. No a s mým manželem se cestuje jedna báseň. Bože, kolikrát já jsem během cesty k němu vzhlížela s posvátnou úctou, já jsem se ztratila hned za Olomoucí. :-))

Florentyna
439 příspěvků 31.12.07 20:43
Sylvie,

když už člověk cestuje s dětmi, musí počítat s tím, že se všechno řídí podle nich. Kdo si to chce užít co se památek, dospěláckých obchodů a příjemných kaváren týká, musí je nechat někde doma v dobrých rukou babiččiných

Hezkého Silvestra! Flo.

Sylvie
2302 příspěvků 31.12.07 21:19
Flo

Tak tak, Flo, dvě děti jsme nechali doma, dvě brali s sebou. Doma jsme nechali nejstaršího Marka (Stuttgart mu prý stačil) a nejmladší Annu (2 roky).

Sylvie
2302 příspěvků 31.12.07 21:22
Přání

Přeju Ti ze srdce šťastný nový rok!!

lydia
1226 příspěvků 08.01.08 18:23
Sylvie,

já jsem ti tentokrát moc nepomohla, ale třeba budou odkazy dobré pro příště. Doufám, že navštívíte Vídeň častěji, vůbec teď, když už manžel cestu zná

Sylvie
2302 příspěvků 08.01.08 19:13
...

Lydie, pomohla jsi mi moc. Chtěla jsem Ti napsat soukromou zprávu, ale není kam. :-(
Měla jsem Tvé příspěvky vytištěné a četla je cestou po Vídni, víš?
První ulice, na které jsme zaparkovali se nám nějak nezdála, byla nějaká moc žívá. A když jsme se pozorněji podívali, byla to Mariahilferstrasse. Tak jsme se vychechtali a hledali dál tu naši parkovací. Tak zase někdy napiš. My se do Vídně chystáme, až bude tepleji, tak bychom se mohli setkat v nějaké kavárničce.
Pa
 sylvie

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz