Kam na beaujolais nouveau ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Labužník marus02
58 příspěvků 14.11.05 23:08

Nevíte prosím někdo, kam letos v Praze na beaujolais nouveau? Kde se bude otvírat?

Reakce:
Manana
1515 příspěvků 15.11.05 00:50
Lidi vzpamatujte se!

Vždyť to je jedno z nejhorších vín! Jedině marketingovému tahu se ho dnes vůbec daří prodávat! Znalci ho mají za nezralé patoky!
Je to to samé jako s jogurty bez tuku, které jsou vyrobené ze škrobu a pomalu žádné zbytky mléka ani neobsahují.
To můžete pít rovnou nealko víno od Carl_Junga!!!!!!!!!!
To přeci říkal i Julda Fučík: Bděte! Bděte! Lidé bděte!!!!!
Když si dáte sklenici pramenité vody, budete zdravější, více se osvěžíte, a do těla si nenanesete žádná sviňstva.
To ste všichni už zapomněli, že taky máte v hlavě mozek?

esmeralda
4813 příspěvků 15.11.05 02:14

Musím souhlasit s Maňanou, že beaujolais je asi jedno z nejfujtajblo­vějších vín které jsem kdy pila. Snad ještě hroznější je Lambrusco. Omylem (zřejmě omámená nízkou cenou) jsem si kdysi koupila celou bednu.....ještě ho mám schované…

kamilio
551 příspěvků 15.11.05 10:05
Co s beaujolais nouveau ?

Snad jako součást nálevu při nakládání masa. Jinak ani překvašení na vinný ocet díky chemii nefunguje. Takže jediné řešení - vylít do kanálu. Frantíci vymysleli tento obchodní trik, aby se zbavili nekvalitního vína, což už se dá degustací v listopadě poznat. Stačí říznout trochou vinného moštu a zázrak je na světě. Skutečná vína chuťově dozrávají až v únoru. Takže Maruš - klídek!

Labužník marus02
58 příspěvků 15.11.05 11:31
...

…fajn, dotaz sice nebyl vznesen na jeho kvalitu… ale aspoň vím, že se tady tipů nedozvím :-) jasně, otevírání beaujolais taky není labužnický zážitek, ale prostě příležitost jít zapařit, setkat se se známýma… asi tak jako burčák, …a když jdu do hospody, tak taky není vždycky pivo jak má, ale když jsou tam lidičky co mám ráda… chňápete? tak kdybyste přeci jenom měli tip, třeba z loňska - předem dík! btw. ne vždycky je B. tak špatný,prostě má jiný charakter - spíš ovocité, lehounké - to je jako moravskému taky musí člověk tak trochu jinak porozumět… :-)

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.05 13:09
Kam na beaujolais nouveau ? Marus

Asi ti odpověděl OBOM, ale nějak mu (jí) nevyšlo odpovědět tady.

Carl_Jung
13 příspěvků 19.10.06 14:37
...

„To můžete pít rovnou nealko víno od Carl_Junga!!!!!!!!!!
To přeci říkal i Julda Fučík: Bděte! Bděte! Lidé bděte!!!!!!“

Manano, mas neco proti nealko vinum Carl Jung? Mohu se zeptat co?

Carl_Jung
13 příspěvků 19.10.06 14:38
Dobre lambrusco

Esmereldo, asi jsi nemela to stesti ochutnat poradne Lambrusco od kvalitniho vyrobce v Italii. Asi jsi to koupila v hypermarketu, co?

Carl_Jung
13 příspěvků 19.10.06 14:41
Manana a jeho odpovedi.

Vubec, drz se tematu a odpovidej na otazky, ale neprud, coz mas v oblibe s tvymi off-topic prispevky. Nemyslim si, ze maruse zrovna zajima tvuj nazor na beaujolais nouveau, ale kde se bude otvirat. Zde se, ze mozek v hlave nemas ty, vole.

Bali
1254 příspěvků 19.10.06 16:53
Beaujolais nouveau,

se bude urcite otvirat u nás doma!

buraci
1136 příspěvků 19.10.06 17:30
Bali,

i u nas. Ale v Praze to pocitam bude v kazde vetsi vinotece, pripadne francouzske restauraci. A vy co mate vyhrady: Nikdy jste si nedali na pouti opeceny parek a v hospode poradne ocesnekovanou topinku nebo bramborak opeceny na stokrat jetem oleji? I labuznikum jsou dovoleny ulety, kdybychom cely zivot prozili v lajne, co bychom z neho meli?

Bali
1254 příspěvků 18.11.06 13:21
??

tak jake je to letosni??? Zatim jsem nemela moznost ochutnat, jelikoz jsem videla zatim jen to v Kauflandu za necelych 50 Kc a to teda fakt pit nebudu!

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.06 23:35
Bali,

právě jsme dopili Beaujolais primeur od Jean Loret (odrůda Gamay - Billa 69,90 Kč/075 l). Pila jsem je podruhé v životě, takže kvalitu nemohu hodnotit. První dva doušky byly nezvyklé, ale celkový dojem je dobrý.

Bali
1254 příspěvků 19.11.06 08:29
...

za pár dní jedu do Francie tak ochutnám přímo tam a dám vědět.

ucitelas
328 příspěvků 19.11.06 09:02
...

letošní bylo slušné.samozřejmě záleží na jalosti a tedy i na ceně. Nyní humor : ve čtvrtek tedy v TEN třetí čtvrtek v listopadu jsme navštívili „francouzkou restauraci La Bolletta“ v Černošicích.Na stolech všude upoutávky na beaujolais nouveau .Chtěli jsme si ho obednat, ale personál měl do 24:00zakázáno toto víno podávat.Pan majitel ,asi nějaký mimoň a opravdový znalec svého řemesla nepochopil.prý podepsal ,že víno nebude prodávat dříve než ve 24:00.A usoudil ,že to je až v pátek. Víno jsme dostali až asi po dvou hodinách hromadného přesvědčování.To byl jen zlomek hrůzy toho večera.

Bali
1254 příspěvků 19.11.06 09:53
...
kamilio
551 příspěvků 19.11.06 19:28
nouveau???

Protože skutečné Beaujolais nouveau na trhu neexistuje (těch pár hektarů pro celou Evropu nemůže požadavky trhu naplnit) a to, co se za tuto značku vydává je z vinařského pohledu pro skutečné znalce vína paskvil přeji všem „znalcům“ dobré chutnání a hodně povídání o kvalitě letošního roku.

Bali
1254 příspěvků 20.11.06 10:25
...

Ty jsi nejaky prechytraly „znalec“!

Carl_Jung
13 příspěvků 25.07.07 16:56
...

Manana - jako vzdy musim oponovat. To, ze tobe nealko vino nechutna neznamena, ze je spatne. Jenom pro Tebe je subjektivne spatne, ale tisice dalsich spokojenych spotrebitelu voli penezenkou

Manana
1515 příspěvků 25.07.07 20:34
Milý Carl_Jungu

Můj příspěvek k tomuto tématu jsem psal téměř před dvěma roky a řekl jsem tím asi vše, co bych k Beujolais říci mohl. Nereagoval jsem na tvůj první dotaz z 19.10.2006, zejména proto, že byl vzápětí téhož dne doplněn další poznámkou, kdes mne nazval volem.
Dnes jsi se na mne obrátil znovu, potřetí, tak odpovídám. Budu ovšem volit formu, kterou jsi tady v debatě nastolil ty.

Proti nealko vínům vůbec (a tedy nejen od Carl_junga), právě tak jako proti nelko pivům mám jediné: nejsou to ani vína, ani piva. EU by měla takové názvy zakázat, právě tak jako nám zakázala používat název rum.

A pokud ty nepoznáš rozdíl mezi vínem a Beaujolais, mezi vínem a nealko vínem a mezi pivem a nealko pivem, tak jsi debil.

DanaJ
1136 příspěvků 26.07.07 11:38
..chjo..

Carle, ty jsi ostudou pro dealkoholizované víno, svým přístupem, který tu předvádíš. ..už jen kvůli tobě jsem si to víno nekoupila a takto mě utvrzuješ v tom, že doopravdy ne, už je kvůli tobě. ..někdy antireklama není reklamou.
Já osobně jsem si zamilovala jen nealko pivo. ..je vynikajícím jontovým nápojem ke sportu a osvěžující ve velkých vedrech.

Manano, ani se Ti nedivím.

Marus, pravé beaujolais u nás jen tak neseženeš a jestli Ti je kvalita fuk, tak koukni do některých supermárketů, tam se semtam něco válí. ..já to nepila a ani nesháním. ..a ono i s tím burčákem je to na dva způsoby. ..ten pravý je famózní a zdravý a ten ´levý´ je tak akorát na po.. ..to samé i s víny, pivy, ale i potravinami. ..jestli jsi ´čůčová´, tak je to jedno, jestli si dáš beaujolais nebo cokoliv jiného levného.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz