Kacířská myšlenka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lassienka
409 příspěvků 1.9.05 12:20
Kacířská myšlenka

Honí se mi hlavou něco, co se možná mnohým líbit nebude, mnohým naopak bude. Ale na házení kamení na svoji hlavu jsem vcelku připravena.
Takže do toho… Množí se nám tu případy, kdy někteří jedinci z různých pohnutek (rozebírat to vůbec nechci) smazali svoje recepty. Někteří měli odvahu to přiznat, jiní nikoliv. Rozebírat to taktéž nebudu.
Ale ve výsledku tu zůstaly prázdné recepty, tedy recepty, které jsou tvořeny pouze názvem jídla a podpisem autora. Což je ve výsledku pouze výsměch lidem, kteří sem přijdou, hledají recept a nestačí se divit, když nic nenajdou, protože neznají souvislosti.
Ale abych se dostala k té kacířské myšlence.
Vzhledem k tomu, že předpokládám, že Pepíček disponuje nějakými autorskými právy na recepty, co se objeví na Labu, a jak sám řekl, recepty má zazálohované, navrhuji toto řešení.
Předpokládejme, že Labužníci, kteří vymazali svoje recepty, už s námi nechtějí být. Tedy oni osobně…toto stanovisko by se však nemělo týkat pokrmů, které sem umístili s tím, aby lidi jejich recepty znali.
Takže konečně se dostávám k návrhu: Co to udělat obráceně? Tedy nechat v Labu recept, ale vymazat jméno autora? Respektive jako autora uvést něco ve stylu…neznámého vojína…
Co vy na to? Můžete se mou souhlasit, nesouhlasit… V každém případě budu ráda za (veřejné) názory. Lass

Reakce:
klozarka
27 příspěvků 1.9.05 12:39
...

Já jsem sice takový tichý labužník, ale souhlasím s tebou Lass, protože když i tady se lidé nedokáží domluvit a shodout, tak jak to potom má jít ve skutečném životě. Klozarka

Eleeen
1127 příspěvků 1.9.05 12:58
souhlas.

A neznámého vojáka bych přejmenovala na neznámého labužníka… (anebo napsat: věnováno labužníkem)

esmeralda
4812 příspěvků 1.9.05 13:05
Kacířská myšlenka - Lass,

já bych nevymazávala vůbec nic. Když se někdo rozhodne dát na Labužníka recept, musí se smířit s tím, že se jeho recept stává veřejným majetkem.
A jméno? Co je jméno? Ani pan Shakespeare si nemyslel že jméno je tak důležité…

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.05 13:20
Kacířská myšlenka - Lass,

to není vůbec kacířská myšlenka, a už vůbec ne důvod k tvému kamenování!!
Naprosto souhlasím s tím, aby ta volná místa Pepíček doplnil ze zálohy, a pod svým logem, aby nemohly být opět vymazány. Jednou tu byly, měly by tu zůstat.

kamilio
551 příspěvků 1.9.05 15:21
ano, souhlas!

Pepíčku, je to Tvůj server a Ty si budeš o všem rozhodovat. Ale pokud budeš na vážkách, jsem pro to, aby byly recepty obnoveny bez uvedené autora. Když může být neznámý vojín, otec neznámý a pod., proč by nemohl být neznámý labužník. Třeba se tím omezí pocit nepostradatelnosti u některých „labužníků“.

Labužník e.v.a.02
232 příspěvků 1.9.05 15:31
Možná jste si toho nevšimli, ale pepíček to už před pár dny uděla

a pupkovy recepty spravil…

Pupek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.05 19:14
Pár slov, jen tak.

I když mě mnozí přítomní „prokoukli“ a právem obvinili i z toho, co jsem neudělal, Pepíčka z toho vynechejte! Ten jediný (na rozdíl od některých labužníků) tuší, která bije.
Co se týká mých receptů, Pepíček byl natolik férovej, že se mě napřed zeptal (i když nemusel), jestli je může obnovit. A že bych se svými elixíry dělal nějaký ofuky, tajnosti a ciráty, hmmm – kdo je chtěl, ten je má.
I když jsem tu četl už spoustu rozumů a dedukcí o mém vaření, stylu psaní, našem odchodu (mimochodem opravdu nejsem Osceola – a kolikrát bych ji za tu její nevymáchanou hubu zabil), nebaví mě vařit ze žluči, pomluv a intrik – a poslouchat kvokání některých labužnic od plotny (nebo spíš od PC při opisování receptů z časopisů). Já si potřebuju zakokrhat!!!
Takže abych se definitivně rozloučil ve svém stylu: nasrali jste mě (ale jenom trochu)!

Čest peci!

Váš neznámý vojín, pater incertus – a co jen budete chtít
Pupek

Labužník e.v.a.02
232 příspěvků 1.9.05 21:49
tož pupku só tři možnosti
  1. heknutí - b) pepicek - c) pupek/osceola
manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.05 06:41
Kacířská myšlenka

Mě se to zdálo hned divné, když jsem při procházení receptů podle kategorií narazil na dva Pupkovy nesmazané recepty! Tak tudy na to!!

pepicek
1309 příspěvků 2.9.05 07:56
Zahrádkáři Kersku

všechno jsou to hezké nápady, ale například pupkovy recepty mi sežraly tři odpoledne, než se mi podařilo je obnovit, a tak myslím, že se nechystám v nejbližších letech k podobné kratochvíli

Nicméně pokud se tak stane, budou tyto recepty nést hrdý název Zahrádkáři Kersku

Lassienka
409 příspěvků 2.9.05 12:28
Pepíčku,

myslím, že všichni záhrádkaři v Kersku by z Tebe měli radost…

luba
185 příspěvků 10.9.05 21:30
...

Pupku, si ješiťák, ale aj tak ťa milujem za tvoje originálne recepty, ja som to, ktorá vyvolala diskusiu na túto tému. Bola by som veľmi rada, keby si sa povzniesol nad dámy od plotny a písal ďalej. Je to, samozrejme, na tebe, ako sa rozhodneš, ale mne veľmi chýbaš - Osceola tiež, to bolo celé perfektné, prečo robíte takéto naschvály?
Srdečne zdravím
Luba z Blavy

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz