Jihočeské jablkové vdolky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Renee
93 příspěvků 27.11.05 18:37
Jihočeské jablkové vdolky

Milí labužníci,

spolubydlící vozila na kolej „jabkový vdolky“ od své soběslavské babičky. Recept jsem z ní nikdy nevyrazila, protože babička zadělávala od oka, a recept tudíž prakticky neexistoval. Pokusila jsem se několikrát vyrobit nápodobu, ale vůbec to nebylo ono.

Vdolky jsou vlastně tak osmicentimetrové bochánky ze sladkého těsta (podobného loupáčkům), jsou plněné strouhanými jablky a navrchu posypané celým mákem.

Nepečete je někdo? Neznáte? Neporadíte?

Reakce:
Marjanka2
214 příspěvků 01.12.05 10:53
Jihočeské jablkové vdolky - u nás sypánky

400 g hl.mouky, 2 žloutky, 4 PL rozpuštěného sádla, 20 g droždí, voda /nebo mléko/ podle oka /asi 2dcl/, sůl, cukr asi 2 hrstky, 3 PL rumu. Náplň : jablka,vanilkový cukr, skořice/mohou být i rozinky/. Zaděláme klasické kynuté těsto, které po vykynutí srazíme a necháme ho vykynout ještě jednou.Potom vykrajujeme kousky větší polévkovou lžící,těsto roztáhneme jako na buchty a naplníme jablky se skořicí,pečlivě uzavřeme , dáme na vymazaný plech asi 5cm od sebe a necháme opět vykynout, pak pomašlujeme smetanou /nebo vejcem/ a posypeme mákem, pečeme ve vyhřáté troubě do růžova. Tak je znám já. Tak to vyzkoušej.

Renee
93 příspěvků 01.12.05 15:45
Dik!

Marjanko, diky, ty jsi poklad. Vyzkousim a dam vedet, jak jsem dopadla… :-)

marmelada
1643 příspěvků 01.12.05 17:52
Marjánko

poklade náš, prosím recepty do receptů. už je pomalu víc receptů v diskusi, než v receptech (no trošku jsem si zapřeháněla…). dík

Marjanka2
214 příspěvků 06.12.05 12:22
...

Omlouvám se za psaní receptů do diskuze, ale prostě se neovládám . Hned jak mě něco napadne ,tak píšu a počítač zas neovládám natolik,abych ten recept přenesla na správné místo.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz