ještě jednou Brno - restaurace i pro děti???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

salgo
146 příspěvků 10.06.04 21:51
ještě jednou Brno - restaurace i pro děti???

Máme před oslavou rodinného výročí a protože s sebou samozřejmě bereme i našeho 4letého syna, omezuje se výběr našich restaurací na IKEA, kde vaší dobře, je to i rychlé a hlavně počítají s dětmi. Nevíte někdo o podobně dětem vstřícné restauraci ( ale ne MCDonald nebo KFC)??? Díky za rady.

Reakce:

Labužník Lili02
28 příspěvků 11.06.04 22:25
Děti mají místo...

v Pohádkové restauraci na Dobrovského ulici v Brně. Je tam koutek se skluzavkou, hračkama a kuchyňkou přímo připravený pro drobotinu. Je tam ale pořád dost plno takže je potřeba se objednat (tel:549240187). Otvírají tuším v 11.00. A vaří výborně…

Labužník Lili02
28 příspěvků 11.06.04 22:25
Děti mají místo...

v Pohádkové restauraci na Dobrovského ulici v Brně. Je tam koutek se skluzavkou, hračkama a kuchyňkou přímo připravený pro drobotinu. Je tam ale pořád dost plno takže je potřeba se objednat (tel:549240187). Otvírají tuším v 11.00. A vaří výborně…

salgo
146 příspěvků 20.06.04 21:53
...

Díky, já to zkusím a pak dám vědět!

vencal
213 příspěvků 16.09.04 16:33
Pohádková hospůdka

Jo můžu potvrdit, že tam je dobře i s dětma, ale obsluha nic moc, všechno trvá a trvá a trvá

di
2451 příspěvků 05.11.04 09:09
Jestli můžu doporučit...

Naše oblíbená rodinná hospůdka se jmenuje U hodného psa. Je to v Králově Poli, na rohu Srbské a Tyršovy ulice. Obsluha vzorná a moc milá, ceny mírné, na jídlo (vynikající!) se dlouho nečeká. Většinou se tam nekouří a pokud ano, mají výkonnou klimatizaci. Doporučuju. My tam poslední dobou slavíme všechna rodinná výročí. Jinak také viz. www.volny.cz/u-hodneho-psa

vencal
213 příspěvků 05.11.04 10:15
Hodný pes

No, už jsem tam dlouho nebyl, ale nemám tam tak dobré zkušenosti, jídlo většinou překořeněné a přesolené, maso nedopečené, nebo naopak téměř spálené, do toho slintající maskot hospody (tuším že franc. buldoček) a nakonec obsluha, která neumí sčítat. Ale jak jsem předeslal, nebyl jsem tam už aspoň rok a půl, takže se to tam možná zlepšilo.

di
2451 příspěvků 10.11.04 00:39
Vencol

(nebo jak se Vám správně říká, moc se omlouvám za případné zkomolení nicku). Pes se asi od doby Vaší návštěvy zlepšil. Obsluha mi přijde fajn (ono ale asi záleží na osazenstvu, když je tam pan Papírník, není si nač stěžovat), jídlo dobré a nepřekořeněné, účet v pořádku. A toho pejska berte jako kolorit, ostatně, podle jejich legendy, majitelem hospody je právě pejsek, oni jsou jen jeho zaměstnanci.

vencal
213 příspěvků 10.11.04 08:43
Di

vencal je od jména Václav, převexlováno do brněnského hantecu, takže správně je to Vencále, ale je to úplně jedno. S tím Hodným psem máte určitě pravdu, dlouho jsem tam nebyl, takže jsem velmi rád, že se přece jenom někde něco zlepšuje. Mějte se hezky a ať Vám chutná.

matapu
1 příspěvek 20.07.06 19:01
...

Budu reagovat na Pohádkovou hospůdku. Byla jsem v ní celkem pětkrát a nemůžu říci, že bych byla spokojená. Obsluha je vlažná a pomalá, ne vždy profesionální. Grilovaná žebra chutnají ne jako z grilu,ale pečená v troubě s horou pečeného mastného bůčku. Uznávám,že jsem náročný strávník. Ale abych jenom nehaněla, pozitivní na této restauraci je, že je nekuřácká s koutkem pro děti.

jana1003
4 příspěvky 15.08.06 19:49
S dětmi i mimo Brno

I mimo Brno jsou restaurace kde hostem jsou i děti. Navštivte někdy tak jako já hostinec „U Votrubů“ v Ochozi u Brna a věřím, že o svých ratolestech ani nebudete vědět. Velká hrací plocha s kobercem, pěkné hračky i pro ty nejmenší, jídelní židličky, na jídelním lístku dětská jídla… a samozřejmě to vše v nekuřácké jídelně. Tady se nám líbilo.

jana1003
4 příspěvky 10.06.07 13:49
...

Tak jsme s dětmi opět zašli k Votrubům. Dětičkám jsme vybrali z dětských jídel brokolici se sýrovou omáčkou a bramborovými noky a my jsme si dali kuřecí nudličky na bazalce a ameriky. Všem nám moc chutnalo. Seděli jsme ve stínu na zahrádce pod pergolou a děti si hráli na klouzačce. Pohodička… a na závěr pro maminky výborný karamelový pohár s pravým karamelem, oříšky a mandlemi.. tatínkové ocenili že mají točenou 12 Plzeň. Už se těšíme na příště..

ataata
43 příspěvků 23.12.09 14:35
pohádková restaurace

Chodím tam již delší dobu, cca 1× měsíčně. Výběr jídel dobrý, porce poctivá 300g porce. I když jsem žrout, občas mám problém vše sníst, jak jsou to velké porce (co nedojíte, tak vám zabalí). Ceny jsou úměrné porcím a kvalitě (rád zaplatím za dobré a chutné jídlo).

esmeralda
4813 příspěvků 27.12.09 21:24
Vrtá mi to hlavou....

…a tak se ptám.
Tazatel zmiňuje „restaurace i pro děti“. To jsou restaurace kam děti nesmí? Nebo je odmítají nakrmit? Prosím poučte mě.

di
2451 příspěvků 27.12.09 21:34
esme

Mrkněte na datum přidání dotazu, od té doby se už leccos změnilo. Dřív opravdu nebývalo moc zvykem brát sebou děti do restaurací, ale dneska už je to celkem běžné i u nás v Brně, ve většině restaurací mají k dispozici dětskou stoličku nebo přímo dětský koutek a vzít sebou děti moc problém není, pokud nejde o nějakou „haute cuisine“ restauraci s porcemi připomínajícími zašpiněný talíř nebo zakouřený stejkový bar. Spíš jde asi o přístup personálu, někde holt děti vidí rádi, jinde méně.
Ovšem dávat Pohádkovou restauraci za vzor restaurace dobré, to je asi omyl. Ano, děti tam vidí rádi, nekouří se tam a porce jsou obrovské, ale to je asi tak vše. My tam jednou zabloudili víceméně omylem (náš oblíbený „Pes“) měl zavřeno a - ano, porce byly ohromné, ale jídlo dobré nebylo, už nikdy více.

esmeralda
4813 příspěvků 27.12.09 23:18
Restaurace i pro děti - Di,

díky za vysvětlení.
Jiný kraj jiný mrav. A to platí asi pro všechny kouty světa.
Můj synek navštívil tento rok ČR (poprve v životě) a také se divil některým věcem.
Ba přímo nad nimi jásal.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz