Jde to i na suchu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Berry02
80 příspěvků 13.12.07 19:26
Jde to i na suchu?

Mám v úmyslu zařadit mezi vánoční pamlsky i „podvodnice“ (vykrajované cukroví z těsta kynutého pod vodou, nám nejvíce chutná solené a sypané strouhaným sýrem), jenže vidina toho jak se marně pokouším osušit těsto vytažené z vody, které připomíná spíš obří „žvejkačku“ mě moc neláká. Prosím tedy o radu jak se tomu vyhnout, buď jiným receptem na stejný výsledek, nebo zda to lze nechat vykynout i na suchu. Nevím totiž jaký účinek ta voda má a nerada bych přišla o to krásné nakynutí na plechu, kvůli kterému těmto „keksíkům“ důvěrně říkám vánoční puchejře.
Předem moc děkuji za radu.
 Berry

Reklama

Reklama

Reakce:

blanca.xy
647 příspěvků 13.12.07 21:23
Možná

bys mohla zkusit tento recept ve slané úpravě. Zatím jsem to tak nezkoušela, ale tyto sušenky se nafukují a cukr v těstě není žádný. Dělám je jen na sladko, ze stejného důvodu, který tebe odrazuje. Podvodnice byly moje zamilované, dokud je vyráběla maminka, já jsem se přeorientovala na vínové.

lydia
1227 příspěvků 14.12.07 11:15
Těsto kynuté pod vodou

znám a dělám. Nebude z toho takové kynuté těsto jako jsi zvyklá, ani žvejkačka. Těsto je velmi dobré a rychle udělané. Já ho používám na ovocné koláče. V mém receptu Makové řezy s pudinkovou polevou mám popis. Také je na labu recept od marmelády. Dělala jsem tzv. hastrmany, na sladko. Cukroví je velmi křehké. Tak se neboj a udělej.

Yavanna
87 příspěvků 14.12.07 16:33
v chytrých kuchařských knihách tvrdí,

že kynutí pod vodou je dobré pro začátečníky - dá se snadno poznat, kdy těsto nakyne (až vyplave). Jinak prý lze zaměnit za kynutí na vzduchu

Labužník Berry02
80 příspěvků 06.01.08 18:26
Jde to!

Nakonec jsem se rozhodla risknout to a těsto jsem nechala kynout nasucho. Vůbec se to nezvětšilo jako kynutá klasika, ale uvnitř to bylo samá bublinka - zrovna jako když to kyne pod vodou. Takže se to povedlo! Vykrájená, sýrem a solí sypaná kolečka v troubě krásně naběhla. Už to do vody potápět nebudu, hůř se mi s tím pracuje.
Děkuji všem za příspěvky a přeji šťastný rok 2008!
 Berry

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz