Jaký sýr místo rokfóru?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bradicka
163 příspěvků 16.4.04 10:34
Jaký sýr místo rokfóru?

Našla jsem recept na rokcquefortový koláč s hruškou. Na listové těsto se dají plátky hrušky a zasype se to vrstvou rocquefortu. A je tam dovětek, že se má použít opravdu rocquefort, a ne niva, protože je moc slaná. Není nějaký jiný plísňový sýr, který není tak slaný jako niva? Rocquefort je dost drahý … Děkuju moc za pomoc

Reakce:
penda
4751 příspěvků 16.4.04 13:35
...

Bradičko, našla jsem pár sýrů, které jsou stejně jako roquefort s modrou plísní…kromě nivy jsou to ještě Bleu d' Auvergne, Danablu, Gorgonzolla, Saint-Agur a Paladin..Roquefort stojí asi 790/kg, Bleu 226/kg a Gorgonzolla 263/kg..jsou to ceny od dodavatelů bez DPH..k ostatním sýrům jsem ceny nenašla..snad Ti poradí nějaký jiný labužník..jinak, když se mi ozveš, můžu Ti poslat seznam sýrů podle druhu a typu..mám to v acrobatu.. :-))

penda
4751 příspěvků 16.4.04 13:43
ještě jeden...

ještě jeden…sýr s modrou plísní Bluetta za 179Kč/kg..má ho Nowaco… :-))

Sněhurka
446 příspěvků 18.4.04 19:42
Modrý plísňový sýr

Ahoj Bradičko!
Vyzkoušej určitě nějaké sýry, které jsou k dostání v každém supermarketu - já ráda chodím do Globusu nebo do Carrefouru. Ať už půjde o sýry německé, francouzské, atd., zjistíš, že všechny zahraniční sýry s modrou plísní jsou daleko jemnější než Niva. Mají specifickou chuť, zatímco Niva se vyznačuje snad jen tím, že je hodně slaná. Bohužel (pro Tvou kapsu) se asi k Nivě už nikdy nevrátíš.

Bradicka
163 příspěvků 18.4.04 20:14
Tak to jsem překvapená!

Doteď jsem totiž z těch modroplísňových jedla vždycky jen Nivu . Teď určitě vyzkouším něco jinýho, prachy neprachy, však to není každej den, ne? Ale roquefort je cenově fakt trochu silnější kafe Pak dám vědět, jak jsem si pošmákla… Děkuju!

Tomankovaja
2 příspěvky 22.8.21 22:12

Ráda bych se zapojila do diskuze ohledně sýrů. Mám hodně ráda nakládané sýry, ale už mě ta klasika moc nebaví. Nemáte někdo tip na nějaký netradiční nakládaný sýr?

Terezvelkova
4 příspěvky 23.8.21 11:27

Také mám hodně ráda nakládané sýry a v poslední době jsem si hodně oblíbila nakládaný sýr v kimchi, to je teprve potěšení pro žaludek. Nejen, že to výborně chutná, ale kimchi má tolik výhod pro naše zdraví, že ho chci jíst každý den. Málokdo třeba ví, že kimchi patří mezi 5 nejzdravějších potravin na světě.

Tomankovaja
2 příspěvky 24.8.21 21:26

To zní hodně dobře. A to si vyrábíte sama doma nebo to jde někde koupit již hotové?

Terezvelkova
4 příspěvky 27.8.21 21:51

Já kupuji již hotový naložený sýr přes internet z obchodu https://www.kimchiclub.cz/…2756029.html . Tuto firmu už znám déle a pravidelně mi díky jejich klubu chodí domů zásoba kimchi na celý měsíc. Teď mají i několik novinek, právě ten nakládaný sýr, kimchi shot, sušené chipsy nebo utopence.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz