Jaký sýr místo rokfóru?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bradicka
163 příspěvků 16.04.04 10:34
Jaký sýr místo rokfóru?

Našla jsem recept na rokcquefortový koláč s hruškou. Na listové těsto se dají plátky hrušky a zasype se to vrstvou rocquefortu. A je tam dovětek, že se má použít opravdu rocquefort, a ne niva, protože je moc slaná. Není nějaký jiný plísňový sýr, který není tak slaný jako niva? Rocquefort je dost drahý … Děkuju moc za pomoc

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 16.04.04 13:35
...

Bradičko, našla jsem pár sýrů, které jsou stejně jako roquefort s modrou plísní…kromě nivy jsou to ještě Bleu d' Auvergne, Danablu, Gorgonzolla, Saint-Agur a Paladin..Roquefort stojí asi 790/kg, Bleu 226/kg a Gorgonzolla 263/kg..jsou to ceny od dodavatelů bez DPH..k ostatním sýrům jsem ceny nenašla..snad Ti poradí nějaký jiný labužník..jinak, když se mi ozveš, můžu Ti poslat seznam sýrů podle druhu a typu..mám to v acrobatu.. :-))

penda
4752 příspěvků 16.04.04 13:43
ještě jeden...

ještě jeden…sýr s modrou plísní Bluetta za 179Kč/kg..má ho Nowaco… :-))

Sněhurka
446 příspěvků 18.04.04 19:42
Modrý plísňový sýr

Ahoj Bradičko!
Vyzkoušej určitě nějaké sýry, které jsou k dostání v každém supermarketu - já ráda chodím do Globusu nebo do Carrefouru. Ať už půjde o sýry německé, francouzské, atd., zjistíš, že všechny zahraniční sýry s modrou plísní jsou daleko jemnější než Niva. Mají specifickou chuť, zatímco Niva se vyznačuje snad jen tím, že je hodně slaná. Bohužel (pro Tvou kapsu) se asi k Nivě už nikdy nevrátíš.

Bradicka
163 příspěvků 18.04.04 20:14
Tak to jsem překvapená!

Doteď jsem totiž z těch modroplísňových jedla vždycky jen Nivu . Teď určitě vyzkouším něco jinýho, prachy neprachy, však to není každej den, ne? Ale roquefort je cenově fakt trochu silnější kafe Pak dám vědět, jak jsem si pošmákla… Děkuju!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz