Jakou koupit sušičku prádla?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jarka7
208 příspěvků 05.11.07 12:52
Jakou koupit sušičku prádla?

Vážení labužníci,
vím, že u labužníků jsem našla vždy to, co jsem potřebovala a tisíce dalších informací. Pokud jsem znala na nějakou otázku odpověď, ráda jsem ji předala.A teď prosím, poraďte.
Z velkého rodinného domku se chceme přestěhovat do vlastního 3+1, bezbariérového se zimní zahradou, úplně nový. Holt roky a zdraví nás nutí k této změně. Vše vyhovuje, jen sušení prádla je problém. Dříve zahrada nebo sušárna. Dnes sušička. Ale jakou koupit? Jaké máte se sušičkou zkušenosti? Pomůže i s nenáviděným žehlením? Děkuji mnohokrát za fundované rady a zkušenosti. Kombinaci pračka-sušička již nechci. A nebude zabudovaná, ale v koupelně. Díky za každé slůvko a všem přeji hezké podzimní dny.

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 06.11.07 08:53
Jakou koupit sušičku prádla? - Jarko,

Jenom jsem okopírovala příspěvek od Vladkky, které se podařilo z toho udělat nový příspěvek bez nadpisu:

No nevím, jestli jsem právě ta pravá, ale já už bych sušičku nechtěla. Kromě velké spotřeby el. proudu je tam i veliká spotřeba vody, kterou během sušení sušička potřebuje, protože se tím ochlazuje.

esmeralda
4813 příspěvků 06.11.07 09:50
Jakou koupit sušičku prádla? - Jarko....

… a teď můj vlastní názor:

Sušičku sice vlastním, ale používám jen v extrémních případech
(v subtropech může pršet dva týdny bez přestání).
Jakou si koupit ti asi neporadím, neboť nevím co je na českém trhu.
Nemyslím si že sušička ušetří žehlení. Nejvíce se mi osvědčilo prádlo pořádně před pověšením na šňůru roztřást (snad je to ten správný výraz). Věřím že jsem si tímto úkonem zredukovala žehlení na 20%.
Mám ráda vůni prádla usušeného venku. Ze sušičky to není ono. Sice jsou na trhu různé hadříky do sušiček které prádlo ovoní, ale jsou to chemikálie a proto se jim kvůli kožní citlivosti vyhýbám.
Ze sušičky vyjde prádlo měkčí než ze šňůry a to mnoho lidí preferuje. Já ne.
Přesto si myslím že sušička může být dobrý sluha a přeji mnoho úspěchů ve výběru.

Labužník Julka02
46 příspěvků 06.11.07 11:38
...

Jakou koupit sušičku prádla a zda vůbec, tak to řeším taky. Kamárádka mi líčí sušičku jako naprosto úžasnou věc, bez které už by nemohla existovat. Našla jsem tento týden na netu i zajímavý článek na toto téma, řeší se v něm všechna zde zmíněná pro i proti: http://hn.ihned.cz/…yplati-se-to

Lindaa
114 příspěvků 06.11.07 12:55
Ahoj,

susicku mám, ale pouzívám minimálne. Kazdopádne si zjisti, zda muzes pridelat odvetrávání susicky na ventilaci domu (to se napríklad v paneláku nesmí, protoze výsledek je stejný jako u digestore, proste by vlhkost zkoncila u sousedu) a nebo jestli muzes udelat díru do zdiva a vyvést vetrání tudy. To jde u vlastního domku, ale treba v radových domcích to nepovolí k vuli porusení fasády. Pokud nemuzes vyvést odvetrávání musís koupit susicku s kondenzátorem (nebo jak se to cesky rekne) - proste je v ní nádoba do které se shromazduje voda vyparená susením. Tato susicka potrebuje jenom zásuvku a nic jiného. Nevýhodou je, ze i úplne suché prádlo je krapet vlhké - proste vlhkost se drzí uvnitr susicky a tak po vyndání to chce tak na pul hodiny prehodit prádlo pres zidli, susák apod a nechat „vydýchat“. To u susicky s odvetráváním nemás. Prádlo, hlavne rucníky, lozní apod, je mekoucke. Dzíny neususís, at delás co delás budou navlhlé zvlást u kapec atd. Osobne mám pocit, ze kalhoty, mikiny, trika s dlouhým rukávem na doporucovanou teplotu neususís porádne a tak stejne musí potom na pár hodin na susák a nebo dás vyssí teplotu, která ususí, ale zase se to vsechno srazí - jako v pracce. Jà mám susicku s kondenzátorem a pouzívám ji jenom v zime a jenom aby z prádla nekapalo a pak ho házím v koupelne na susák. Je príma na zimní bundy, kombinézy - ty i kdyz dás studený nebo vlaný vzduch jsou za chvíli suché, lozní prádlo - vyperu, ususím a znovu povlékám. Pokud jsi rozhodnutá pro susicku tak s nastavitelnou teplotou a více variantama susení. Mozná nové typy mají zabudované i nejaké triky proti nemackání, moje je 5 roku stará a nic takového nemá, ale prý stací dát mín prádla a nenacpat jí k prasknutí. Nevím já nezehlím. Kazdopádne pokud más pracku na 5kg tak kup susicku na 5-6kg (pokud sezenes) a ne mensí.

Jarka7
208 příspěvků 06.11.07 13:11
Děkuji všem za váš názor

Myslím, že si to vše ještě dobře rozvážíme s manželem. Jde také o důchod (budoucí) a náklady na provoz. Vše chce asi dobrou kalkulačku.

Lindaa
114 příspěvků 06.11.07 13:12
A jeste jsem zapomela

to nejhlavnejsí - bacha na energetickou trídu. Susicky jsou desný zravci elektriky. Kdyz jsme my kupovali pred 5 lety tak s kondenzátorem nejlepsí byla C, dneska jsou snad i lepsí, naopak s odvetráváním se dá sehnat i A. Nevím co je v Cechách na trhu tak to musís prozkoumat sama. A dej vedet jak jsi dopadla.

AbiesAlba
400 příspěvků 09.11.07 10:24
Sušičku

vlastním více než rok a přiznávám, že mi vyhovuje. Jsem s ní maximálně spokojená, šetří můj čas, nemusím věšet prádlo a zatím se mi nic nesrazilo. A to tam dávám i některé prádlo, které je označeno přeškrtnutým symbolem sušičky. Většinou jde o kvalitní bavlněná trika, kde si jsem jistá, že výrobce pouze nemá zkušenost se sušením a nebo o bavlněné prádlo. Do sušičky jsme investovali raději vyšší částku - zřejmě se to vyplatilo, protože si nemohu naříkat na žádné neduhy sušičky. Máme Miele s voštinovým bubnem. Prádlo je nadýchané, ručníky měkkoučké. TAkže mohu sušičku s ohledem na své zkušenosti jen doporučit.

Eja
3831 příspěvků 09.11.07 16:00
Jarko,

suška jednoznačně dle mého ANO. Energeticky teď v současné době jsou i A, já mám tři roky jednoduchou Electroluxku ve třídě C. Vodu spotřebovávají pouze sušky „dva v jednom“, tedy s pračkou, volně stojící suška žádnou vodu nepotřebuje.
Opravdu nežehlím skoro nic, chce to trochu zkušenost odhadnout správný čas, kdy je prádlo nepřesušené, stačí jen přejet rukou a složit a je hotovo.
Navíc dokonale „odchlupí“, což při dvou psech a kočce není zanedbatelné. Hlavně černé věci občas hodím do sušky na 10 minut abych je zbavila chlupů.
Do koupelny určitě kondenzační, pokud nemáš koupelnu s oknem, doporučuji po dobu sušení nechat pootevřené dvěře.
Značku neporadím, já jsem potřebovala „slim“ pračku a na ni postavitelnou sušku, tedy hloubku 42 cm, takže Electrolux ( a navíc je to má oblíbená značka). Ty nejnovější mají různé chytré prográmky, já jen nastavím čas a buď teplý nebo chladnější vzduch.

Jarka7
208 příspěvků 15.11.07 16:05
Děkuji za vaše dobré rady

Nakonec u nás rozhodla Aja. Máme 2 kočky a pořádného hafana,30 kg erdelteriérky. Budeme bydlet v kompletně renovovaném cihlovém bytě v soukromém vlastnictví. Myslím, že kondenzační je právě ta, která bude vyhovovat. Kombinaci s pračkou nechceme ani za nic. Už jsem ji jednou měli a skončila neopravitelná v opravě. Nedělám si iluze, že vše bude super, ale ta omezená muchlavost! Nenávidím žehličku jako „k…nismus“! Ty bolavé nohy a pak se prádlo schová a je to, jakoby se člověk flákal.
Moc všem děkuji za názory. Koupelna má okno, tak to snad bude ono. Díky a hezké zimní dny přeji všem.

Jarka7
208 příspěvků 15.11.07 16:05
Omlouvám se, jasně že Eja.

Promiň-překlep.

wazowska
2 příspěvky 28.11.07 10:06
Jdi do toho :)

Ahoj Jarko, v ČR se prodává jediná (!) sušička en. třídy A. Je to AEG Lavatherm 59800, stála mě cca 20 tisíc. (Rozhodl manžel, mě by klidně stačila béčková :) Jsem nadšená, žehlím - spíše přežehluju jen společenské košile; chlupy ze psa na oblečení jsou minulostí. A hlavně nikde žádné sušáky po bytě. Jo, a při sušení ti krásně voní celý byt práškem na praní. Neváhej. Je to stejné jako s myčkou na nádobí, dokud ji člověk nemá, tak se bez ní obejde.

Jarka7
208 příspěvků 28.11.07 12:38
Poděkování za vaše názory.

Závěr: sušičku jdeme koupit a basta. Rozhodly chlupy ze zvířat, nedostatek sušicích prfostorů a moje lenost.

ProkopKar
1 příspěvek 28.01.17 22:25
Rada s výběrem sušičky

Dobrý den, uznávám, že téma je celkem staré, ale třeba se takto oživí. Připadá mi vhodné pro můj dotaz - rád bych manželce koupil k narozeninám sušičku prádla, protože by ji hodně chtěla. Nebaví ji věšet po praní prádlo, já ji chápu, chci jí takto ulehčit práci. Ale taky bych chtěl, aby to byla sušička, která k něčemu bude, bude dobrá a bude vhodná do bytu pro dva dospělé lidi. Samozřejmě jsem se díval na recenzní weby a na e-shopy, na druhou stranu, nevím jak moc se jim dá věřit. Spíš bych ocenil názory skutečných majitelů sušiček. Jaký model byste mi tedy doporučili? Případně na co bych se měl při výběru zaměřit, co je důležité? Docela spěchám, manželka je narozená 3. března a ještě je potřeba tu sušičku koupit, takže budu velmi vděčný za rychlé odpovědi. Díky a ještě jednou díky, K. Prokopal.

ElisU
4 příspěvky 14.03.17 16:39
Sušičky

@ProkopKar
Zdravím, manželka už narozeniny sice měla, tak pokud jste vybral, tak doufám že dobře, ale pokud ne, tak vám napíšu mé postřehy. U sušičky bude asi nejdůležitější spotřeba a třída účinnosti kondenzace, nebo alespoň pro mě je. Já jsem zastánce toho, že je lepší vyšší počáteční investice, když náklady na provoz potom budou nízké. Další funkce asi záleží na vás, které požadujete a bez kterých se obejdete. Já mám konkrétně **** a jsem s ní spokojená, takže ji ráda doporučím dál, podlě mě na ní je nejlepší ta nízká spotřeba, ale nemá samočistící kondenzátor, mě osobně to nevadí ale vám by třeba mohlo, to už nevím. Co ještě také mohu tak trochu doporučit, je ***, má ji známá a je spokojená, ovšem žádné detaily nevím. Snad vám to trochu pomůže, mějte se.

edit admin - odstraněn odkaz

ElisU
4 příspěvky 14.03.17 16:43

Vidím, že odkaz na tu sušičku, kterou mám, nefunguje. :D Tak je to sušička Beko DPY8506GXB1.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz