Jak se zbavit rýmy.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vali
1326 příspěvků 05.10.04 10:56
Jak se zbavit rýmy.

Podzim to je nejen teplá barevná paleta padajícího listí, voňavý les plný hub, ale také ranní mlhy, chlad a přízemní mrazíky. Ty s sebou přinášejí také první pořádné nachlazení a rýmu. Neustálé šimrání v nose, kýchání a jakoby „otevřený vodovodní kohoutek“ je nejen nepříjemné, ale i nakažlivé. „Obyčejná“ rýma však může ještě záhy přerůst například v zánět čelistní dutiny nebo zánět dutin nosních. Proto bychom neměli čekat, až odezní sama, ale začít se léčit.
Jakmile vám začne „téct“ z nosu, co možná nejčastěji čichejte k pokrájené cibuli nebo česneku.
V lidové medicíně se doporučuje koupel nohou v horké vodě. Po koupeli pak ihned natáhněte nejlépe vlněné ponožky a zůstaňte v teple.
Jiná rada doporučuje hořčičné placky. Mají se přiložit k patám a přes ně navléknout teplé ponožky.
Dobré je také proplachovat nosní dírky teplou vodou. Každé dvě hodiny pak dýchat tak, že se výdech prodlužuje na dobu třikrát tak dlouhou než nádech. Na závěr se má vypít sklenice horkého čaje s medem.
Známé je také proplachování nosu vlažnou slanou vodou s kapkou eukalyptového oleje.
Trochu šarlatánsky zní pak tento návod: Zkuste „rozebrat“ česnekovou hlavičku na jednotlivé stroužky. Vyjměte jeden malý stroužek se zbytky kořínků. Konec tohoto stroužku podržte na jednu až dvě vteřiny nad plamínkem svíčky. Plamínek sfoukněte a zhluboka vdechněte nosem vytvořený dým.

Čerpáno z časopisu Svět ženy.

Reklama

Reklama

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 06.10.04 00:16
Jak se zbavit rýmy.

Už tři roky denně užívám 500 mg tabletku vitamínu C. A když se mi zdá že na mě něco „leze“, dávku i zosminásobím. Zatím jsem nebyla nemocná.

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 06.10.04 09:49
napaření nohou

v naší rodině se také tradičně provádí napaření nohou - viz. článek Vali
jen ještě do vroucí vody přidáváme sůl a to hromadu
a pak teplé ponožky na nožky a hup do pelíšku…

LuciiK
29 příspěvků 14.10.04 13:30
Nejlepší medicínka

je v naší rodině svařák.Slazený a hodně citronu,potom šup do postele a vypotit se…A čajíček s domácí slivovičkou má taky něco do sebe

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 14.10.04 16:25
to Lucík

tak to bych stonala pořád…

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 14.10.04 16:25
to Lucík

tak to bych stonala pořád…

LuciiK
29 příspěvků 18.10.04 10:51
Lucianko,

já mám rýmu nonstop

sevi
14 příspěvků 21.11.04 14:31
rýma

Na rýmu a nachlazení je osvědčený prostředek - mléčné obklady a chlupatý heřmánek 3× denně

Labužník milda02
50 příspěvků 23.11.04 15:22
...

Rýma je také moje celoživotní trauma. Celý život s kapkou u nosu, s přibývajícím věkem už ji člověk ani neuhlídá.
Poslední dobou si pomáhám prevencí, a to užíváním echinaceových kapek. Berou se (nejlépe) preventivně 15 kapek obden. Záleží asi na konkrétním produktu (koupí se hotové nebo se dají doma vyrobit). Surovinou je kytka - červená rudbekie (nebo také třapatka), poměrně bohatě zastoupená v zahrádkách, bývá i žlutá, ale léčivá je pouze červená.

goro
82 příspěvků 24.11.04 21:24
Indie

Znate tu joginskou fintu proti ryme proplachovanim nosu slanou nebo studenou vodou? Podle me zkusenosti velmi ucinne, kdyby byl zajem popsal bych to pokud mozno citlive.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz