Jak se vaří u Šroubka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
buraci
1136 příspěvků 13.01.09 09:58
Jak se vaří u Šroubka

Pod stromečkem u nás přistála kuchařka z doby, kdy kuchyně restaurací a hotelů nebyly zaplavené náhražkami v prášku a kdy se vařilo podle toho, co bylo právě čerstvého a chutného k sehnání. Jedná se o reprint původní kuchařky hotelu Šroubek v Praze. Kuchařka není určena pro úplné začátečníky, předpokládá se zvládnutí základních technik a principů vaření a občas i dost času. Pokrmy v ní nejsou vyobrazené, postup je ale vždy dobře popsán a jazyk není příliš archaický. Poměrně snadno z ní můžete vařit i dnes (již jsem vyzkoušela několik jídel a vše dopadlo dobře, naprosto špičkové byly kynuté knedlíky - u nás s borůvkami). V kuchařce však najdete i rady, jak nakupovat potraviny, jak servírovat jídlo a dozvíte se i mnoho o tom, jak tehdy hotel Šroubek vypadal a fungoval. Knihu vydalo nakladatelství Pragma jako „poctu živnostenskému stavu, který byl soustavně ničen a likvidován komunistickou zlovůlí.“ I vydáním kuchařky se dá přispět k tomu, aby komunistické zločiny nebyly zapomenuty…

Reakce:
manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.09 12:36
Tak jsem si to také objednal

a odpoledne si pro ni jdu: Jak se vaří u Šroubka

zlata
1200 příspěvků 14.01.09 23:27
Tak ...

já se přiznám mám od hodného „Jéžíška“ nejen nebe na zemi, ale i „Nebe v hubě …“ od Zdeňka Trošky. Je to sice o něčem jiném, ale ta člověčina je pohlazení.

ucitelas
328 příspěvků 31.01.09 12:16
ANO

to je Zlato OPRAVDU něco jiného. Nesrovnatelně.

Eja
3855 příspěvků 31.01.09 12:33
Já mám originál

z roku 1935. Zavedla pro bych to jako povinnou četbu hned v prvních ročnících hotelových a jiných podobných škol.

penda
4752 příspěvků 07.02.09 20:48
Jsem se právě zasmála,

když vložíte název knihy do google.com, zeptá se Vás server, zda jste neměli na mysli Jak se vaří u Paroubka?

Sylvie
2302 příspěvků 12.02.09 18:16
Senza kniha

Tak já jsem, Vladko, Paroubka přeskočila a objednala pana Šroubka na další stránce. Krásná knížka, už se těším, až si večer zalezu do postele a oddám se jí.

Labužník Jana.Q02
129 příspěvků 24.02.09 18:00
Koupila jsem,

přečetla a uvařila hamburskou špikovanou kýtu. Byla výborná, srovnatelná se svíčkovou.

twixik
149 příspěvků 08.05.09 23:42
Mánku, díky!!

Také jsem si knihu ihned objednala a díky Tobě to bylo snadné. V pondělí si pro ni jedu. Tak ještě jednou díky. Helena-Tw.

twixik
149 příspěvků 17.05.09 19:21
Jak se vaří u Šroubka

Tak už jsem šťastnou majitelkou, čtenářkou a kuchařkou zároveň.
Je to opravdu hezké čtení. Připojuji se k doporučení.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz