Jak rozeznat samici od samce?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
casino
4498 příspěvků 31.12.11 14:20
JAK ROZEZNAT SAMICI OD SAMCE?

TADY se kolega táže, kterak vybírám kapry po párech?

Inu takto…, ve třech fázích…, za předpokladu dodržení několika drobností:
Především musíte znát na sádkách trpělivého baštýře. A protože rybáři jsou trpělivost sama, tak tady není problém.
Pak musíte mít asi 20 litrový KULATÝ lavor.
Dále uvedený postup platí pro nákup dvou kusů ryb opačného pohlaví (tedy páru).
Teoretická úspěšnost je 96%, statisticky mi to vychází na 100%! ( Při koupi pouze jednoho kusu je úspěšnost, že dostanete např. požadovanou jikrnačku, asi 51%)

1. krok
Rybář nabere podběrákem nahodile dva kusy; řídí se vaším přáním, zda to mají být šupináči či lysci a jakou velikost byste rádi. Vy pak posoudíte jejich fyziognomii. Musíte vybrat ryby, které se už na pohled od sebe liší. To budete čučet, jak se ryby různí! Když jedna vyvaluje oči a druhá nezavře tlamičku, tak máte skoro vyhráno.
2. krok
Rybář ukládá ryby do lavoru a při tom subjektivně zhodnotí jejich proporce, pevnost břišních partií a tvar řitního otvoru. Při jakýchkoli pochybnostech si jdou ryby ještě zaplavat a vy začínáte znovu od 1. kroku

Jistěže, 1. a 2. krok by šel prohodit, ale nedoporučuji to. Pokud profesionál neuzná váš výběr za správný, není to taková tragedie, jako zneuznaný profesionál, pokud by váš výběr nekorespondoval s jeho výběrem. Dost na tom, že okamžik pravdy teprve přijde…

3. krok
Ryby v lavoru položíte (resp. „postavíte“) souběžně vedle sebe hlavami na stejnou stranu. Jednou rukou za hlavu kapra „A“ a druhou rukou za ocas kapra „B“ je uvedete do rotačního pohybu. Že aby to nebylo proti přírodě, doporučuji na severní polokouli po směru hodinových ručiček, u protinožců opačně. Kapři by se měli protočit alespoň o 900°. Jde to snadno, skoro samo…, ti slizoni se kloužou jako po másle. Postupovali-li jste v 1. a 2. kroku správně, tak se kapři zastaví v poloze hlava-ocas-hlava-ocas. Vybrali jste si tedy mlíčňáka a jikrnačku.
Asi se může přihodit, že ve stejné poloze (hlava-ocas-hlava-ocas) skončí i jedinci 4%ní minority, ale v praxi jsem se s tímto úkazem zatím nepotkal, proto ta 100%ní úspěšnost.

Jak sem ten třetí krok vykómal? No, úplnó náhodó! V kasinu při ruletě… :mrgreen:

S rybářema se fčil každé rok před svátkama morově bavíme. Hodime na lidi ve frontě, co čekajo na služby místního zabíječa a kuchača, dycky takovó maló flignu, že gómám nazichr vybrat fišle po párech. Dycinky se najde pár křenů, co se chcó domáknot jak to je a vsadijo se, že so to žgryndy vědět to dřív, než dá kapr kožu.
No, je to sranda… :mrgreen:
Lidi ve frontě mají už před svátky druhé vánoce…
Mně, že aby se vidělo kdo vyhrál sázku, je umožněno předběhnout všechny v řadě…
Vyhranou sázkou se mi ryby zaplatí a ještě rybářům zbude na glgačku…

Tož tak!

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz