Jak péct v el. troubě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rosnicka
262 příspěvků 27.08.04 09:23
Jak péct v el. troubě?

Ahojky Labužníci,
mám menší problém, doma méme přes 10 let horkovzdušnou troubu a peče se v ní skvělě, ale těď jsem se přestěhovala k příteli a ten má sice dobrou troubu (Bosch), nicméně, program na horký vzduch nefunguje, resp. fouká jen studený vzduch. A opravovat to nechceme, neb se budeme zanedlouho stěhovat. No, a já ráda peču ( on ještě raději konzumuje) sladké i slané zapekané mňamky, matně si pamatuji, že babička dávala ke sladkému pečení dolu krnec z vodou, ale nevim, zda ho dát třeba i k lasagním, aby to náhodou moc nevlhlo…
A nechci vypadat jako nemehlo, co drží poprvé kuchařku v ruce ( na což teda první štrůdl z el. trouby tak trochu vypadal.
díky všem zkušeným.....

Reklama

Reklama

Reakce:

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.04 10:41
Voda v troubě

je normální stará praxe. Dělávala to tak, co já vím, už moje babička. pekla ale v plynové troubě. A protože se říká, že plynová trouba vysušuje, dává se do ní na dole na dně postavený plech (ten se dával na dno trouby, aby žár nebyl tak přímý, ale rozptýlený) plechový hrnek, či kastrůlek, s vodou.
Jak já si pamatuji, ten hrnek s vodou tam byl pořád, ať se peklo co se peklo. Já to nedělám (ale taky nepeču, jen občas a v remosce)
Ale zkušenosti mám jen s plynovou troubou. Snad to v el. troubě není potřeba, ale zase tím určitě nic nezkazíš.
Měj se!

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 27.08.04 11:13
Trouba ***

Rosničko,
zas tak velký rozdíl oproti horkovzdušné troubě to není. Jen trochu déle počkej, než se ti trouba vyhřeje. Současně nastavuj termostat na vyšší teplotu než jsi byla zvyklá u horkovzdušné. A všechno bud v pohodě. Horkovzduch je prostě šup-šup rychlý, klasika je pomalejší, ale spolehlivá :-)
S plecháčkem s vodou je to fajn, ale myslím, že není nutností…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz