Jak pečou celebrity

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Wolfg
583 příspěvků 15.02.10 12:23
Jak pečou celebrity

Sliny vám kapou nad kulinářskými seriály? Mně stráášně. To je hlavně tím, že patřím do skupiny „vobyčejnejch, normálních“ lidí, co nedovedou ani ten chleba namazat tak chutně jako mediální hvězdy. Jde jim vaření ouplně jinak, než tady na zemi. Hérečka, zpěvačka, spisovatelka a ještě k tomu jiskřivá kuchta vjednom! Multitalent do bláta nezadupeš.
Zpočátku mi na mediálních výtvorech cosi malinkého nesedělo, ale řka si, šťourale, nech blbejch myšlenek, mrkni raději, jak skvěle patlají ať to vodsejpá i tobě. A pustil jsem chmury z kebule.
Zrovna včera, sedím na oslavě jakýchsi kulatošpičatin a už je tady gastronomické téma. Recepty? Kdeže! To by bylo nůďo. Sama protagonistka oslavy, říkejme jí Dáša, do médií trochu vidí. Vařila s celebritou nejcelebritovatější a nejednou. Záznam z natáčení má, samozřejmě, jenže mnohem poutavější jsou zákulisní fotky, co jen tak z nudy vyblejskl její asák.
Manažer kinodívy volá Dáše: uvařte tohle, upečte tamto, načančejte hentoto, přivezte, za týden točíme. Jó, abych nezapomněl, buchty přivezte i s formama. A nahóře necukrovat!
Na co formy, bručí si Dáša, no chtěl je, vezmu je. Dáša je kuchařka jaksepatří, den před natáčením stráví v kuchyni až do tmy.
Natáčení je tu. Všechno připraveno. Celebrita mele cosi o skvělé kynuté buchtě, jakou dovede jen ona. Míchá, přidává, žvaní, asák režie už zařídil vymazání a vysypání formy od Dáši. Díva přikryje těsto babiččinou utěrkou a necháme kynout.
Střih. Přece nebudeme čekat, až se vzbuděj nějaký kvasnice. Kdosi z režie foukne do těsta plyn, buchta rázem nakyne, záběr na plnou mísu. Nalejeme do formy, káže děva, béře nábožně hvězdné dílko a sune je do studené trouby.
Střih.
Hmmmm, to voní, rozplývají se přítomní v záběru. Ještě ne. Pomocná síla mimo záběr vyjme formu z trouby, těsto zahodí, formu vymyje, vloží Dášinu hotovou buchtu a šup s ní zpět.
Klapka, buchta potřetí. Hvězda otevírá troubu jako truhlici s démanty, vyklopí buchtu, kráásně se povedla, ještě pocukruju a můj recept vidíte na obrazovce.
Všichni si pochutnávají. Jakpak by ne, Dáša skutečně umí…

Reklama

Reklama

Reakce:

Shira313
117 příspěvků 17.01.12 11:53
Dík za otvorenie očí :o)

Tiež mi občas nesedelo, že sú všetci počas varenia takí čistučkí a aj všetko okolo nich a z rúry žiadna para…

Keď som si pozrela na youtube Juliu Child, tak som sa klaňala. Ona si totiž pripravila vopred jedlo vo viacerých fázach a nám potom priamo ukazovala napríklad ako ma cesto vypadať pred vykysnutím a po, atď. :potlesk:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz