Jak odstranit mastné fleky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kari
545 příspěvků 10.01.05 15:55

Labužníci, prosím o radu. Nemám zatím žehlicí prkno, tak žehlím stylem,že si na stole rozložím deku. Na staré dece jsem žehlila košili, ale bohužel jsem si nevšimla, že na dece je vosková skvrna od svíčky (tahle deka zřejmě byla na vandru). Tímpádem jsem si horkou žehličkou vosk přitavila i na žehlenou košili. Šikula, já vím. Doma nemám piják, použila jsem rychle namočený ubrousek a přežehlila. Tímto mi vosk z košile sice zmizel, ale zůstal tam mastný flek. Zkusila jsem to potřít acetonem a vyprat. Na první pohled vypadalo, že se to vypralo, ale při žehlení nebo jiném úhlu pohledu flek znovu vystoupil napovrch. Normálně mi mastné fleky třeba od oleje většinou odstranit jdou, a tenhle je nějak nedobytný. V nejhorším košili nabatikuju, ale raději bych ji měla v takové barvě, jaké je, tj.vínová. Neznáte nějaký spolehlivý prostředek? Třeba i kupovaný odskvrňovač a nebo nějaký babský recept. Díky moc.

Reklama

Reklama

Reakce:

Eleeen
1127 příspěvků 10.01.05 16:11
...

Jóóó, děvče, tady je to fakt na: BABO, RAĎ!!!
Já nevím, jak tato mastní skvrna, ale mě se vždycky všechny mastné (a nejen mastné) skvrny podařilo odstranit vypráním v přípravku AMWAY - L.O.C. Vyčistila jsem s ním i skvrny od sádla a bramboráků na zimní bundě a taky skvrny od krve na sv. šedém koberci (měli jsme vážně nemocnou domácí mazličku, která krvácela). Tohle je v mé domácnosti tzv. „všečistič“. Zkus si vyprosit od někoho trošku neředěného a zkus to.

ajta
590 příspěvků 10.01.05 16:48
taky jedna babská rada..

díky své dceři jsem nucena neustále bojovat s mastnými fleky všeho druhu a nebudeš Kari věřit, co se mi osvědčilo… obyčejný Jar… nakapu na flek trochu neředěného Jaru, promnu, aby se dobře vsákl do látky a celý oděv dám do pračky vyprat s ostatním prádlem… po vyprání a usušení se mi ještě nestalo, že bych se fleku nezbavila…

Kari
545 příspěvků 11.01.05 09:00
Holky děkuju,

Eleeen,
nevím, kde bych tento přípravek mohla sehnat. Amway mi přijde, že už nějak zapadnul…nebo ještě tato firma existuje? Určitě by se hodilo mít takový navšepřípravek doma po ruce :-)).

Ajti,
o jaru jsem už na labužníku taky něco četla (možná právě od tebe), a tak jsem mimo jiné zkusila pur - v tomto případě nepomohl. Třeba jar ano, hned si ho cestou z práce koupím a vyzkouším. Díky moc.

Eleeen
1127 příspěvků 11.01.05 10:30
L.O.C.

Kari, můj e-mail máš, tak mi pošli adresu, trošku Ti odliju a pošlu. Firma Amway existuje, já si od nich kupuju nejen L.O.C., ale taky čistič na koberce (moje králice občas koberce olizuje, tak jsem chtěla něco nejedovatého) a měla jsem i na okna. S L.O.C. umývám i silně zamaštěné nádobí, hlavně pánvičky a taky podlahu. Kdybys po odzkoušení chtěla, zkusím Ti ji objednat.

habana  11.01.05 23:39
Jak odstarnit masnej flek? Kari"

Hele Kari,
dám ti naprosto provařenej recept. V drogérce kup flašku perchloru a ten vetři (né celej, stačí látku perchlorem pouze zvlhčit a vetřít) do látky. Podstata: perchlor mastnotu nerozpouští, ale rozkládá. Takže pak dej hadříky jen přeprat.
Bacha, perchlor na kapesníku a přiložený k čenichu působí obdobně jako houbičky lysohlávky a velice snadno se předávkuje. Navíc se vzduchem tvoří poměrně razantní výbušnou směs. Takže bacha, lépe dělat a nechat perchlor vyprchat venku, na balkóně.

Zuza¨  12.01.05 14:26
...

Pro Habanu,
nevyžere ten perchlór barvu na látce? Aby to potom nevypadalo hůř než nastný flek

habana  12.01.05 23:34
Jak odstranit mastné flrky, ZUZO:

Ne, barvu perchlor nevyžere, klíďo di do toho. Akorát musíš látku pořádně s perchlorem promnout, aby se dostal všude. BACHA, perchlor rozkládá mastnotu, aproto SILNĚ odmašťuje pokožku. Nejlépe aplikovat v gumových rukavicích, anebo v nouzi ruce ihned umýt MÝDLEM a vetřít nějaký substituční tuk (např. Indulonu). Nech perchlor vyprchat a potom látku přeper v pračce.

Kari
545 příspěvků 14.01.05 14:09
Mastné skvrny

Ještě jednou díky za rady, dám vědět, zda jsem uspěla. Nejdřív použiji babské rady Ajty a Habaňoura.
Eleeen, děkuji mnohokrát za nabídku! Ale vyzkouším zatím vše blízko dostupné a když nezabere, tak Tě budu otravovat se vzorkem Tvého zázračného přípravku .

Přeji všem krásný víkend

habana  28.01.05 00:22
Jak odstranit mastné fleky, KARI:

Kari, Kari, nějak nepíšeš jak si dopadla. Předpokládám, že jsi stále v zajetí mastných fleků.
Povím ti, jak jsem to řešil, dokud jsem neznal perchlor. Bylo to naprosto jednoduché, spolehlivé a definitivní. Pomocí ostrých nůžek jsem mastný flek na látce obklíčil a ten kus látky pak jednoduše vyhodil. Je to fak velice prostý.

habana  28.01.05 00:22
Jak odstranit mastné fleky, KARI:

Kari, Kari, nějak nepíšeš jak si dopadla. Předpokládám, že jsi stále v zajetí mastných fleků.
Povím ti, jak jsem to řešil, dokud jsem neznal perchlor. Bylo to naprosto jednoduché, spolehlivé a definitivní. Pomocí ostrých nůžek jsem mastný flek na látce obklíčil a ten kus látky pak jednoduše vyhodil. Je to fak velice prostý.

Kari
545 příspěvků 28.01.05 09:27
..........

Habano, Habano, ty jsi metla na moji lenost..haha. Jsem spíš v zajetí nedostatku času, když člověk není doma, tak ani moc nepere, no. Košile zatím leží na dně prádelního koše a čeká na pomoc od mastnoty. A to s tím vystříhnutím to je fakt dobrý nápad, třeba pak z následně a záměrně děravé košilky vznikne módní hit. Že mne to hned nenapadlo.

Jenofefa
1315 příspěvků 28.01.05 11:23
Kari,

pak do té dírky udělej úžasnou v:,–(ku z šité krajky - pro zaměstnanou ženu s nedostatkem času to je ideální řešení. A jak to bude vypadat krásně…

Eleeen
1127 příspěvků 28.01.05 11:49
šitá krajka

… ale nezapomeň, že ta krajka by měla mít stejnoubarvu, jako košilka, takže když neseženeš stejný odstín, místo batiky můžeš barvit DUHOU tu krajčičku. … když už jsme tak zaměstnané, tak toto nás už nerozháže. No ne???

esmeralda
4813 příspěvků 29.01.05 12:12

Kari, polož si otázku: Je to opravdu tak důležité? A hlavně, jak to bude důleřité za deset let ????

esmeralda
4813 příspěvků 29.01.05 21:26

Oprava: důležité. Musím si na to psaní asi rozsvítit.

habana  01.02.05 00:42
Jak odstranit mastné fleky? KARI, KARI:

Kari, Kari,
to je jasný, že dírkovaná košilka na mladym (dámskym) těle je snem každýho chlapa. Čim víc direk, tim líp… anébo jedna hodně velkáááááá

Kari
545 příspěvků 01.02.05 11:27
.....

Skvěle! Děkuji děkuji za originální typy . Ještě vymyslím zajímavý tvar těch vystřižených otvorů a pak všiji duhovou kraječku..Moji šikovností jsou tam ty flíčky hned tři, tak to bude vypadat obzvláště efektivně. Chichi..

marmelada
1643 příspěvků 14.08.06 13:42
žlučové mýdlo

Tedy Kari nevím, jestli nejdu pozdě s touto radou a ty už nemáš ty kraječky hotové! Na mastné skvrny mi kamarádka poradila a poté i poslala tohle žlučové mýdlo. Prý se dostane v každé větší drogerii. Musím říct, že jsem je zkusila i na letité flíčky které nepustily ničím a ajta zázrak, byly pryč! Tak to třeba zkus místo těch krajek. Jestli ale krajky zvítězily, prosím o foto!

Labužník Ecinazuz02
17 příspěvků 23.08.09 14:12
NA MASTNOTU CODI ENERGIC!

Rozpouští všechny druhy tuků na jakémkoliv povrchu.
Je ideální do kuchyní na odmašťování sporáků, dlaždic, obkladaček, velmi
znečištěného nádobí, do koupelen a podobně. Velmi účinně odstraňuje mastné
skvrny z oděvů, potahových látek a koberců. Účinný na mytí motorů, disků kol,
mytí jízdních kol!(ocení ho tedy i páni)

Osvědčil se jako účinný pomocník po grilování či na krbová kamna!

Způsob použití: Na odolné skvrny jako tuk, olej, zašlé límce a manžety,
aplikujeme odmašťovač přímo na znečištěné místo, mírně promneme a
vypereme
v ruce nebo v pračce. Stejný postup zachováme při čištění koberců a
potahů.Přípravek lze použít na všechny stálobarevné látky kromě vlny!

NAJDETE HO ZDE: http://fcc-club.wbs.cz/…_Codina.html "

sarkanova
8 příspěvků 12.07.16 10:20

Mne na ty fleky pomaha vanish, mam ho normalne z internetove drogerky.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz